Volejbalisté Hronova tápou

NÁCHOD - Ve Zbečníku se o víkendu odehrálo další dvoukolo první ligy žen ve volejbale, druholigoví muži Hronova hráli s Dřevěnicemi.

7.11.2007

Ilustrační fotoFoto: Pavel Šácha

Sokol Zbečník – Sokol Bedřichov 1:3 (19, -21, -23, -16) a 3:2 (15, -21, 20, -17, 13). Další domácí dvojzápas 1. ligy žen nabídl souboj dvou družstev se stejným bodovým ziskem, nakonec se obě rozešla po zásluze remízou.

První zápas přinesl od začátku vyrovnaný boj, první set sice s přehledem domácí hráčky získaly, ale v dalších dvou setech dramatické koncovky lépe zvládl soupeř. Oba sety probíhaly v podstatě bod za bod, žádné družstvo nevedlo o více než dva body až do stavu 20:20, ale rozhodující balóny se štěstím uhrály hráčky Bedřichova. Ve čtvrtém setu zbečnické ženy trochu psychicky i fyzicky odpadly a soupeř je přehrál. Nakonec tedy zápas velmi dobré úrovně vyhrály hráčky Bedřichova 3:1.

První set druhého zápasu získaly opět domácí, když využily pomalého rozjezdu soupeře. Teprve potom se rozpoutal opět boj o každý balón, kdy se vedení přelévalo z jedné strany na druhou. Druhý set Zbečník ztratil až v koncovce po zbytečných chybách. Třetí set vyhrál po boji Zbečník, čtvrtý poměrně jasně zase Bedřichov. Bitva vyvrcholila tie–breakem, v něm opět ani jedno družstvo nevedlo víc než o dva body, až v samotném závěru utekl Zbečník na 14:11, ale proměnil až třetí mečbol.

V příštím dvojkole hraje Zbečník na půdě Plzně.

Sokol Dřevěnic – VK Hronov 3:1 (11, 23, -21, 20) a 3:0 (22, 14, 11). Hronovu v utkání s druhým týmem tabulky chybělo pět hráčů stabilního kádru (Koza, Kůrka, Melichar, Ševců, Šnajdr). Problém se nakonec podařilo vyřešit výpomocí dvou hráčů z družstva juniorů.

Dle očekávaného scénáře také začalo první utkání, kdy se Hronovští na palubovce hledali a výsledkem byla drtivá prohra v prvním setu. Od druhého setu však oslabený hronovský tým zvýšil bojovnost a byl domácím vyrovnaným soupeřem. Koncovku se však nepodařilo zvládnout a domácí šli do vedení 2:0. Hronovští však nesložili zbraně a výsledkem bylo vítězství ve 3. sadě. I čtvrtý set začali lépe hosté a vypadalo to, že se karta definitivně obrací. Za nadějného vedení 18:14 však přišly tradiční chyby na útoku a v koncovce se k tomu přidala i nepřesnost na přihrávce, což znamenalo zásadní obrat ve vývoji a konec hronovských nadějí.

Výsledky těchto zápasů znamenají pro Hronov pád na samé dno tabulky, neboť jejich konkurenti z druhé poloviny vesměs vítězili. Naopak domácí se vyšvihli do čela 2. ligy. Situace Hronova začíná být již po osmi odehraných utkáních vážná a nadcházející domácí duely s tradičními soupeři ze Semil již lze zařadit do kategorie existenčních.

Další výsledky 7. a 8. kola: Jiskra Ústí nad Orlicí - Sokol Česká Třebová 3:2, 3:0; TJ Semily – Orel OEZ Letohrad 3:0, 3:0; Jiskra Havlíčkův Brod - Slavia Hradec Králové 3:1, 3:1; Spartak Vrchlabí – Sokol Hradec Králové 3:2, 0:3.

7.11.2007 VSTUP DO DISKUSE

PO POSTUPU České Skalice (v zeleném) budou patřit do okruhu letošních postupových favoritů hráči Velké Jesenice (v modrém).

Více cyklistů je pro stát přínosnější než množství politiků

Náchodsko - Zemička, která se dá projet za tři dny na kole, nepotřebuje tolik politiků, kteří ji „spravují“. Tato myšlenka, která by určitě našla nemalé množství zastánců, se stala mottem cyklistického výletu napříč Čechami ze severu na jih.

Česká Skalice - Jen malý kousek od nedobrovolného koupání se včera dopoledne kolem půl desáté (čtvrtek 17. 8.) ocitl řidič osobního automobilu, který sjel téměř do přivaděče přehradní nádrže Rozkoš.