VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Volejbalová Dřevěnice se letos koná už po pětapadesáté

Dřevěnice - Začalo léto a na Jičínsku se o slovo hlásí tamní největší sportovní akce. Volejbalový turnaj ve Dřevěnici znají i za hranicemi České republiky. Co je letos nového, jak jsou připraveni pořadatelé a další zajímavosti nám poskytl VÁCLAV NIDRLE, tajemník TJ Sokol Dřevěnice a tiskový mluvčí (na snímku).

15.7.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Foto archiv

Můžete ve stručnosti přiblížit, jak turnaj vznikl? Je to už 55 let.
Krásné jubileum, že! V roce 1954, když Dřevěnice disponovala kvalitním dorosteneckým týmem a postavila také dva antukové kurty, tak se rozhodla čtveřice tehdy mladých nadšenců Josef Kraus a Jirkové Štál, Šimánek a Sůva, že zkusí využít kontakty na celou řadu velmi dobrých týmů a zorganizuje volejbalový turnaj. A protože to dělali opravdu dobře, brzy na sebe „nabalili“ další pořadatele a v průběhu krátké doby vznikl největší a nejoblíbenější volejbalový antukový turnaj na světě!


Jubilejní 55. ročník se koná v tradičním termínu o prvních dvou srpnových víkendech. Co nového pořadatelé připravili?

Jde – li už o 55. ročník v nepřetržité řadě, moc nového se vymyslet nedá. Spíš jde o to, abychom správně vyhodnotili drobné nedostatky a vyvarovali se jich. A tak precizujeme sociální zařízení, občerstvovací služby, provizorní kemp pro hráče.


Můžete upřesnit termín a kategorie?
Ano, v sobotu 2. srpna hrají dorostenci, dorostenky, veteráni a první část extraligy mužů. Neděle 3. srpna pak patří mužům 2. ligy, dále ženám extraligy, 1. a 2. lize a finálové části extraligy mužů, což bude tradičně v přímém přenosu sportovního kanálu ČT 4 sport. Za týden potom, 9. srpna, hrajeme krajské přebory mužů spolu s krajskými a okresními přebory žen. Turnaj pak bude zakončen v neděli 10. srpna volnou soutěží mužů a velice oblíbenou a početně silně obsazenou kategorií smíšených družstev.


Každoročně přijíždějí stovky i tisíce hráčů a návštěvníků. Jak o ně bude postaráno?

Přijede – li například okolo 330 týmů, což byl stav roku 2007, znamená to více než 2600 hráčů a hráček. Přijíždí i hodně diváků, dále zástupci sponzorů, hosté, novináři. A nezanedbatelný je i počet pořadatelů, těch bývá každý den téměř 200. Ti všichni budou jíst a bude – li teplo, musíme být připraveni s hektolitry tekutin. V areálu budou i dva velkokapacitní stany, to pro případ deště, ale i extrémního vedra. Musíme mít také dostatek toalet a umýváren, parkoviště pro stovky aut i prostory pro stanování.


Letošní jubilejní 55. ročník se koná pod záštitou Českého olympijského výboru. Co to pro pořadatele znamená?
Především je to veliká čest, Český olympijský výbor „nerozdává“ záštitu bez rozmyslu a také bez záruky, že akce je kvalitní a dobře připravená. V areálu bude viset vlajka, s velkou pravděpodobností se turnaje zúčastní předseda dr. Jirásek, pořadatelé budou mít k dispozici i omezený počet suvenýrů. A také chystáme překvapení, které si zatím nechám pro sebe.


Co se za poslední rok změnilo v dřevěnickém sportovním areálu?
Zásluhou stavebních sponzorských firem jsme vybetonovali podlahu pod velkým stanem a přestěhovali jsme buňku, kde skladujeme technické věci nezbytné pro pořádání sportovních akcí. Rádi bychom ještě do srpna položili zámkovou dlažbu před plážovými kurty a zároveň ji využili pro venkovní posezení u naší klubovny, kde máme i občerstvení, protože hospoda „Na Rychtě“ v Dřevěnici umírá!


Uvidíme letos na turnaji také nějaká zahraniční družstva?

Ano, zcela jistě přijede mládežnická reprezentace Kuvajtu, která bude startovat v sobotu mezi dorostenci a v neděli pak navíc i mezi muži II. ligy. Ale vyloučen není ani start dalších mančaftů, včetně týmu složeného z našich legionářů, což se řeší až těsně před konáním turnaje.


Do organizování turnaje jsou zapojeni většinou všichni členové TJ Sokol Dřevěnice. Už po několik let se ale ještě daří družstvu mužů hrát i na turnaji. Bude tomu tak i letos a jak to vše stihnete?
Jak jsem říkal, každý den je k dispozici na dvě stě pořadatelů, nejvíce se jich vystřídá v kiosku, na zapisovatelských postech a na pískačkách pro rozhodčí, ale také v technice, která udržuje kurty i celé technické zařízení areálu po celou dobu konání turnaje v provozuschopném stavu. Hráči áčka si jistě budou chtít i zahrát, vždyť obhajují loňské prvenství ve volné soutěži. Vyloučen nebude ani start nové možné posily pro ligový tým, exreprezentanta Milana Hadravy, o jehož příchodu právě intenzivně jednáme. To neznamená, že se kluci nebudou muset zapojit do práce! A stejně jako v minulých letech, musí to zvládnout.


Jaké máte přání pro letošní ročník a co od turnaje očekáváte?

Přeju si, aby vyšlo počasí, ostatní jako amatérští profesionálové dokážeme zvládnout. Očekávám, že uvidíme kvalitní sport, spokojené hráčky a hráče, a to nejen s vlastní hrou, ale také s organizací turnaje.

(jp)

15.7.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační snímek.

Při nehodě dodávky zahynul mladý muž

PO POSTUPU České Skalice (v zeleném) budou patřit do okruhu letošních postupových favoritů hráči Velké Jesenice (v modrém).

Hronov má opět postupové choutky

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Více cyklistů je pro stát přínosnější než množství politiků

Náchodsko - Zemička, která se dá projet za tři dny na kole, nepotřebuje tolik politiků, kteří ji „spravují“. Tato myšlenka, která by určitě našla nemalé množství zastánců, se stala mottem cyklistického výletu napříč Čechami ze severu na jih.

Automatická převodovka řidiče vytrestala, málem utopil auto v Rozkoši

Česká Skalice - Jen malý kousek od nedobrovolného koupání se včera dopoledne kolem půl desáté (čtvrtek 17. 8.) ocitl řidič osobního automobilu, který sjel téměř do přivaděče přehradní nádrže Rozkoš.

Žiláka pohltilo MTB enduro

Teplice nad Metují - MTB enduro je raketově šířící se odnož závodů na horském kole, v němž se snoubí všechny krásy jízdy na biku s tím rozdílem, že v závodě jde o měřené (erzety) a neměřené (transfery) úseky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení