Volejbalistky Jaroměře položil výrok sudího

Náchodsko - Volejbalové soutěže pokračovaly dalším mistrovským dvojkolem.Dvěma vítězstvími vstoupily do nadstavbové části I. ligy juniorky náchodské Rubeny, boj o záchranu nezačal špatně pro Červený Kostelec.

8.2.2011

Muži hronovské rezervy (na smeči) si v dalších kolech krajského přeboru odvezli z palubovky Červeného Kostelce výhry 3:0 a 3:2. Foto: Jiří Mach

I. liga žen, sk. o 9. – 14. místo

TJ Jiskra Jaroměř – TJ Lokomotiva Břeclav 2:3 (16, 17, -25, -19, -6) a 1:3 (-19, 16, -18, -21). Po počátečním oťukávání našly domácí hráčky recept, a to v podobě pozorné obrany na síti. K tomu se přidal výborný servis, který Jaroměřským přinesl v úvodním setu sérii až pěti bodů za sebou a ve druhé sadě dokonce šesti. Výsledky 25:16 a 25:17 dávaly do dalšího průběhu utkání důvod k optimismu. Ve třetím setu se začala břeclavská Lokomotiva rozjíždět, ale domácí statečně vzdorovaly a do koncovky šly se dvěma matchbally. Bohužel chybný výrok rozhodčího ovlivnil utkání. Neodpískaná teč břeclavského bloku poslala hostující hráčky do setballu, který proměnily. Zklamaná Jaroměř ještě dřela do poloviny čtvrté sady, ale koncovka patřila hostům. V pátém dějství se domácím nepodařilo zachytit nástup Břeclavi a od stavu 2:8 už to byla spíše křeč.

Druhé utkání přineslo v prvních dvou setech vyrovnaný boj. První sada utekla domácím nesoustředěností v koncovce. Druhý set byl exhibicí Jiskry, která jej získala rozdílem 9 bodů. Poté opět Lokomotiva přitopila pod kotlem, vyhrála třetí set a ve čtvrté přehrála odevzdanou Jaroměř až do stavu 24:13. Mobilizace domácích přišla pozdě, přesto se podařilo odvrátit devět matchballů, ale zázraky se nedějí.

Prohry, zvláště ta v prvním utkání mrzí, neboť ve skupině o udržení je každý bod dvakrát cenný, ale i přesto se Jaroměř drží na prvním místě tabulky se stejným bodovým ziskem jako Břeclav.

Další výsledky: Bedřichov – Opava 1:3 a 1:3, FTVS Praha – Uh. Hradiště 3:2 a 3:0.

II. liga mužů

Sokol Hrotovice – VK Hronov 3:0 (23, 16, 20) a 3:0 (26, 19, 20). V úvodu utkání se domácí nemohli dostat do svého skákaného tvrdého servisu a výsledkem byly časté chyby. Základní sestava Hronova vstoupila do zápasu s poměrně slušným podáním a úspěšnost v útoku byla také poměrně vysoká. Tento obraz hry vydržel až do samé koncovky setu. Za stavu 23:23 se však prosadila síla hrotovického útoku a uklidňující výhra v první sadě patřila domácím. Od druhého setu již tvrdili muziku Hrotovičtí, hosté navíc nenašli žádnou protizbraň na rychlý a nesmírně kvalitní útok. A tak body přibývaly s železnou pravidelností na straně favorita, až se druhý set změnil v debakl hostí. V úvodu třetího setu obměněná sestava Hronova držela s domácími krok. Od stavu 11:11 se ovšem znovu začaly ukazovat hrotovické přednosti a domácí si již do konce utkání nenechali vyrazit taktovku z ruky.
V druhém utkání to však již favorit neměl tak lehké, přestože konečné setové skóre se nezměnilo. Hronováci v prvním dějství drželi se soupeřem krok až do koncovky. V ní ještě odvrátili 3 setboly, za stavu 26:26 se ale přiklonilo štěstí na hrotovickou stranu. Hosté ale nesložili zbraně a nadále předváděli slušný volejbal. Postupně se ale opět výborně servírujícím domácím podařilo odskočit, na zvrat ale už nezbyly síly ani volejbalový um. I třetí sada byla poměrně vyrovnaná, ale v závěru důraznější Hrotovice nepřipustily žádné drama.

Další výsledky: Č. Třebová – Ústí n. Orl. 3:1 a 3:0; Střelice – Choceň 2:3 a 3:0; Malšovice – Dřevěnice 2:3 a 3:2; Havl. Brod – Znojmo 2:3 a 3:0.

I. liga juniorek, sk. finálová

VSK Spartak Děčín – SK Rubena Náchod 0:3 (-19, -19, -19) a 1:3 (22, -17, -23, -23). Vstup do utkání nebyl pro hostující hráčky moc vydařený, během chvilky prohrávaly 1:7. Zlepšeným příjmem podání a hlavně perfektním servisem postupně dostávaly mladé děčínské soupeřky pod tlak a s výjimkou začátku druhého setu se zápas odehrával zcela v jejich režii.

Druhý zápas byl jako přes kopírák. Domácí výborně podávaly a blokovaly, hostující ukolébány dopoledním vítězstvím v průběhu celého prvního setu stahovaly hrozivý náskok až 12ti bodů. Výkon náchodských děvčat se sice postupně lepšil, ale domácí si už set vzít nenechaly. Další dva sety měly opět navrch hosté. Ve čtvrtém setu se za stavu 15:7 ve prospěch hostujících hráček zdálo, že je o všem rozhodnuto. Podcenění a ztráta koncentrace měly za následek napínavou koncovku, ve které se nakonec štěstí přece jen přiklonilo k rubenským hráčkám. Velkou devízou hostujících bylo výborné podání a na síti s přehledem hrající Kukrálová.

Další výsledky: K. Vary – Slavia HK 3:1 a 3:0, Teplice – VK Liberec B 1:3 a 3:1.

I. liga juniorek, sk. o záchranu

TJ EMĚ Mělník – TJ Červený Kostelec 2:3 (21, -20, -23, 13, -10) a 3:2 (-21, 21, 21, -17, 10). Po prohrané první sadě se kostelecké juniorky probudily a další dva sety rozhodly ve svůj prospěch. Pak sice přišel totální kostelecký kolaps, vyrovnání na 2:2 na sety, což značilo nevyhnutelnou zkrácenou hru. V ní si již kostelecké hráčky nenechaly vzít šanci a první utkání dovedly do vítězné tečky.

Druhý zápas byl zrcadlovým opakem prvního. Úvodní sada patřila rozjetým hostujícím hráčkám, které ale následné dvě sady odevzdaly soupeřkám. Po kostelecké výhře ve čtvrtém pokračování následovala zkrácená hra, kterou pro sebe tentokrát rozhodl Mělník.
Další výsledky: Ervěnice – Třebechovice 3:1 a 2:3, Chomutov – Pardubice 3:0 a 3:0.

KP I. třídy mužů

Výsledky 19 a 20. kola: Č. Kostelec – Hronov B 0:3 a 2:3, Vamberk – Slavia HK B 3:0 a 3:1, Janské Lázně – Černčice 3:2 a 3:0, Dvůr Kr. – Jičín 3:0 a 3:1, Jaroměř – Bílá Třemešná 3:0 a 0:3.

KP I. třídy žen

Výsledky 19. a 20. kola: Č. Kostelec – Hronov 3:1 a 3:2, St. Město–NA – Orel HK 1:3 a 3:1, Trutnov – Studenec u Horek 3:1 a 3:1, Slavia HK B – Sokol HK 3:1 a 3:0. (hav, ma, jo, mr)