VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ptáček: Rozjíždíme oddíl středoškoláků

Náchodsko – Volejbalové centrum nad Metují (VoCe) má za sebou trochu odpočinkové prázdniny, s příchodem nového školního roku se však jeho aktivita opět rozjíždí na plné obrátky.

18.9.2014
SDÍLEJ:

VOLEJBALOVÉ centrum nad Metují (VoCe) má za sebou trochu volnější prázdniny a nyní mu už začíná náročný tréninkový i turnajový program.Foto: Archiv VoCe

Romane, co dělalo VoCe-čko o prázdninách?
Červenec byl ve znamení odpočinku, sbírání sil a plánování, co dál. Zapracovali jsme na komplexním programu pro děti, abychom od září mohli vyjít vstříc všem školám i dětem, kde projeví zájem o spolupráci.
V srpnu proběhl již náš druhý týdenní kemp, kde počet dětí oproti loňsku stoupl o třetinu a téměř jsme tím vyčerpali naše kapacitní možnosti. Pozitivní bylo, že letos s námi jelo i hodně nováčků a hlavně – všichni odjížděli spokojeni a s rozhodnutím, že se za rok určitě zase uvidíme. Zároveň se uskutečnil náš příměstský tábor, který byl zaměřen na všeobecné sportování dětí. Kdo má zájem, tak najde obě akce a řadu dalších včetně fotogalerie na našem webu www.volejbal-nm.cz v sekci Stalo se.

Opusťme prázdniny a pojďme k novému školnímu roku. Co máte tedy nachystané od září?
Otevíráme další kroužky minivolejbalu, protože zájem o minivolejbal narůstá. Hodně tomu napomáhají i pravidla, která se od klasického šestkového volejbalu v mnohém liší. Dětem umožní si v podstatě okamžitě zahrát a líbí se jim i speciální odlehčené míče, které jsou designově dobře „vytuněné". Je dobře propracovaná i metodika minivolejbalu, takže začátky jsou opravdu snadné. Snad jen, kdyby se našlo víc dospělých ochotných pomoci s trénováním.
Pokud se oprostím od září, tak v této sezóně jsme se přihlásili do krajské soutěže mladších žáků. Ti mají již od půlky srpna „ostré" tréninky a děláme všechno proto, abychom se v kraji neztratili.
Na polovinu října plánujeme i Den otevřených dveří pro rodiče s dětmi, kde si rodiče, děti i noví zájemci budou moci vyzkoušet společný volejbalový trénink. Už s tím máme zkušenosti a minulé „otevřené dveře" byla pro všechny zúčastněné docela sranda.

Máte něco i pro teanegery, kteří již opustili základku?
Pokud se všechno podaří, tak od 2. října rozjíždíme oddíl juniorů–středoškoláků. Chceme jim nabídnout spíše hobby formu volejbalu, smíšené družstvo, turnaje neregistrovaných, nějaká společná soustředění. Zkrátka ukázat jim volejbal tak, aby je bavil. Pokud to přijdou vyzkoušet, věříme, že se nám je podaří zaujmout. Dnes není problém s dojížděním, a tak nabídka určitě platí nejen pro Novoměšťáky, ale i pro juniory z okolí. Třeba tuto možnost využijí i ti, kteří zůstávají v okolí na internátech a podvečer by chtěli strávit sportem.

Kde trénujete a kam se na vás můžou zájemci přijít podívat?
To je asi nejtěžší otázka. Nemáme žádné stabilní tréninkové prostory, protože v Novém Městě chybí hala. Domovskou tělocvičnou je a zůstane tělocvična ZŠ Krčín. Budeme ale trénovat i v jiných tělocvičnách. Rozpis tréninků každé kategorie včetně kontaktů je zveřejněn na našich stránkách a jsou tam i mapky míst, kde tréninky probíhají. (dop, mr)

Autor: Redakce

18.9.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

V čele TIP ligy Náchodska je Jaroslav Valchař

Křišťálová Lupa 2017

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Pády z kola bolí i na cyklostezce, policisté řešili už několik střetů

Náchodsko - Ve všech lokalitách přibývají nové a nové kilometry pohodlných a bezpečných cyklostezek. Ovšem zvýšené bezpečí pro jezdce na bicyklech i na kolečkových bruslích není absolutní. Cyklistům sice na jim vyhrazené stezce nehrozí srážky s motorovými vozidly, ale povinnosti být ohleduplní vůči sobě i jiným uživatelům stezek je samozřejmě niko nezbavil.

Vysněné dětské postele

Dětský pokoj potřebuje pořádnou postel. Ale obyčejné postele jsou plné nesplněných dětských snů. Zkuste splnit nějaké ty sny i vysněnou postelí.

Dorost si prožil poločas hrůzy

Náchod - Vstup do nového ročníku fotbalové České ligy staršího dorostu se náchodským svěřencům trenéra Zdeňka Samka nepovedl.

Lékaři: Lidé podceňují očkování proti klíšťové encefalitidě

Královéhradecko - Nebezpečnou chorobou, která napadá nervový systém člověka a může vést k úplnému ochrnutí, loni v kraji onemocnělo 19 lidí. Rok předtím to podle údajů královéhradecké Krajské hygienické stanice bylo sedm případů a v roce 2014 se klíšťovou encefalitidou nakazili jen čtyři lidé.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení