VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Starkoč znovu ovládla vesnická klání

Náchod - Dnešní den je velmi významný pro vesnickou tělovýchovu náchodského okresu, protože ke svému výročnímu sněmování se scházejí s vedením OS ČSTV a dalšími hosty členové komise vesnické tělovýchovy a zástupci tělovýchovných jednot, které se v roce 2008 zúčastnily celoroční sportovní soutěže.

29.11.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Zdeněk Majer

Nejde jen o vyhodnocení aktivity v uplynulém roce a posouzení dosažených výsledků, ale na programu je i pohled dopředu, na 42. ročník soutěží, který bude zahájen co nevidět. Náplň dnešního jednání v restauraci Pod Montací bude tedy velmi bohatá.

Dnešní výroční sněmování slouží především k souhrnné bilanci, k ocenění největších obětavců a nejlepších organizací v rajonech a okrese a je současně i odrazovým můstkem pro budoucí ročník.

Sluší se uvést, že systém vesnických sportovních soutěží, který byl v roce 1967 v našem okrese zaveden, našel v průběhu let mnohé následovníky. Stal se vzorem pro ostatní okresy, avšak nebylo snadné jej kopírovat.

Žádný okres nedosáhl obdobné organizátorské aktivity na tomto úseku a dnes je situace taková, že soutěže náchodské KVT nemají v České republice obdoby. Můžeme se právem chlubit současným stavem, musíme však také vyslovit plné uznání všem, kteří systém vymysleli, budovali a udržují jej v zájmu občanů malých obcí, kde příležitostí k tělovýchovné aktivitě rozhodně mnoho není.

Hlavním kladem těchto soutěží je fakt, že pro občany z vesnic zajišťuje celoroční sportovní náplň, podporuje jejich všestrannost a společensky žádoucím způsobem ovlivňuje aktivitu mládeže v období jejich dospívání. Je jistě prospěšnější, když se děti „vyblázní“ na hřišti nebo v tělocvičně, a potom nemají mysl ani sílu na to, aby převracely popelnice, užívaly drogy, malovaly po zdech a dělaly podobné nežádoucí věci.

Na základě dosažených výsledků bylo v letošním 41. ročníku následující pořadí TJ:

1. Sokol Starkoč 5477 bodů (32 vítězství v historii soutěže); 2. Jiskra Adršpach 3156; 3. Sokol Žďárky 3101; 4. Sokol Bezděkov 2304; 5. Sokol Mezilesí 1928; 6. Sokol Olešnice 1364; 7. Sokol Suchý Důl 1049; 8. Sokol Velká Jesenice 890; 9. Sokol Černčice 765; 10. SK Rychnovek 763 bodů.

Do vesnických soutěží se letos zapojilo v kolektivních a individuálních sportech celkem 2442 sportovců z 26 vesnických TJ. V průběhu roku celkem 109 družstev odehrálo 241 utkání.

Soutěžilo se – kolektivní sporty: Malá kopaná, nohejbal, volejbal, stolní tenis a florbal. Individuální sporty: Stolní tenis, gymnastika, přespolní běh, atletika, plavání, duatlon, víceboj zdatnosti, silniční běh Hronov – Náchod.

Jaroslav Rufer

29.11.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jan Pirk.

Kardiochirurg Jan Pirk bude přednášet o experimentech lékařů na sobě

Legendární kapela Buty.

Folklorní svět se sešel v Červeném Kostelci

Z procházky se stala pátrací akce, osmiletou dívku našli až policisté

Červenokostelecko – Oznámení o pohřešování osmiletého děvčete přijali v úterý ve čtyři hodiny odpoledne policisté na tísňovou linku. „Volali prarodiče, že holčička se jim ztratila při procházce v lese u Trubějova nedaleko Červeného Kostelce,“ uvedla k případu tisková mluvčí náchodské policie Eva Prachařová

Startuje fotbalová TIP liga. Vyhrajte sud plzeňského!

Náchodsko - Podzimní část čítá 13 dějství. Oceněni budou i vítězové kol.

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Do říjnových sněmovních voleb půjde 22 stran a hnutí

Královéhradecko - V říjnových volbách do Poslanecké sněmovny PČR budou voliči v hradeckém kraji vybírat z 22 politických stran a hnutí. Oproti volbám v roce 2013 je to o čtyři subjekty více.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení