VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Úspěšná vystoupení ligových volejbalových týmů

Náchodsko - Volejbalové soutěže jsou v plném proudu a tak boje o další mistrovské body má i řada zdejších týmů nejen v ligových, ale i v krajských třídách.

28.10.2009
SDÍLEJ:

Muži náchodské Rubeny (v útoku) o víkendu nestačily na červenokostelecké áčko, kterému doma podlehli 2:3 a 1:3. Foto: Zdeněk Majer

II. liga – muži:

Sokol ŽBS Železný Brod – VK Hronov 2:3 (-22, -20, 23, 22, -10) a 1:3 (-19, -14,18, -16). V týdnu postihla tým velká nepříjemnost, když si na tréninku natrhl sval Kůrka.

Hronováci přesto začali jako z partesu a od začátku dávali jasně najevo, kdo bude na hřišti pánem. Neustále vedli a předváděli přesnou hru bez větších chyb. Za stavu 2:0 na sety se zdálo, že odevzdaní domácí se nezmohou na větší odpor. I ve třetím setu hronovští borci po většinu času tahali za delší konec, avšak v jeho závěru se bohužel rozpomněli na stejně dobře rozehrané duely v Ústí a v Chocni. Místo pojistky vedení přišly tři velké chyby při jasných situacích a vzápětí následoval kolaps v koncovce třetí sady. Vzpomínky na dva ztracené zápasy ze stejného stavu začaly být až příliš žhavé a hronovskou hru doslova svázaly. Trenér Kučera točil se sestavou jako s pověstným kolovrátkem, ale nic nepomáhalo. Zoufalý Hronov sice dlouho živil naději na ukončení utkání, ale v koncovce opět neuspěl a šlo se do třetího tie-breaku letošní sezony. V něm se dlouho hrálo podle domácích not. Hostím utekl začátek a Brod si udržoval čtyřbodový náskok. Když na ukazateli skóre byl varovný stav 10:7 pro domácí, hosté vytáhli ze svého arzenálu tři skvělé bloky a následně nejlepší domácí smečař vyrobil velkou sérií neúspěšných útoků, z čehož profitovali v té době již koncentrovaní hosté a připsali si na své konto velmi důležité a uklidňující vítězství.

Do odvety si vyměnili své posty Melichar se Šnajdrem a na smeči místo Ševců nastoupil mladý bomber Manych. A druhý zápas se v prvních dvou sadách odvíjel podle stejného scénáře jako první duel. Hronov dominoval a domácí nenacházeli protizbraň na jeho kvalitní výkon. Výsledkem bylo bezproblémové vedení 2:0 na sety. V té chvíli by na Železný Brod nikdo nevsadil ani „zlámanou grešli“. Bohužel průběh třetího setu tyto prognózy začal lámat. Na hosty padla další deka, začali kazit jasné balóny a do jejich hry se začaly ruku v ruce s přibývající nervozitou vkrádat nepřesnosti. Živou vodou pokropení domácí dokráčeli k jednoduchému vítězství. Hronováci však zmobilizovali své síly a opakujícímu scénáři se vzepřeli. Od začátku setu tvrdili muziku a vypracovali si postupně až pětibodový náskok. K příznivému obratu v hronovské hře pomohla i povedená střídání, z nichž za zmínku stojí především velmi dobré vystoupení mladého Novotného. Domácí pod tlakem a s vědomím narůstajícího náskoku hostí postupně kapitulovali a končili utkání v hlubokém útlumu.

Další výsledky 7. a 8. kola: Dřevěnice – Česká Třebová 0:3 a 3:0; Havlíčkův Brod – Sokol Hrotovice 1:3 a 0:3; Třebín (České Budějovice) – Ústí nad Orlicí 3:2 a 3:0; Choceň – Slavia Hradec Králové 3:2 a 3:1.

II. liga – ženy:

TJ Jiskra Jaroměř – TJ Slavia Hradec Králové 3:0 (16, 15, 25) a 3:1(-24, 24, 22, 22). První set jako již tradičně Jaroměř nastolila vysoké tempo, bod po dobu zvyšovala svůj náskok a set relativně bez problémů vyhrála. Druhý set domácí hráčky pokračovaly v nasazeném tempu a po dlouhé době to vypadalo, že družstvo hraje opravdu týmovou hru. Dobrá byla hra v poli i v útoku. Ve třetím setu domácí ženy nezvládly začátek a soupeř se tak ujal několikabodového vedení, které si udržoval až do stavu 16:13. Jaroměř se ale nevzdala a zejména díky obětavé hře v poli skóre srovnala. Bod po bodu se oba soupeři táhli až do stavu 23:23. V tomto momentu byl soupeř šťastnější a ujal se prvního setbolu. Jaroměř si vzala oddechový čas, poté dorovnala skóre a později celý set dotáhla do vítězného konce 27:25 a zajistila si výhru 3:0

Ve druhém utkání došlo k vystřídání nahrávačky na straně soupeře a původní nahrávačka se postavila na pozici libera. Tento krok výrazně zlepšil soupeřovu hru v poli a Jaroměř se na útoku začala prosazovat s velkými obtížemi. Výsledkem byl prohraný set. V dalších setech zlepšila Jaroměř všechny herní činnosti, ale Slavia ji přesto nedarovala jediný balon zadarmo. Výsledkem byla velmi těsná skóre všech následujících setů, ale domácí ženy měly ve všech koncovkách větší vůli zvítězit. Do utkání též zasáhly dvě jaroměřské kadetky, jejichž výkon je nutno pochválit.

Další výsledky 7. a 8. kola: Dobřichovice – Nusle B 1:3 a 3:1; SF Praha – Jihlava 3:0 a 3:1; Vamberk – FTVS Praha 3:1 a 2:3; Havlíčkův Brod – Pardubice 0:3 a 2:3.

I. liga – juniorky:

Slavia Hradec Králové – VK Hronov 1:3 (24, -20, -14, -18) a 2:3 (-14, -18, 20, 22, -6). V důsledku zranění a nemocí některých hráček se zúžil hronovský kádr na minimum, a tak k utkání do Hradce Králové odcestovalo pouze 7 juniorek včetně dvou nahrávaček.

V úvodu prvního utkání se Hronovačky teprve srovnávaly s prostředím hradecké haly a příliš se jim nedařilo. Výsledkem bylo až sedmibodové vedení Slávistek. V závěru sady se však Hronov probudil, zabojoval a mnoho nechybělo, aby ještě získal set pro sebe. Pak se už hronovský stroj rozjel naplno a nedal domácím žádnou šanci. Na zodpovědný a takřka bezchybný výkon nenašla Slavia až do konce utkání recept.

K druhému utkání již nemohla nastoupit Čepelková a tak měl trenér Ševců k dispozici pouze 6 hráček, z toho dvě nahrávačky. Hronov ovšem i v pozměněné a trochu kombinované sestavě pokračoval v krasojízdě a doslova drtil domácí odpor. Po dvou jasně vyhraných setech se zdálo, že domácí hráčky již nenajdou síly k zvratu. I v třetím pokračování si Hronovačky udržovaly náskok až do stavu 20:17. Pak patrně pod dojmem hladkého vedení ztratily koncentraci a dopustily se řady nepochopitelných chyb, jejichž výsledkem bylo vítězství hradecké Slavie. Od té chvíle se hostující děvčata dostala do herní křeče, a přestože ještě vedla 11:6, stav se postupně vyrovnával a nakonec se nadšeně bojujícím domácím podařilo vyrovnat na 2:2 na sety.

Nečekaně se šlo do tie-breaku. V něm se ovšem žádné drama nekonalo. Zkušenější Hronovačky se vrátily k vynikajícímu výkonu z prvních dvou setů utkání a své soupeřky doslova rozdrtily.

SK Rubena Náchod – TJ Lokomotiva Trutnov 3:1 (-22, 22, 20, 7) a 3:0 (22, 15, 17). Úvodní tři sady prvního utkání rozhodovala až samotná koncovka. První set pro sebe získaly hostující hráčky, což jim domácí kadetky v následující sadě vrátily stejným poměrem míčů. Pro osud prvního utkání se stala klíčovou třetí sada. V ní měly v závěrečné koncovce opět více sportovního štěstí domácí hráčky, které se tak dostaly do vedení 2:1 na sety. Čtvrtý set se stal náchodskou exhibicí, trutnovské volejbalistky nevěděly, kam dřív skočit a výsledkem byl málo vídaný poměr míčů 25:7.

Rovněž první sada druhého utkání nabídla strhující volejbal, který opět dospěl až do dramatické koncovky. V ní ale znovu dominovaly domácí hráčky, které tak definitivně zlomily odpor volejbalistek z Podkrkonoší. Další dva sety se už hrály zcela jasně podle domácích not.

I. liga – kadetky:

SK Rubena Náchod – TJ Jiskra Jaroměř. Utkání bylo přeloženo na 11. listopadu.

Další zápas 7. a 8. kola: Kometa Praha B – Slavia HK 0:3 a 2:3.

KP I. třídy – muži:

Výsledky 7. a 8. kola: Hronov B – Slavia HK B 3:1 a 3:0; Janské Lázně – Č. Kostelec B 3:0 a 3:1; Jaroměř A – Dvůr Králové A 3:1 a 0:3; Vamberk A – Malšovice A 0:3 a 3:1; Náchod A – Č. Kostelec A 2:3 a 1:3.

KP I. třídy – ženy:

Výsledky 7. a 8. kola: Staré Město–Náchod – Rubena Náchod 3:2 a 3:1; Trutnov A – Hronov A 3:0 a 3:2; Slavia HK B – Jilemnice 1:3 a 0:3; Studenec u Horek – Zbečník 3:2 a 0:3; Sokol HK A – Č. Kostelec A 3:2 a 3:1. (ma, mp, mr)

28.10.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
AUTOMIX.CZ
20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Řidič červené Hondy chtěl vycouvat, ale místo toho se rozjel dopředu, přímo k vodní hladině. Ještě však stihl zatočit, takž nevjel do vody přímo, ale dvěma koly zůstal na trávě.
4

Automatická převodovka řidiče vytrestala, málem utopil auto v Rozkoši

Žiláka pohltilo MTB enduro

Teplice nad Metují - MTB enduro je raketově šířící se odnož závodů na horském kole, v němž se snoubí všechny krásy jízdy na biku s tím rozdílem, že v závodě jde o měřené (erzety) a neměřené (transfery) úseky.

Nepoučitelná - půl roku po vrácení řidičáku nadýchala přes tři promile

Náchod - To, že řízení pod vlivem alkoholu je nejen velmi nebezpečné, ale i zakázané a trestně postižitelné, ví snad každý. Najdou se však i tací, kteří na zákazy nedbají a klidně se opakovaně vystavují postihu, a tím i opakovaně ohrožují jiné.

Mezilečí opět na síti - elektřina se v obci rozběhla po 4 dnech

Mezilečí - Tak konečně! Od úterního večera opět v obci funguje elektrický proud.

Dvě večerní nehody v regionu

Jičínsko, Náchodsko - V obci Cerekvice nad Bystřicí na Jičínsku se před dvacátou hodinou střetla dvě osobní auta.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení