Vedoucí Litovel připravila mužům první jarní porážku

Náchod – Další mistrovské body se o víkendu rozdělovaly v ligových házenkářských soutěžích dospělých i mládeže.

18.3.2014

Ilustrační fotoFoto: Lukáš Hloušek

I. LIGA MUŽŮ

HC TJ Náchod – Tatran Litovel 25:26 (12:13). „Přípravě na toto utkání jsme se hodně věnovali a byla velmi důkladná. Do zápasu jsme šli s tím, že jsme chtěli Litovel přehrát nasazením a bojovností," plánoval si před zápasem náchodský trenér Petr Šulc.
Tyto jeho plány se podařilo plnit jen velmi krátce v úvodu utkání, kdy se domácí ujali dvoubrankového vedení. „Ještě za stavu 1:0 a následně za stavu 2:1 jsme neproměnili na brankovišti dvě vyložené šance a díky tomu se soupeř rychle vrátil do hry a po chvíli už vedl 3:2," naznačil další vývoj zápasu trenér Šulc. Hra jeho svěřenců se postupně začala rozpadat na výborném výkonu brankáře hostí. I přesto ale domácí drželi s Litovlí krok, a to až do stavu 6:7. V tento moment domácí po vyrovnání dokonce vedli 8:7 a ve 23. min. Náchod odskočil na 10:8. „V tomto okamžiku jsme se výrazně prosazovali v rychlém útoku, ale vázla kombinace na postavenou obranu soupeře. Tam jsme měli slabinu," přiznal náchodský trenér. Ve 28. min. už domácí prohrávali 11:12, sice stačili ještě srovnat, ale Litovel opět kontrovala a do šaten šla s vedením 13:12.
Domácím vůbec nevyšel začátek druhé půle, kdy soupeř odskočil na rozdíl tří branek (13:16). Náchod to však nezabalil a po rychlých útocích v 8. min. srovnal na 17:17. „K našim problémům se postupně začala přidávat i střelba z dálky, v rychlých útocích nebo po seběhnutí křídla jsme během druhé půle promarnili šest vyložených šancí a navíc jsme v důležité fázi nedali sedmičku," vzpomíná na klíčové okamžiky zápasu náchodský trenér. Jeho svěřenci v polovině druhé půle prohrávali 18:22, po time-outu se však obdivuhodně zvedli a během čtyř minut srovnali na 22:22. „V těchto okamžicích jsme ale nedali jasné šance nebo jsme udělali chyby a zkušený soupeř si tak své vedení neustále hlídal a nakonec i pohlídal," uzavírá trochu smutně domácí trenér Petr Šulc.
Fakta – sestava  a branky Náchoda: Kocián, Kaválek, Hrachový 1, Resl 3, Hlaváček, Osoba, Vaněk, Nosil 3, Lojda 1, Klouček 6, Vítek 1, Freiberg 8, Pich 1, Černý 1. Rozhodčí: Fogl, Lízl. ŽK: 3:2. Vyloučení: 7x 2 min.: 3x 2 min. Sedmičky: 3/2:3/2. Diváci: 200.
Další výsledky 16. kola: Bohunice – Louny 26:23, Strakonice – Karviná B 25:19, Nové Veselí – Chodov 31:22, Jičín B – Dvůr Králové 26:24, Dukla Praha B – Bystřice pod Hostýnem 34:32.

I. LIGA STARŠÍHO DOROSTU

HC TJ Náchod – Sokol Ostrava 26:27 (17:12). Starší dorostenci Náchoda předvedli doma ve druhé půli dokonalý kolaps. Ještě v poločase vedl Náchod o pět branek, po závěrečné siréně ale jednu branku na Ostravu ztrácel.
Fakta – sestava a branky Náchoda: Beránek, Bonaventura, Čipera 1, Hynek, Kosinka 4, Metelka, Neumann 6, Paclík 2, Pich 8, Stára 5, Tyler, Vitoušek, Vitvar, Cvejn. Rozhodčí: Halíř, Podzimek. ŽK: 2:3. Vyloučení: 5x 2 min.: 8x 2 min. Sedmičky: 2:4.
Další výsledky 16. kola: Kopřivnice – Karviná 30:20, Dukla Praha – Frýdek-Místek 36:31, Nové Veselí – Lovosice 30:29, Jičín – KP Brno 38:25, Zubří – Talent Plzeň 28:25.

II. LIGA MLADŠÍHO DOROSTU

HC TJ Náchod – Sokol Vršovice 30:28 (13:9). O jediné náchodské házenkářské body se v sobotu postarali mladší dorostenci. Ti dali základ svému vítězství už v prvním poločase, v němž soupeři odskočili o tři branky. Své vedení si pak po změně stran už pohlídali a nakonec o dva góly vyhráli.
Fakta – sestava a branky Náchoda: Baldrych 10, Cvejn, Mach 3, Metelka 7, Plšek, Roztočil 3, Štajnrt 1, Štok 3, Tryzna, Úradníček 3, Vodák, Malínský, Vodáček. Rozhodčí: Halíř, Podzimek. ŽK: 2:1. Vyloučení: 6x 2 min.: 2x 2 min. Sedmičky: 2:0. Diváci: 45.
Další výsledky 16. kola: Č. Budějovice – Louny 29:27, Třeboň – Talent Plzeň B 28:22, Most – Bělá p. B. nezjištěno, Pardubice – Liberec 40:26. (mr)

18.3.2014 VSTUP DO DISKUSE

PO POSTUPU České Skalice (v zeleném) budou patřit do okruhu letošních postupových favoritů hráči Velké Jesenice (v modrém).

Více cyklistů je pro stát přínosnější než množství politiků

Náchodsko - Zemička, která se dá projet za tři dny na kole, nepotřebuje tolik politiků, kteří ji „spravují“. Tato myšlenka, která by určitě našla nemalé množství zastánců, se stala mottem cyklistického výletu napříč Čechami ze severu na jih.

Česká Skalice - Jen malý kousek od nedobrovolného koupání se včera dopoledne kolem půl desáté (čtvrtek 17. 8.) ocitl řidič osobního automobilu, který sjel téměř do přivaděče přehradní nádrže Rozkoš.