Sokol Krčín – SSK Vítkovice 23:17 (9:4). V prvním utkání Krčín na hřišti Vítkovic uhrál za remízu 17:17 jen bod, proto chtěl doma potvrdit aktuálně dobrou formu a zúročit ji v dvoubodový zisk.

V první půli se oba týmy hůře prosazovaly. Hosté z Vítkovic většinou ztroskotali na domácí obraně a zbytek spolehlivě pochytal Matěj Kopecký. Kdežto útočníci Krčína se dokázali prosazovat, ale v bráně se velmi dobře činil hostující brankář Kratochvíl. Přesto domácí postupně dokázali své vedení navyšovat až na poločasových 9:4.

Druhý poločas byl opakem toho prvního, když se oba týmy pravidelně střídaly ve vstřelování branek. Do 18. min. se domácím přesto docela dařilo zastavovat útočné snahy hostujících útočníků a rychle odskočit na 19:11, a tím také rozhodnout o osudu utkání. Do konce zápasu pak byl už průběh obdobný začátku. Skóre postupně narůstalo až na konečných 23:17.

„Celý tým odvedl za celou podzimní část velmi solidní výsledek a celkově se nám také daří zapracovávat mladé hráče z úspěšné dorostenecké kategorie. S celkovým podzimním ziskem šestnácti bodů jsme si splnili náš cíl, držet se mezi prvními šesti týmy soutěže a pokusit se probojovat do nadstavbové části play off," říká k první polovině sezóny domácí trenér Tomáš Pavlík.

Sestava a branky Krčína: Kopecký, Chmelík – Leugner, Mikolášek, T. Marek, Verner, Šefc – Štrof (7), Práchenský (5), Fišer (4), L. Marek (3), Linhart (3), M. Marek (1).

Další výsledky: Podlázky – Rokytnice 19:20, 1. NH Brno – Studénka 21:15, Plzeň Újezd – Nezvěstice 15:14, Tymákov – Nýřany 19:10, Žatec – Přeštice 20:22. (dop, mr)