V sobotu se představili na hřišti nováčka ze Žatce, o den později je čekal už tradiční účastník, TJ Plzeň Újezd.

TJ Šroubárna Žatec – Sokol Krčín 12:19 (9:11). Téměř celý první poločas byla hra vyrovnaná, přičemž hosté nedokázali úspěšně eliminovat v obranné hře domácí útočníky. Ti se pravidelně prosazovali a i díky tomu dokázali držet s Krčínem krok. Závěr prvního poločasu se ale hostům vydařil, když se jim povedlo odskočit na 9:11.

Do druhého poločasu Krčín nastupoval s vědomím, že je nutné udržet zlepšenou obrannou hru ze závěru prvního poločasu a pokračovat v pravidelném vstřelování branek. Začátek druhé poloviny utkání byl z tohoto pohledu optimální. Ve 2. min. už hosté vedli 13:9, domácí sice korigovali na 10:13, ale pak se z hřiště vytratili všichni střelci. Obrovská bezradnost útočníků na obou stranách vedla k hluchému období, které ukončili domácí ve 13. minutě korekcí na 11:13. Hosté se probudili až o pět minut později, ale pak už pokračovali ve zlepšené hře a rychle navýšili rozdíl ve skóre na 11:18. V tomto momentu už bylo o zápasu rozhodnuto, a tak dostali příležitost i hráči z lavičky.

Sestava a branky Krčína: Kopecký, Chmelík – Leugner, Šefc, T. Marek, Verner, R. Marek – L. Marek (5), Štrof (4), Fišer (3), Valtera (3), M. Marek (2), Linhart (2).

Další výsledky: Plzeň Újezd – Podlázky 18:14, Nýřany – Studénka 22:15, Přeštice – Vítkovice 14:12, Rokytnice – Nezvěstice 21:16, 1.NH Brno – Tymákov 24:23.

TJ Plzeň Újezd – Sokol Krčín 22:16 (10:9). Nedělní utkání na půdě Plzně Újezdu bylo podle předpokladů daleko těžší.

Začátek hostům sice utekl když v 5. min. prohrávali 0:3, ale pak zlepšenou hrou dokázali korigovat snahy domácích a v 15. min. otočili stav ve svůj prospěch – 5:6. Domácí pak přece jenom zase získali několik šancí a ve 25. min. už vedli 10:7. V závěru poločasu Krčín naštěstí opět zpřesnil mušku, obrana přidala několik dobrých zákroků a výsledkem bylo snížení na poločasových 10:9.

Druhý poločas začal pro Krčín velmi dobře (10:10), pak se ale na hřišti dlouho nic nedělo. Celý zbytek utkání totiž ovlivnil hrubý likvidační zákrok plzeňského obránce, který knokautoval hostujícího útočníka Valteru. Hra byla po tomto incidentu na pár minut přerušena a poté opět zahájena, na hostech však bylo až příliš znát, že více myslí na stav svého spoluhráče, než na právě probíhající utkání. Toho domácí využili, v poklidu navyšovali skóre a o vítězi nebylo pochyb. Konečný výsledek tak byl stanoven na 16:22.

„Na taková utkání je lépe rychle zapomenout a přát Honzovi brzké uzdravení i návrat na hřiště. A pro svaz jenom vzkázat – disciplinárně trestat hráče, kteří jdou na hřiště s úmyslem zranit protihráče," říkal rozlobený Tomáš Pavlík, trenér Krčína.

Sestava a branky Krčína: Kopecký, Rýdl – Leugner, T. Marek, Šefc, Verner – Štrof (7), Fišer (5), Valtera (2), L. Marek (1), Linhart (1), M. Marek.

Další výsledky: Žatec – Podlázky 18:18, Nýřany – Vítkovice 21:16, Přeštice – Studénka 17:15, Rokytnice – Tymákov 15:15, 1. NH Brno – Nezvěstice 20:14. (dop, mr)