I. liga žen

TJ Jiskra Jaroměř – TJ Sokol Bedřichov 3:1 (-19, 17, 21, 17) a 0:3 (-16, -25, -17). Jaroměřské volejbalistky přivítaly po vánoční pauze na své palubovce dlouhodobě v první lize působící celek z Jihlavy TJ Sokol Bedřichov, který v současnosti nepodává zrovna přesvědčivé výkony. Po dvou podzimních výhrách Jaroměře v Jihlavě se neskromně předpokládalo, že domácí vydolují maximum bodů v obou utkáních, které se navíc budou započítávat do tabulky druhé části soutěže ve skupině o udržení.

Již první set ale naznačil, že ambice domácích byly příliš optimistické. Manko prohraného úvodního setu, po zoufalém výkonu Jaroměřských, se podařilo smazávat postupně v následujících sadách, hráčkám Jiskry se celkem slušně dařilo ve většině herních činnostech a soupeř, přestože podával obětavý výkon, tahal ve zbývajícím průběhu utkání za kratší konec.

O den později nastoupily domácí jako z jiného, ne však „volejbalového“, světa. Hostující Bedřichov, který dosud získal v soutěži jen jedno vítězství, vycítil příležitost a začal utahovat šrouby. Na druhé straně kurtu doslova „stál“ celek, který zapomněl v jaké soutěži se vyskytuje a produkoval hru, s níž by slavil těžko úspěch i v okresním přeboru. Nepochopitelná nervozita byla až příliš patrná a k nedůstojnému výkonu se nechal strhnout téměř celý kolektiv. Nepříznivému výsledku utkání též napomohla nešťastná koncovka druhého setu, kdy domácí neproměnily tři setboly, zatímco hosté zúročily hned první. Třetí set již byl jen obrazem odevzdanosti a nemohoucnosti jaroměřské Jiskry.

Po prohraném utkání se však nic nemění na faktu, že družstvo žen Jaroměře nastupuje do druhé části soutěže ve skupině o udržení spolu se třemi celky moravské skupiny z prvního místa.

Další výsledky: Č. Budějovice – Nusle 2:3 a 3:1, Žižkov – FTVS Praha 3:1 a 3:0.

II. liga žen

VK Madeta České Budějovice – SK Rubena Náchod 3:1 (15, -26, 23, 13) a 3:1 (28, -23, 9, 11). Po rychlém průběhu prvního setu, ve kterém domácí lídr nedal hostujícím hráčkám příliš šancí, se Rubena ve druhé sadě do svého soupeře zakousla a v dramatické koncovce vyrovnala na 1:1 na sety. Také třetí dějství nabídlo vyrovnaný volejbal s domácí šťastnou koncovkou. Ve čtvrtém setu už domácí hráčky nepřipustily komplikace a utkání ukončily.

Druhý zápas začal neuvěřitelnou přetahovanou o každý míč vrcholící až za stavu 28:26 ve prospěch domácího týmu. Druhá sada patřila stejně jako v prvním utkání hostujícím hráčkám, ty ale pak zcela odešly a další dva sety již na hřišti byl pouze domácí tým.

Další výsledky: Střešovice – SF Praha 0:3 a 3:2, Vamberk – Braník 3:1 a 3:1, Havl. Brod – Pardubice 0:3 a 3:1, Hradec Král. – Bohemians 3:1 a 1:3.

II. liga mužů

VK Znojmo – VK Hronov 3:2 (-18, 13, -16, 17, 7) a 3:0 (16, 21, 10). V prvním setu se podařilo šestici hostí Znojemské zaskočit a pevně třímali hru ve vlastních rukou. Překvapení domácí se nezmohli na vážnější odpor a odešli z této pasáže výrazně poraženi. Optimismus z lavičky Hronova však vyprchal v úvodu druhé sady, kdy se v útoku hosté nedokázali vůbec prosadit a rekrutovalo z toho neskutečných 2:11. Z tohoto šoku se Hronováci už do konce setu nevzpamatovali. V třetím setu se role na palubovce znovu naprosto vyměnily. Od začátku se hrálo podle hronovských not. Znojemští od úvodních míčů ztráceli půdu pod nohama a matná druhá sada v podání hostí byla zapomenuta. Bohužel na konci setu se zranil nahrávač Martinec, a přestože nadále pokračoval, jeho pohyb byl limitován. A ve čtvrtém setu přišly na Hronováky další slabší chvilky, výsledkem byla vydlážděná cesta do tie-breaku. V něm se již další zvrat nekonal, neboť hosté se od úvodních míčů nedokázali vymanit z letargie. Domácí toho využili a vybudovali si náskok, který navyšovali až na jednoznačných 15:7.

Do odvety naskočil na post libera trenér Kučera, Martinec zkoušel, přestože zraněn, ještě vypomoci přímo v boji, ale hronovské zbraně zůstaly většinou uschovány a nepoužity. První sada byla fotbalovou terminologií „na jednu bránu“ a k jejímu snadnému zisku nemuseli Znojemští vyvinou větší úsilí. Do druhé sady nahradil ztracenou formu marně hledajícího Manycha na smeči Jiránek, Šnajdr přišel na post univerzála a pro hosty zadoutnala malá jiskérka naděje, když se jim dařilo držet svému soupeři dlouho na dostřel. Závěrečná fáze však vyšla lépe konsolidovanějším domácím. Do třetí sady se musel Pelda přesunout místo Martince na nahrávku, na blok znovu přešel Šnajdr, na post univerzála naskočil z lavičky Manych, ale s naprostou rezignací hostí to nemohlo nic udělat. Na palubovce už existovalo a chtělo hrát pouze jedno mužstvo, a to Znojmo. Hronovští se smířili se svým údělem a dostali tak na cestu domů naložen nepříjemný debakl v podobě skóre 25:10.

Další výsledky: Č. Třebová – Střelice 3:1 a 3:0; Malšovice – Ústí n. Orl. 3:0 a 2:3; Hrotovice – Choceň 3:1 a 2:3; Havl. Brod – Dřevěnice 2:3 a 3:0.

I. liga juniorek

SK Rubena Náchod – TJ Sokol Pardubice I 3:0 (19, 19, 16) a 1:3 (-20, 17, -21, -22). První zápas se odvíjel podle papírových předpokladů, ve kterých byl jasným favoritem domácí tým. Ten si příliš komplikací nepřidělával a rychle utkání dovedl do vítězného konce.

To druhé utkání už bylo podstatně vyrovnanější, hostující hráčky získaly první sadu a rázem ožily. Druhý set ale dopadl lépe pro Rubenu, jenže ta pak zbylé dvě sady nezvládla a překvapivě přepustila vítězství Pardubicím.

TJ Sokol Třebechovice pod Orebem – TJ Červený Kostelec 0:3 (-15, -21, -11) a 0:3 (-18, -24, -22). Povinnost naplno bodovat na palubovce posledního celku tabulky červenokostelecké juniorky beze zbytku naplnily. V prvním utkání se hostující hráčky zadrhly pouze ve druhé sadě, kde domácím nechaly uhrát 21 bodů.

Druhé utkání bylo o něco dramatičtější, i když první set byl ještě poměrně hladký. Ve druhém i ve třetím se rozhodovalo až v samotných koncovkách, které ale nakonec zvládly opět lépe hráčky Kostelce a i druhé utkání vyhrály jasně 3:0 na sety.
Další výsledky: Hradec Král. – Liberec B 3:0 a 0:3.

KP I. třídy mužů
Výsledky 23. a 24. kola: Červený Kostelec – Slavia HK B 1:3 a 3:1, Hronov B – Černčice 0:3 a 2:3, Vamberk – Jičín 3:0 a 3:0, Janské Lázně – Bílá Třemešná 3:2 a 3:1, Jaroměř – Dvůr Králové 2:3 a 0:3.

KP I. třídy žen
Výsledky 23. a 24. kola: Hronov – Studenec u Horek 3:1 a 3:1, Č. Kostelec – Orel HK 1:3 a 3:1, St. Město–NA – Sokol HK 2:3 a 0:3, Slavia HK B – Hronov B 3:2 a 0:3. (ma, mr, hav)