Zbylých pět míst obsadili v elitní sedmičce právě vytrvalci pořádajícího Sportovního klubu.

Z celkového vítězství se radoval ten nejmladší z nich, Dominik Sádlo. Jednadvacetiletý vytrvalec dokázal jako jediný stlačit čas pod 32 minut, a to hned o deset sekund. „Dominik měl už na druhém kilometru náskok zhruba šedesát metrů a prakticky až do cíle ho navyšoval," popsal počínání vítěze ředitel závodu Aleš Žďárský.

Druhý nakonec skončil s více než minutovým odstupem Polák Marysiak, jenž ve finiši udolal dalšího novoměstského běžce Kamila Krunku. Čtvrtý skončil Leoš Pelouch z Chotěboře, za nímž doběhl novoměstský trojlístek v pořadí Brýdl, Vlček a Holub. Nejrychlejší ženou šestapadesátého ročníku Ceny Metuje byla další domácí závodnice, Eva Vítová.

Absolutní pořadí (nejlepších deset): 1. Dominik Sádlo (SK Nové Město nad Metují) 31:50; 2. Adam Marysiak (Everest Fitnes) 32:57; 3. Kamil Krunka (SK Nové Město nad Metují) 32:59; 4. Leoš Pelouch (SK Chotěboř) 33:30; 5. Pavel Brýdl (SK Nové Město nad Metují) 34:23; 6. Milan Vlček (SK Nové Město nad Metují) 36:15; 7. Miroslav Holub (SK Nové Město nad Metují) 36:23; 8. Michal Vokolek (AC Pardubice) 36:51; 9. Luděk Berka (Atletika Rtyně v Podkrkonoší) 37:12; 10. Jan Žaluda (SK Nové Město nad Metují) 37:37; …17. Eva Vítová (SK Nové Město nad Metují) 40:21 minuty.