VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Starkoč znovu ovládla vesnická klání

Náchod - Dnešní den je velmi významný pro vesnickou tělovýchovu náchodského okresu, protože ke svému výročnímu sněmování se scházejí s vedením OS ČSTV a dalšími hosty členové komise vesnické tělovýchovy a zástupci tělovýchovných jednot, které se v roce 2008 zúčastnily celoroční sportovní soutěže.

29.11.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Zdeněk Majer

Nejde jen o vyhodnocení aktivity v uplynulém roce a posouzení dosažených výsledků, ale na programu je i pohled dopředu, na 42. ročník soutěží, který bude zahájen co nevidět. Náplň dnešního jednání v restauraci Pod Montací bude tedy velmi bohatá.

Dnešní výroční sněmování slouží především k souhrnné bilanci, k ocenění největších obětavců a nejlepších organizací v rajonech a okrese a je současně i odrazovým můstkem pro budoucí ročník.

Sluší se uvést, že systém vesnických sportovních soutěží, který byl v roce 1967 v našem okrese zaveden, našel v průběhu let mnohé následovníky. Stal se vzorem pro ostatní okresy, avšak nebylo snadné jej kopírovat.

Žádný okres nedosáhl obdobné organizátorské aktivity na tomto úseku a dnes je situace taková, že soutěže náchodské KVT nemají v České republice obdoby. Můžeme se právem chlubit současným stavem, musíme však také vyslovit plné uznání všem, kteří systém vymysleli, budovali a udržují jej v zájmu občanů malých obcí, kde příležitostí k tělovýchovné aktivitě rozhodně mnoho není.

Hlavním kladem těchto soutěží je fakt, že pro občany z vesnic zajišťuje celoroční sportovní náplň, podporuje jejich všestrannost a společensky žádoucím způsobem ovlivňuje aktivitu mládeže v období jejich dospívání. Je jistě prospěšnější, když se děti „vyblázní“ na hřišti nebo v tělocvičně, a potom nemají mysl ani sílu na to, aby převracely popelnice, užívaly drogy, malovaly po zdech a dělaly podobné nežádoucí věci.

Na základě dosažených výsledků bylo v letošním 41. ročníku následující pořadí TJ:

1. Sokol Starkoč 5477 bodů (32 vítězství v historii soutěže); 2. Jiskra Adršpach 3156; 3. Sokol Žďárky 3101; 4. Sokol Bezděkov 2304; 5. Sokol Mezilesí 1928; 6. Sokol Olešnice 1364; 7. Sokol Suchý Důl 1049; 8. Sokol Velká Jesenice 890; 9. Sokol Černčice 765; 10. SK Rychnovek 763 bodů.

Do vesnických soutěží se letos zapojilo v kolektivních a individuálních sportech celkem 2442 sportovců z 26 vesnických TJ. V průběhu roku celkem 109 družstev odehrálo 241 utkání.

Soutěžilo se – kolektivní sporty: Malá kopaná, nohejbal, volejbal, stolní tenis a florbal. Individuální sporty: Stolní tenis, gymnastika, přespolní běh, atletika, plavání, duatlon, víceboj zdatnosti, silniční běh Hronov – Náchod.

Jaroslav Rufer

29.11.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Zaměstnavatel neposílal srážky ze mzdy insolvenčnímu správci

Dopravní nehoda auta pošťáků mezi Děčínem a Hřenskem.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Machovu zatím chybí forma i štěstí

Náchodsko - O slunečném víkendu se hrálo o další mistrovské body ve fotbalovém Jopeco Okresním přeboru mužů.

Nevěděli, co se šaty, tak je vrátili

Jaroměř, Josefov - Nečekaného překvapení se po pár týdnech dočkali jak vystavovatelé, tak i majitelka odcizených šatů. Před vchodem do objektu Starého špitálu v Josefově, kde se v době 9. do 11. září konala výstava a z něhož zmizely některé vystavované artefakty (tj. zářivky a plesové šaty), se z ničeho nic jednou ráno objevila igelitka. A uvnitř se skrývaly oboje šaty, které kdosi předtím z výstavy odnesl.

Derby rozhodly jaroměřské vstupy do třetin

Náchodsko - Mizerný start do sezony zažívá nejúspěšnější celek posledních pěti let. Hokejisté Náchoda se v úvodu nového ročníku trápí jak v ofenzivě, tak i v defenzivě, což potvrdili i v nedělním domácím zápase s Třebechovicemi.

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení