VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ředitele Velké ceny těšilo množství příchozích lidí na atletickou podívanou

Nové Město nad Metují /FOTOGALERIE/– Atletická Velká cena Nového Města nad Metují nebyla pouze o špičkových výkonech v jednotlivých sektorech či na dráze, ale také o výborně zvládnuté organizaci. „Nevím, jestli to bylo na pohled znát, ale do organizace bylo zapojeno 85 lidí,“ říká ALEŠ ŽĎÁRSKÝ ředitel mítinku. Ten jedním dechem dodává, že nešlo o dobrovolníky, kteří neznají atletické prostředí, ale že šlo všechno o lidi od atletiky.

28.7.2011 1
SDÍLEJ:

Trať 110m př. suverénně opanoval Američan Jeff Porter. Foto: Zdeněk Mudroch

Z pohledu diváka byla Velká cena naprosto bezproblémová. Byl mítink bezproblémový i z pohledu jeho ředitele?
Pohled organizátorů je vždy trochu jiný, než pohled diváků. Máme stále co vylepšovat, ale myslím, že celkový dojem byl, na „venkovský“ mítink, velmi dobrý. Co je třeba příště vylepšit, to víme a jsme schopni si s tím také poradit. Pokud celá akce působila na diváky dobře, pak je to pro nás odměna.

Třešničkou na dortu bylo vytvoření nového českého maxima v chůzi na 5000m žen na dráze. Výkon Pelantové byl ale trochu utopen v dalších výsledcích. Kdy vám vůbec došlo, čeho tato dívka v Novém Městě dosáhla?
Ona ani sama Lucie netušila, že ten rekord padl. Tahle netradiční trať se zase tak často při závodech na dráze nechodí, ale jak jsem dnes četl v tisku, radost určitě měla. Já jsem se o překonání rekordu vlastně dozvěděl až v neděli dopoledne.

Největší hvězdy mítinku Škrobáková a Bába zůstali i podle svých slov trochu za očekáváním. Jak jste viděl jejich vystoupení ze svého pohledu?
Já bych neřekl, že zůstali za očekáváním. Jsou v přípravě na MS v Tegu. Tam mají prodat svoji formu. Jsem rád, že přijeli k nám a otestovali si, jestli spěje jejich příprava správným směrem. Jardova účast určitě potěšila i spoustu lidí, kteří možná na stadion zavítali právě kvůli němu. Lucka k nám nepřijela poprvé a doufám, že ani naposledy.

Jaroslav Bába v rozhovoru pro náš deník přiznal, že se mu u vás líbí a dokonce si pohrával s myšlenkou, že by u vás mohl absolvovat i nějaké to soustředění. Došlo už na vzájemnou komunikaci tímto směrem?
S Jardou jsme měli čas jen na pár slov po závodě. Stadion se mu líbil a pochvaloval si i sektor pro výškaře. Už jsme schopni zajistit v bezprostřední blízkosti stadionu i velmi dobré ubytování. Pokud se tedy v budoucnu rozhodne u nás trénovat, ví, že stačí zavolat.

Když jsme se před chvílí vyjadřovali k ne úplně očekávaným výkonům Škrobákové a Báby, pojďme k zahraničním atletům a jejich stručnému hodnocení z pohledu ředitele mítinku?
Myslím, že nejkvalitnější výkony předvedli Jeff Porter a Yohei Sugai. Jeff zaběhl 110m překážek za 13,41vt., tedy o 0,14 vt. lépe než v roce 2009. Je to navíc bezprostřední a sympatický borec, který snad ani neumí mít problém. Yohei v dálce 7.94m, to je nový rekord mítinku a patří do kategorie extra. Japonci u nás ještě jsou, zítra odjíždíme společně do Tábora na další mítink. Byla to s nimi velmi příjemná spolupráce. Za to díky Pavlu Tunkovi, který je do ČR přivezl na kemp.
Velice mě potěšil i Marek Plawgo z Polska, který nás doslova prosil o dráhu na závod 400m př. To bylo velmi lichotivé, samozřejmě jsme mu rádi vyhověli a on nás odměnil svým kvalitním výkonem 50,53 a porazil o pár setin Josefa Robertsona z Jamajky – to bylo docela překvapení. Igor Sokolovs z Lotyška a setry Marghievy z Moldávie, to zase byla lahůdka pro příznivce hodu kladivem.

A co vaši domácí atleti?
Naše atletika, myšleno Sportovní klub, se tentokrát prezentovala především v té organizátorské pozici. Hodně lidí, kteří normálně závodí, se zapojilo do úkolů, které bylo třeba plnit v průběhu akce. Nevím, jestli to bylo na pohled znát, ale do organizace bylo zapojeno 85 lidí. Na tuhle práci nemůžeme brát dobrovolníky, kteří neznají atletické prostředí, musejí to být lidé od atletiky.
I tak jsme ale stihli některé atlety do bojů nasadit. Mladíček Aleš Steklík vyhrál 60m žáků. Výborně po krátké pauze závodila Míša Broumová v dálce a na stovce, dařilo se i Martyně Swierczyk na 100m překážek. Luděk Hanč v chůzi nestačil jen na vítězného Gdulu. Žádná ostuda to rozhodně nebyla, ale náš mítink jsme skutečně obsadili jen hrstkou závodníků.

Musím se přiznat, že se mi velice líbila technická stránka Velké ceny. Tabule se jmény i výkony jednotlivých závodníků v příslušných sektorech dodaly na přehlednosti. Probíhalo vše hladce i v tomto IT oddělení nebo se vyskytly nějaké ty „dětské“ nemoci?
I pro nás bylo nasazení IT technologií od Českého atletického svazu novinkou. Měli jsme několik jednání, schůzek i zkoušku celé technologie přímo u nás na stadionu. Všechno neklaplo, ale s konečným výsledkem jsem maximálně spokojen. Víme, co nám úplně nefungovalo a na tom zapracujeme tak, aby podzimní MČR žactva bylo bez vady.

Je to už nějaký ten rok zpátky, kdy jsme se spolu bavili a hodnotili Velkou cenu z pohledu návštěvnosti. Tehdy jste mi říkal: „Musíme naučit lidi chodit na atletiku.“ Jak to tedy po divácké návštěvě vidíte po letošním mítinku?
Osobně jsem v Nové Městě nad Metují nikdy na atletice neviděl víc lidí. Potěšil nás určitě velký zájem diváků . Závěrečné spontánní fandění skokanům u výšky, kde Jarda Bába zkoušel i 225 cm, bylo bezvadné zakončení. Nevybírali jsme vstupné, nevím, kolik lidí přišlo, ale byli fajn a snad se už na atletiku chodit naučili. Je na nás, abychom mítink dělali atraktivní. Budeme se snažit.

Kolik „volna“ nyní máte na to, než začnete připravovat další ročník?
Volno ještě nemám, plánuji to někdy na konec září a začátek října. Tuto sobotu budeme v Táboře jednat o zařazení našeho mítinku do vyšší kategorie (EAP) v rámci mítinků EAA (Evropská atletická asociace – pozn. red) pro rok 2012. Přípravy tedy začínají tuto sobotu.
Opravdu systematická práce na další ročník začne zhruba na konci října. To musíme mít stanovený termín, který s ohledem na OH v Londýně budeme hodně zvažovat. Chceme, aby bylo možné u nás opět plnit limity pro účast na OH. Tomu pak přizpůsobíme i vypsání disciplín a začneme oslovovat partnery. Doufám, že po letošním ročníku přijde někdo s konkrétní nabídkou ještě dříve, než jej oslovíme my. To by bylo ideální.

Porovnání výkonů ze dvou prestižních českých mítinků a novoměstské Velké ceny

VELKÁ CENA Memoriál J. OdložilaZlatá tretra Ostrava
400 m př. M Plawgo (50,53)   Green (49,17)    Van Zyl (47,66)
110 m př. M Porter (13,41)   Akings (13,39)   Robles (13,14)
Dálka M Yohei (794)    Novotný (757)   nebyla v programu
110 m př. Ž Škrobáková (13,36)   Castlin (12,83)   nebyla v programu
Kladivo Ž Z. Marghieva (70,64)   nebylo v programu    Heidler (77,22)

Autor: Michal Rojšl

28.7.2011 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
Ilustrační snímek.

Při nehodě dodávky zahynul mladý muž

PO POSTUPU České Skalice (v zeleném) budou patřit do okruhu letošních postupových favoritů hráči Velké Jesenice (v modrém).

Hronov má opět postupové choutky

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Více cyklistů je pro stát přínosnější než množství politiků

Náchodsko - Zemička, která se dá projet za tři dny na kole, nepotřebuje tolik politiků, kteří ji „spravují“. Tato myšlenka, která by určitě našla nemalé množství zastánců, se stala mottem cyklistického výletu napříč Čechami ze severu na jih.

Automatická převodovka řidiče vytrestala, málem utopil auto v Rozkoši

Česká Skalice - Jen malý kousek od nedobrovolného koupání se včera dopoledne kolem půl desáté (čtvrtek 17. 8.) ocitl řidič osobního automobilu, který sjel téměř do přivaděče přehradní nádrže Rozkoš.

Žiláka pohltilo MTB enduro

Teplice nad Metují - MTB enduro je raketově šířící se odnož závodů na horském kole, v němž se snoubí všechny krásy jízdy na biku s tím rozdílem, že v závodě jde o měřené (erzety) a neměřené (transfery) úseky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení