V těch dvou posledních se oba regionální týmy, Náchod i Josefov, představily na palubovce Havlíčkova Brodu. Zatímco Náchod tam naplno bodovat nedokázal, Josefov ho o den později pomstil.

TJ Jiskra Havlíčkův Brod – TJ SPŠ stavební Náchod 100:93 (23:24, 48:45, 71:68). Ve čtvrtém kole cestoval Náchod na palubovku tabulkového souseda z Havlíčkova Brodu.

První čtvrtina byla hodně vyrovnaná a na jejím konci byl o jediný bod vpředu Náchod. Ve druhé čtvrtině se ale už skóre mírně přesypalo na stranu domácích hráčů, kteří tak první polovinu zápasu vyhráli o tři body.

Také třetí čtvrtina byla vzácně vyrovnaná a tříbodový poločasový náskok drželi domácí i před vstupem do závěrečné čtvrtiny. V ní se sice Náchod ještě snažil s výsledkem něco udělat, ale v pěkném a útočném basketbalu už na zvrat nedosáhl.

Sestava a body Náchoda: Sarpong 39, Pavlišta 18, Vaněček 15, Prouza 10, Prokop 6, Chvojka 3, Klimek 2, Hubka.

Další výsledky 4. kola: Hořice – Týniště nad Orlicí 81:70, Turnov – Rychnov nad Kněžnou 55:39, Svitavy C – Vysoké Mýto 42:73, Česká Třebová – Chrudim 58:81.

TJ Jiskra Havlíčkův Brod – Baskeťáci TJ Sokol Josefov 53:81 (14:13, 30:40, 43:59). O co se jeden den marně snažili hráči Náchoda, to se na havlíčkobrodské palubovce povedlo o den později josefovským Baskeťákům.

Ti sice úvodní čtvrtinu o jediný bod prohráli, v té druhé ale už začali přebírat otěže zápasu do svých rukou. Výsledkem toho byl desetibodový poločasový náskok hostů z Josefova.

Ve třetí čtvrtině už si hosté z Josefova zápas hlídali, trpělivě čekali na svou šanci a ve skóre svému soupeři ještě odskočili. Čtvrtá čtvrtina se už hrála výhradně podle hostujících not, kteří dovolili domácím hráčům jen deset bodů, zatímco sami jich nasázeli dvaadvacet.

Sestava a body Josefova: Fink 22, Ro. Vejražka 14, Žďárek 14, Čeněk 12, Hašek 8, Ra. Vejražka 4, Hrubý 4, Hátle 3.

Další výsledky 5. kola: Hořice – Rychnov nad Kněžnou 39:65, Turnov – Týniště nad Orlicí 78:66, Svitavy C – Chrudim 52:78, Česká Třebová – Vysoké Mýto 75:68.

1. Turnov 5 4 1 357:299 9
2. Chrudim B 5 3 2 348:325 8
3. Hořice 5 3 2 335:364 8
4. Josefov 4 3 1 242:220 7
5. Vysoké Mýto 5 2 3 375:341 7
6. Týniště n. Orl. 5 2 3 346:342 7
7. Havlíčkův Brod 4 2 2 300:298 6
8. Náchod 4 2 2 301:309 6