HRONOV - Volejbaloví muži Hronova cestovali v dalším dvojutkání druhé ligy do Letohradu.

31.10.2007

Ilustrační fotoFoto: ARCHIV

Orel jednota Letohrad – VK Hronov 3:2 (23,-16,-23,21,10) a 3:1 (21,-19,26,22).

Hronovští muži odjížděli po úvodních porážkách od favoritů soutěže České Třebové a Slavie Hradec Králové s odhodláním získat první vítězství na horké půdě posledního Letohradu (rovněž nováček, který v kvalifikaci obsadil 2. místo za Hronovem) bez O. Kozy, J. Ševců a M. Štelziga. Po prvním lehce prohraném setu následovaly celkem dva jasně vyhrané sety hostí. Čtvrtý byl zcela vyrovnaný až do koncovky, kde hronovští hráči několikrát selhali z jasných útoků a Letohrad si vynutil pátý set. V něm se strany měnily za stavu 8:5 pro Hronov, ale po několika naprosto zbytečných hrubkách na dohře Hronov již vyhraný zápas ztratil poměrem 15:10.

V odpoledním zápase se hned na začátku utkání zranil klíčový blokař Kůrka a jediný střídající hráč Pelda (nahrávač) musel na blok. Po prvním prohraném setu Hronov zabral a skóre setů srovnal. V dalším průběhu se však projevila nezkušenost mladých hráčů a nemožnost jakéhokoliv střídání a Hronov zbývající sety ztratil vždy po velice vyrovnaných koncovkách.

Dobře zahráli oba hlavní smečaři Leden a Kubeček.

Hronov tak klesl do sestupového pásma a odpoutání z něj bude velice těžké. Příští týden totiž zajíždí do Jičína, kde se utká s druhým mužstvem tabulky, Sokolem Dřevěnice. Na domácí palubovce se představí až 10. listopadu od 11 hodin, kdy hostí tradičního soupeře ze Semil.

Další výsledky 5. a 6. kola: Vrchlabí – Dřevěnice 3:1, 1:3; Ústí nad Orlicí – Sokol HK 1:3, 0:3; Česká Třebová – Havlíčkův Brod 1:3, 3:2; Slavia HK – TJ Semily 3:2, 3:0.