Volejbalistům se naskytla naděje na záchranu

Hronov - Druholigovým volejbalistům Hronova se nečekaně naskytla alespoň teoretická naděje na přímou záchranu v soutěži bez bojů v náročné kvalifikaci.

2.4.2008

Hronovští volejbalisté (v útoku) si v posledním zápase vybojovali účast i v příštím ročníku II. ligy. Foto: Archiv Miroslava Němečka

Sokol Hradec Králové – VK Hronov 0:3 (-21, -17, -17) a 0:3 (-21, -17, -14).

Obě družstva nastoupila v hodně nekompletních sestavách a první set rozhodl Hronov díky zlepšeným blokům v koncovce. V nástupu do druhého setu Hronovským ještě nahrála chyba domácího trenéra, který odevzdal špatný lístek pro postavení a tak se Hradci škrtaly všechny do té doby získané body. Chybující hosté však dovolili domácím borcům přiblížit se na dvoubodový rozdíl, v závěru však hradecký útok doslova zkolaboval a na světě bylo nadějné vedení 2:0. Domácí se z nepovedeného závěru nevzpamatovali a pustili v dalším setu Hronov do bezpečného šesti– až osmibodového vedení, které již do konce nedoznalo změn.

Do druhého zápasu vstoupili Hronovští ospale a Sokol toho využil k postupnému zvyšování svého náskoku. Za stavu 21:16 přišel velký obrat a vítězství hostů v důležitém prvním setu. To se ukázalo pro další průběh utkání rozhodující. Zbylé dvě sady totiž už vyhráli hronovští volejbalisté bez větších potíží.
Dvě vítězství sice neznamenala pro Hronov posun z konečné 9. příčky, ale udržela jej na pozici nejlepšího družstva na tomto místě ze všech tří ligových skupin. Po rozšíření extraligy znamená toto umístění přímou záchranu v ligové soutěži i pro příští rok, což je pro hronovský volejbal velmi důležité.
Další výsledky 35. a 36. kola: Dřevěnice – Slavia Hradec Králové 1:3, 1:3; Česká Třebová – Letohrad 3:0, 3:0; Vrchlabí – Semily 3:0, 3:0; Ústí n. Orlicí – Havlíčkův Brod 0:3, 0:3. (ma)

2.4.2008 VSTUP DO DISKUSE

Českoskalické zápasy asi nudné nebudou

Jak reklamovat koupený dům či byt

Broumov po svém sestupu zatím dost tápe

Náchodsko - Čtyřgólovou normu si pravděpodobně domluvili v sobotním programu fotbalového Krajského přeboru mužů hráči Červeného Kostelce, Jaroměře i Náchoda. Tento regionální trojlístek si totiž z hřišť soupeřů odvezl tři body za vítězství 4:0.