Rychlobruslaři vezou domů dva bronzy

NÁCHOD - Dalších vynikajících výsledků dosáhl rychlobruslařský oddíl BK Náchod na dráze při Czech in-line Open 2007 konaném v Benátkách nad Jizerou.

23.7.2007

Vpředu zleva: Matyáš Falta, Tereza Kolesáriková, Kateřina Vernerová, Tomáš Verner, Markéta Dvořáková. Vzadu zleva: Natálie Poplová, Klára Prokopová, Aneta Kolesáriková, Markéta Žďárková, Jan Žďárek a Michal Prokop.Foto: Archiv oddílu

V konkurenci závodníků z Maďarska, Polska a Německa, si nevedli náchodští rychlobruslaři vůbec špatně. Závod se skládal ze čtyř disciplin a jejich součet dával konečné pořadí. Vynikající úroveň závodů v Benátkách podtrhli i účastníci nedávno skončeného ME, kteří právě na evropském šampionátu juniorů a kadetů v Heerde sbírali medaile.

Nejlepších výsledků BK Náchod dosáhli Markéta Dvořáková a Matyáš Falta, když oba brali bronz v kategorii do osmi let. Kromě těchto medailisů, měli velice slibně rozjetý závod Tereza Kolesáriková a Jan Žďárek v kat. 10 – 11 let. Oba ale upadli a ztratili naději na umístění na stupních vítězů. Nakonec skončila Tereza Kolesáriková na 7. místě (první z českých závodníků) a Jan Žďárek na 6. místě (druhý z českých závodníků). V kategorii do 13 let si vedla dobře rovněž Klára Prokopová, která obsadila 7. místo a mezi českými zástupci byla druhá. V kategorii do 15 let brala v těžké konkurenci Markéta Žďárková konečné 13 místo (3. z ČR) a Aneta Kolesáriková skončila hned za ní (4. z ČR). V kategorii do 11 let obsadila Natálie Poplová místo šestnácté. V kategorii do 8 let byl Tomáš Verner sedmnáctý a jeho oddílová kolegyně Kateřina Vernerová obsadila deváté místo.

Blízko ke stupňům vítězů měli náchodští závodníci takké ve vložených fitnes závodech. Patrik Popl a Pavel Prokop obsadili shodně čtvrté místo, Richard Popl dokončil závod šestý.⋌

23.7.2007 VSTUP DO DISKUSE

Mezilečí opět na síti - elektřina se v obci rozběhla po 4 dnech

Dvě večerní nehody v regionu

Šel na houby a místo hřibů našel protitankový granát

Martínkovice - Na podezřelý nález, naštěstí se ukázalo, že ne až tak nebezpečný, narazil v úterý odpoledne při procházení lesa náhodný houbař v Martínkovicích.

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Chcete mít přehled o kulturních, sportovních a dalších akcích ve všech regionech? Pak navštivte naši stránku www.tipydeniku.cz, kde najdete fůru inspirace co podniknout nejen o víkendu.

Kromě přepravy cestujících je auto od nepaměti využíváno k převozu nákladu. A jak dnes uvidíte, je tím myšleno doslova jakéhokoliv nákladu. Připravte se na bizarní přehlídku převážených věcí všeho druhu, kdy vás už nepřekvapí ani auto naložené v dalším autě.

Šnajdr: Snažíme se přispívat k rozvoji paralympijské lukostřelby

Náchodsko - Ve druhé polovině července hostilo Nové Město nad Metují další elitní lukostřelecký závod handicapovaných, během něhož se přepisovaly hned ve čtyřech případech světové a ve dvou evropské historické tabulky.