I. liga – juniorky, sk. II:

TJ Mittal Ostrava B – SK Rubena Náchod 3:0 (14, 15, 14) a 3:0 (22, 15, 18). Náchodské volejbalistky zajížděly v dalším dvojutkání na hřiště suveréna skupiny, který rozhodně nehodlal prohrát. Ostravanky také svou třídu potvrzovaly od úvodního míče prvního utkání. Všechny tři sady, na které se první duel odehrál, patřily jasně domácím volejbalistkám, které tak poměrně rychle dokráčely k zisku prvního zápasu.

Úvodní set druhého utkání naznačil, že by náchodské volejbalistky aspoň trochu chtěly zkomplikovat Ostravě její spanilou jízdu. Domácí hráčky však v závěru setu zabraly a získaly úvodní uklidňující sadu ve svůj prospěch. V dalších dvou pak již předváděly výkon, který jim bez větších problémů stačil k zisku zbylých dvou sad.

Další výsledky: Havlíčkův Brod – Zlín 3:1 a 3:1.

I. liga – juniorky, sk. M:

TJ Sokol Dolní Újezd – VK Hronov 2:3 (22, 21, -24, -18, -8) a 1:3 (-15, -23, 21, -20). Hronovské juniorky si své dvojutkání v Dolním Újezdu úspěšně předehrály před čtrnácti dny.

Další výsledky: Jičín – Rychnov n. Kn. 0:3 a 0:3; Česká Třebová – Trutnov 3:1 a 3:0; Lanškroun – Hradec Králové 3:1 a 3:1.
I. liga – kadetky, sk. II:

TJ Jiskra Jaroměř – VSK Baník Sokolov 2:3 (18, 21, -17, -24, -15) a 2:3 (14, -15, -28, 24, -12). Sokolovský celek disponuje bezesporu početným a výkonnostně vyrovnaným kádrem, což se o Jaroměřačkách říci nedá. Tento handicap jsou schopny vyrovnávat zvýšenou bojovností a spolehlivostí klíčových hráček. Těchto výhod se bohužel nedařilo využít, což lze přičíst zbytečné nervozitě a neschopnosti koncentrovat se na celé utkání, o čemž svědčí bodové stavy jednotlivých setů v obou zápasech.

První dva sety úvodního klání probíhaly v pohodě bez větších zvratů. Třetí sada vykázala již tradiční výpadek domácích a v dramatické koncovce čtvrtého setu se nepodařilo proměnit, vlivem zmatku na hřišti a výpadku středových hráček, na kterých hra Jaroměře stojí, tři matchbally. Totéž se opakovalo i ve zkrácené páté sadě, kdy Jaroměř měla na své straně výhodu dalšího matchballu, ale servis do úspěšného zakončení byl zkažen, což mělo pro domácí fatální důsledky.

Průběh druhého utkání byl po prvním snadno získaném setu opět „brnkačkou“ na nervy všech zúčastněných. Od stavu 1:1 na sety se body přelévaly z jedné strany na druhou, pěkné volejbalové momenty s obětavými zákroky v poli a rychlými útoky středem sítě střídaly ze strany Jaroměře okamžiky plné letargie a rezignace. Prohra ve třetím setu 28:30 zamrzela, ale domácí kadetky se otřepaly a po několika sporných míčích v dramatické koncovce vyrovnaly stav na 2:2. Bohužel špatné výsledky tie breaků se již pro Jaroměř stávají tradicí, což je alarmující, neboť v této finálové části soutěže je to již pátý v řadě.

Další výsledky: Děčín – Benešovská volejbalová 0:3 a 0:3.

I. liga – kadetky, sk. L:

SK Rubena Náchod – SK Hlincovka B 3:1 (13, 15, -22, 14) a 3:1(-17, 22, 9, 16). Mladé náchodské kadetky začaly utkání velice dobře a první dva sety patřily zcela jednoznačně jim. V prvním dovolily svým soupeřkám uhrát pouze třináct míčů, ve druhém jen o dva více. Ve třetí sadě však přišlo ze strany Rubeny uspokojení a pochopitelně s tím spjaté také první komplikace. To nakonec vyústilo ve zbytečnou ztrátu sady. Čtvrtý set se ale hrál opět už zcela jasně pod taktovkou mladých domácích volejbalistek, které si tak připsaly velmi cenné vítězství.

Do druhého utkání ale vstoupily domácí odbíjenkářky hodně nekoncentrovaně a první set ztratily po velmi nepřesvědčivém výkonu. V úvodu druhé sady si domácí volejbalistky vytvořily dostatečný několikabodový náskok, který ale dokázaly v prostřední části setu lehkovážně prohospodařit. Nakonec ale set dotáhly do vítězného konce. Výhra v této velmi důležité sadě hráčky Rubeny doslova nakopla a ve čtvrtém dějství dovolily hostujícím hráčkám pouze devět bodů. Příliš komplikací pak nepřipustily volejbalistky Rubeny ani v sadě čtvrté. Také ta se hrála výhradně v jejich režii, úspěšně útočily i bránily a vadnoucí hostující hráčky se už nezmohly na sebemenší odpor.
Další výsledky: Mikulova Praha – Kometa Praha B 3:1 a 3:0.

KP I. třídy – muži:

Výsledky 25. a 26. kola: Slavia HK B – Hronov B 1:3 a 3:1; Červený Kostelec B – Janské Lázně A 0:3 a 1:3; Dvůr Králové A – Jaroměř A 3:1 a 3:0; Malšovice A – Vamberk A 3:1 a 3:0; Červený Kostelec A – Rubena Náchod A 1:3 a 1:3.

KP I. třídy – ženy:

Výsledky 25. a 26. kola: Rubena Náchod A – Staré Město Náchod A 3:2 a 3:2; Hronov A – Trutnov A 3:0 a 3:2; Jilemnice A – Slavia HK A 0:3 a 3:2; Zbečník – Studenec u Horek 3:2 a 3:1; Červený Kostelec A – Sokol HK A 0:3 a 3:1. (mr, mp)