Smrtící jaroměřské protiútoky slavily úspěch

Jaroměř – Ke 4. kolu Národní ligy vyrazili florbalisté Jaroměře na dlouhou cestu do Kadaně. Ta ale na ně naštěstí nedolehla.

17.10.2015

Ilustrační fotoFoto: Deník/Petr Kotala

FBC DDM Kati Kadaň – TJ Sokol Jaroměř 4:9 (2:3; 0:4; 2:2). Hned ve 2. min. se po akci na jeden dotek trefil Dominik Emlar – 0:1. Za další tři minuty ale udeřili i domácí, Štěrba přistrčil míček ze středu na Žemličku, který se trefil přesně do víka – 1:1. Stejný interval však trval do dalšího vedoucího gólu Jaroměře. Aktéři první branky si jen prohodili své role – 1:2. Na to našla Kadaň odpověď až v jaroměřském oslabení, kdy Morava našel na křídle Turka, který po zemi zakončil na 2:2. Smírný stav ale trval jen 12 vteřin, než opět skóroval Hofman nenápadnou střelou od „trojky" po asistenci Kubiny, a tak se šlo do šaten za stavu 2:3.

V první polovině druhé třetiny završil Hofman hattrick po přihrávce od Kopeckého a během dvou minut přidal ještě asistenci na brance Emlara – 2:5. Dva zásahy si florbalisté Jaroměře připsali i v druhé půlce prostředního dějství. Znovu úřadovali Emlar s Hofmanem, když tentokrát se trefil první jmenovaný a také dosáhl hattricku – 2:6. Dvě minuty před koncem prostřední části pak vyslal Kotrč spoluhráče Rezka, který blafákem obelstil gólmana, jenž byl následně vystřídán – 2:7. Na domácích se projevila frustrace a ještě než skončila třetina, tři z nich byli posláni na trestnou lavici.

Hru pět na tři se Jaroměři sice zužitkovat nepodařilo, ale klasickou přesilovku hosté na začátku třetí třetiny zvládli a šli do šestibrankového vedení po trefě Šimona Kubiny – 2:8. Za něco přes minutu mohla Kadaň náskok snížit, ale Žemličkovi se nepodařilo překonat brankáře a následné oslabení Jaroměřští přežili bez úhony. V půlce závěrečné části sice neproměnili nájezd ani hosté, ale následnou početní výhodu už zužitkovali. Pavel Kotrč schovanou střelou z půlky trefil přesně šibenici – 2:9. Domácím se potom ještě brankami Štěrby a Limberga podařilo snížit na konečných 4:9.

Jiří Novotný, trenér Jaroměře: „I když domácí byli po celý zápas aktivní a hráli víc na balonku, my jsme si naší skvělou defenzivou a smrtícími protiútoky došli pro cenné vítězství. Děkujeme za skvělé utkání."

Další výsledky 4. kola: Plzeň – České Budějovice 9:7, Chomutov – Králův Dvůr 6:7, Turnov – Mukařov 7:6 po prodl., Karlovy Vary – Liberec 11:9, Čelákovice – Strakonice 6:3.

Na své poslední výkony budou chtít jaroměřští florbalisté navázat už zítra (v neděli 18. října), kdy od 17 hodin přivítají na své palubovce FBC Plzeň.

Střelným prachem se na úvod šetřilo jen ve Velichovkách

JOHANA z Police nad Metují se narodila 11. srpna 2017 v 3.07 hodin. Děvčátko vážilo 3245 gramů a měřilo 48 centimetrů. Maminka  uvedla, že se jedná o druhé dítě v rodině.
7

Právě jsme se narodili - srpen 2017

Českoskalické zápasy asi nudné nebudou

Náchodsko - Úvodními zápasy vstoupily do nového ročníku fotbalové I. B třídy tři regionální týmy.

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

Broumov po svém sestupu zatím dost tápe

Náchodsko - Čtyřgólovou normu si pravděpodobně domluvili v sobotním programu fotbalového Krajského přeboru mužů hráči Červeného Kostelce, Jaroměře i Náchoda. Tento regionální trojlístek si totiž z hřišť soupeřů odvezl tři body za vítězství 4:0.