VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Stolní tenis v České Skalici vzkvétá

Česká Skalice - Oddíl stolního tenisu TJ Sokol Česká Skalice zahájil sportovní sezonu 2008/09 posílen o několik hráčů a hráček, hlavně o naděje vzešlé z vlastní systematické práce s mládeží.

15.1.2009
SDÍLEJ:

Hlavní trenér mládeže Josef Jirman se svými úspěšnými svěřenkyněmi – zleva Klára Hamzová, Petra Měšťanová a Lenka Schimmerová.Foto: Archiv oddílu

Hráčská základna se rozrostla na 46 registrovaných hráčů, 16 hráčů neregistrovaných a 16 neregistrovaných hráčů v nejmladších kategoriích, v přípravce chlapců a dívek.

Do soutěží pak vstoupila čtyři družstva v kategorii mužů, od Regionálního přeboru 2. třídy až po Krajský přebor a dále dvě družstva v kategorii žen (Regionální přebor 3. třídy a Divize žen). Mladší žáci absolvují seriál Krajských bodovacích turnajů a zejména žákyně úspěšně sbírají kvalifikační body. Starší hráči se pravidelně účastní republikových soutěží ve veteránských kategoriích. „Naši nejmladší letos poprvé měří své síly se soupeři v Krajském přeboru starších žáků,“ doplňuje výčet družstev Stanislav Prosa, předseda oddílu, stolní tenis Sokol Česká Skalice.

„Sportovní výkonnost se po sérii postupů do vyšších soutěží stabilizovala, o čemž svědčí čelní postavení všech mužstev v jednotlivých soutěžích,“ poukazuje na důležitý fakt předseda oddílu.

Největší pozornost však českoskaličtí činovníci věnují mládeži. Profesionální péče trenéra Josefa Jirmana a nesčíslně hodin organizační práce Jaroslava Ošťádala a všech dalších hráčů při trénincích mládeže přinesla a přináší očekávané výsledky. Dokladem toho jsou loňské Regionální přebory, kde mladší žákyně Klára Hamzová a Petra Měšťanová vyhrály kategorie mladších i starších žákyň. V krajském přeboru mladších žáků v Dobrém obsadila Petra Měšťanová vynikající druhé místo.

Pozadu ale nezůstávají ani další hráčky a hráči, což je zárukou jejich dalšího sportovního vývoje. „Jednou z možností zapojení většího počtu dětí nejmladších kategorií je nákup dalšího tréninkového robota, který na letošní rok v případě dostatku financí plánujeme,“ věří v modernizaci vybavení předseda Prosa.

Českoskalický oddíl se rovněž prezentuje na poli pořadatelském „Zorganizovali jsme další ročník předsezonního Turnaje Platex CUP, v prosinci jsme uspořádali Regionální přebor starších žáků, přebor oddílu a tradiční Silvestrovský turnaj. Halu využívají i ostatní zájemci z Česká Skalice, Náchoda a okolí,“ vypočítává Stanislav Prosa. Tuto neděli českoskalické činovníky čeká premiéra v organizaci Krajského bodovacího turnaje mladších žáků, v březnu pak ještě kategorie dorostu.

V přípravě je opět turnaj neregistrovaných hráčů a tradiční TOP SPIN liga družstev neregistrovaných. „Chystáme i Turnaj sponzorů, uvažujeme o zorganizování turnaje jako satelitu v již pořádaných soutěžích různých sportů Náchodského regionu včetně turnaje organizátorů sportovních soutěží v rámci ČSTV i mediální sféry,“ prozradil plány do budoucna předseda.

„Přejeme si aby stolní tenis v náchodském regionu nadále plnil svoji historickou úlohu, a proto touto formou chceme pozvat do herny v Sokolovně co nejširší okruh zájemců z celého okolí. Kontaktem mohou být naše webové stránky www.pinec.ceskaskalice.cz, kde budeme tyto informace zveřejňovat a kde jsou také kontakty na pracovníky oddílu,“ uzavírá předseda. Ten zároveň chce tímto vyjádřit vděčnost sponzorům a přátelům, kteří je v tomto sportu podporují. (dop)

15.1.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
AUTOMIX.CZ
20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Řidič červené Hondy chtěl vycouvat, ale místo toho se rozjel dopředu, přímo k vodní hladině. Ještě však stihl zatočit, takž nevjel do vody přímo, ale dvěma koly zůstal na trávě.
4

Automatická převodovka řidiče vytrestala, málem utopil auto v Rozkoši

Žiláka pohltilo MTB enduro

Teplice nad Metují - MTB enduro je raketově šířící se odnož závodů na horském kole, v němž se snoubí všechny krásy jízdy na biku s tím rozdílem, že v závodě jde o měřené (erzety) a neměřené (transfery) úseky.

Nepoučitelná - půl roku po vrácení řidičáku nadýchala přes tři promile

Náchod - To, že řízení pod vlivem alkoholu je nejen velmi nebezpečné, ale i zakázané a trestně postižitelné, ví snad každý. Najdou se však i tací, kteří na zákazy nedbají a klidně se opakovaně vystavují postihu, a tím i opakovaně ohrožují jiné.

Mezilečí opět na síti - elektřina se v obci rozběhla po 4 dnech

Mezilečí - Tak konečně! Od úterního večera opět v obci funguje elektrický proud.

Dvě večerní nehody v regionu

Jičínsko, Náchodsko - V obci Cerekvice nad Bystřicí na Jičínsku se před dvacátou hodinou střetla dvě osobní auta.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení