NOVÉ MĚSTO NAD METUJÍ - Na nedělním 60. ročníku Memoriálu Q. Štěpánka v Jablonném nad Orlicí byli velmi dobře vidět atleti v zeleno-bílo-černých dresech SK Nové Město nad Metují.

23.4.2007

Pavel Brýdl v těsném závěsu za Zdeňkem Hnilem ze Žďáru n. Sázavou. Foto: Aleš Žďárský

Vítězství Remeše a Ulrichové

Vítězství si ve svých kategoriích zajistili Alena Ulrichová a Petr Remeš. Alena zvítězila po výborném taktickém výkonu, když ve druhém 500m dlouhém okruhu soupeřkám nastoupila a nedala jim tak na kilometrové trati šanci. Petr „vzal“ za tempo hned od prvních metrů a neustále udolával všechny soupeře tak trpělivě, až je všechny setřásl.

Medailovou radost zažila i Tereza Kubíčková v závodě starších žákyň, která v dramatickém závěru vybojovala bronzovou pozici. Jednoznačně opět prokázala, že umí bojovat do posledních metrů.
O náročnosti krosové trati v Jablonném by mohla nejvíce vyprávět trojice Brýdl, Holub a Vlček. Všichni tři absolvovali závod dlouhý 7,5 km a poznali záludnosti seběhů a prudkých stoupání na nerovných loukách a lesních cestách.
V hlavním závodě zvítězil krosový mistr ČR Mikulenka ze Slezanu Frýdek Místek, Pavel Brýdl doběhl na čtvrtém místě,když se před něho v závěru dostali ještě Krupička a Vítek.

Holub nestačil pouze na Čotova

Miroslav Holub ve své kategorii nad 40 let podlehl pouze Čotovovi z Bulharska a po skvělém výkonu na Vinařském půlmaratonu v Pardubicích (6. místo ze 620 startujících), tak zaznamenal další pěkné umístění. Celkově dobrý dojem ještě umocnila 4. místem i Hana Remešová v závodě mladších žákyň.

23.4.2007 VSTUP DO DISKUSE

ČESKÁ výprava získala letos na Světovém žebříčkovém turnaji v lukostřelbě handicapovaných v Novém Městě nad Metují jednu zlatou medaili, a to díky Davidu Drahonínskému.

Šnajdr: Snažíme se přispívat k rozvoji paralympijské lukostřelby