Hodně napověděla už příprava

Pavel Brýdl se v jarním období na MČR speciálně připravoval a vynechal i některé lukrativní závody. Chtěl v Poděbradech uspět, trénoval a závodil s tím, že závod jara je právě uvedený šampionát. Březnové a dubnové závody v Golčově Jeníkově, Nasavrkách i Jablonném nad Orlicí, byly jen součástí přípravy – leccos však naznačily.

Závod byl odstartován 28. dubna ve 14 hodin a na vytrvalce čekalo 21 097,5 metrů. Hned po startu se tempa ujal Jan Havlíček ze Slavie Praha, Brýdl se za ním usadil na druhém místě a první dva okruhy z celkového počtu desíti běželi společně na špici. Od třetího kola šel do vedení Daniel Fekl – oddílový kolega Róberta Štefka, který se snažil tempo stupňovat. Havlíček s Brýdlem a Feklem získali během dalších 6 km poměrně značný náskok na dvojici Štefko a Blaha.

Brýdl si zkušeně hlídal čelo závodu

V polovině závodu nečekaně i očekávaně Fekl odstoupil. Po desátém kilometru se tedy v čele usadil Pavel Brýdl, který v té době ztratil i „vadnoucího“ Havlíčka. Pavel věděl, že 11 km dlouhé sólo by nemuselo být tím nejlepším řešením, nechal se postupně doběhnout Havlíčkem, který opět ožil a dalších 6 km tato dvojice vedla celý závod. Štefko ze třetího místa však mohutně dotahoval a zhruba 2,5 km před cílem jmenované dva běžce doběhl. Štefkovo tempo ještě asi kilometr akceptoval i Brýdl, Havlíček již znatelně ztrácel. Poslední okruh dlouhý 2 109,75 m již běžel Štefko s mírným náskokem na Pavla a do cíle doběhl v čase 1:10,13. Sedmadvacetiletý občan Police nad Metují a závodník SK Nové Město nad Metují – Pavel Brýdl doběhl na výtečném druhém místě v čase 1:10,38. Třetí Jan Havlíček pak dosáhl výkonu 1:11,11.