ČZ HBC Strakonice 1921- HC TJ Náchod 31:34 (15:16). „Při vstupu do haly nás strakonický hlasatel před třemi stovkami diváků přivítal hlášením, že naposledy tu vyhrál před třemi lety právě Náchod," vrací se ke šlágru víkendového kola první ligy hostující trenér Jiří Galba. Série Strakonic, v níž doma nepoznali hořkost porážky, se od té doby natáhla na úctyhodných 35 zápasů.

A z počátku zápasu to vypadalo, že série bude pokračovat. Vstup do utkání se totiž více vydařil domácím, kteří se brzy dostali do vedení 10:6, a to hlavně díky tomu, že hosté nevyužívali střelecké příležitosti. „Na hru Strakonic jsme ale byli perfektně připraveni a já věděl, že pokud budou kluci takto dřít celý zápas, je jen otázkou času, kdy se skóre otočí," věřil svým svěřencům trenér Galba. Ti jeho slova v dalším průběhu první půle potvrdili a do šaten se už šlo za stavu 15:16.

V závěru první půle provedli hosté změnu v brance, když Vaněčka nahradil Klesl, který dostal příležitost i ve druhé půli, v níž zachytal fantasticky. Ve druhém poločase si hosté postupně vybudovali až šestibrankový náskok, jenže poslední tři a půl minuty hrál Náchod ve čtyřech, čehož domácí využili ke snížení na konečných 31:34. „Do sestavy proti Strakonicím se nám vrátili zranění Klouček i Hrachový a oba nám k vítězství hodně pomohli," dodává trenér Galba. Lituje však vážného zranění Stáry, který si při pátečním tréninku poškodil vazy v koleni a čeká ho nucená pauza.

Fakta – sestava a branky Náchoda: Vaněček, Klesl, Kaválek – Hrachový 8, Kosinka 3, Hlaváček, Osoba 5, Vaněk 2, Klouček 8, Resl 2, Černý 4, Pich 2, Šnajdr. Rozhodčí: Rutta, Větrovský. Vyloučení: 2x 2 min.: 5x 2 min. ŽK: 2:2. Sedmičky: 6:3. Diváci: 241.

Další výsledky 6. kola: Dvůr Králové – Olomouc 14:19, Ostrava – Starý Plzenec 29:33, Bystřice pod Hostýnem – Nové Veselí 30:30, Jičín B – Talent Plzeň 20:19, Přerov – Chodov odloženo na 8. listopadu. (mr)

1. Strakonice 6 5 0 1 196:142 10
2. Nové Veselí 6 4 2 0 176:152 10
3. St. Plzenec 6 5 0 1 175:167 10
4. Náchod 6 4 1 1 187:165 9
5. Chodov 5 3 0 2 143:126 6
6. Jičín B 6 3 0 3 160:160 6
7. Bystřice p. H. 6 2 1 3 159:162 5
8. Ostrava 6 2 0 4 162:160 4