Přibyly další trofeje

Náchodsko - Naplno se rozjela motocyklová sezóna a zejména ta na přírodních okruzích, v níž patří k nejlepším ve svých kategoriích i jezdci z Náchodska.Prvním ze závodů Přeboru České republiky pořádaných Autoklubem ČR byl ve Starém Městě u Uherského Hradiště Slovácký okruh – O cenu Bohumila Kováře.

27.5.2017

MILOŠ THÉR z Velkých Petrovic si dojel ve Starém Městě u Uherského Hradiště pro třetí místo.Foto: Jiří Franek

Věnec za třetí místo si z česko-slovenského pohraničí přivezl v kategorii Klasik 175ccm závodník AMK Police Miloš Thér, jenž na vítězného Marka Vránu ztratil jen něco málo přes tři vteřiny. Už větší ztrátu nabral čtvrtý Jaromír Tázler z Rasošek.

Štěstí i smůlu měl v závodě Klasik 250ccm Petr Šupík z Jaroměře, kterého v samém závěru závodu zradila technika, přesto doklouzal se svým motocyklem Suzuki TR 1972 do cíle na krásném čtvrtém místě.

Pouze smůlu si vybral ve Starém Městě ostřílený matador z Velkého Poříčí, Vladimír Svoboda, jenž s motocyklem ESO 500 1966 odkroužil jen jeden okruh a pak musel ze závodu odstoupit.

Podstatně lepší vzpomínky budou mít na Staré Město další dva regionální jezdci – Václav Jakl a Pavel Macháček. Oba se představili ve třídě Supermono a o něco lépe zajel prvně jmenovaný, kterému chyběly ke stupňům vítězů jen čtyři vteřiny. Pavel Macháček skončil osmý.

Velmi pěkně se pere mezi ostřílenými matadory nováček Martin Prouza z Hronova, který skončil v našlapané třídě SP 125ccm jedenáctý.

Martin Prouza se představil také v dalším závodě, který se jel v Hořicích a opět se mezi velkou konkurencí závodníků třídy SP 125ccm neztratil, když skončil devatenáctý.

Lepší závody už mají za sebou Pavel Macháček z Jaroměře a Václav Jakl ze Zvole. Macháček v Hořicích skončil, i díky 20 sekundové penalizaci, ve třídě Supermono čtrnáctý a Václav Jakl nebyl klasifikován. Podobný osud potkal ve třídě do 600 i Pavla Zimu ze Zlíčka.