KP I. TŘÍDY MUŽI

VK Hronov B - TJ Sokol Černčice 0:3 (-24, -12, -20) a 0:3 (-17, -26, -23). Zatímco první set nabídl dramatickou bitvu do samého konce se šťastnějším koncem pro hosty, druhá sada přinesla černčickou exhibici. Ani ve třetím setu hosté nepřipustili větší komplikace a brzy zápas ukončili.

Druhé utkání začalo stejně, jak skončilo to první, a to dominancí Černčic. Druhá sada už nabídla strhující volejbalovou bitvu, ve které se opět štěstí přiklonilo k hostům. Podobný průběh mělo i třetí pokračování, kde měli opět lepší koncovku hosté.

TJ Červený Kostelec A - TJ Baník Vamberk 1:3 (15, -17, -16, -16) a 1:3 (23, -21, -20, -18). Souboj týmů z opačných pólů tabulky začali překvapivě lépe domácí, kteří v první sadě soupeře doslova spláchli. Pak se ale Vamberk dostal do herní pohody a další tři sety šly jasně za ním.

Druhé utkání mělo úplně stejný průběh jako to první. Po kosteleckém vítězství v prvním setu opanovali zbylé tři sady hosté z Vamberka.

Další výsledky 1. a 2. kola: Slavia HK B - SCM Slavia HK 3:1 a 3:1, Bílá Třemešná - Jičín 3:1 a 2:3, Dvůr Králové nad Labem - Janské Lázně 3:0 a 3:1.

KP I. TŘÍDY ŽENY

VK Hronov B - TJ Sokol Staré Město Náchod 2:3 (-14, 20, -16, 25, -7) a 3:2 (-22, 20, 20, -22, 12). Okresní derby nabídlo dvě strhující pětisetové bitvy.

V té dopolední začaly výrazně lépe hostující volejbalistky, které v první sadě nedaly domácím hráčkám nejmenší šanci. Druhý set už byl o poznání vyrovnanější a za delší konec v něm tahaly hráčky Hronova. Ve třetím pokračování ale opět vzaly taktovku do svých rukou volejbalistky Starého Města, jež se dostaly opět poměrně snadno do vedení. Ve čtvrtém pokračování se v hronovské hale strhla napínavá bitva, která vrcholila až nervy-drásající koncovkou. V ní se nakonec usmálo štěstí na domácí hráčky a šlo se do zkrácené hry.V ní však jakoby Hronovu došla šťáva a tie-break se stěhoval na stranu Starého Města.

Odveta už nenabídla takové výkonnostní výkyvy, ale nabídla opět pět setů. V tom prvním se díky lépe zvládnuté koncovce radovaly hostující volejbalistky, další dvě sady ale dopadly lépe pro Hronov, který chtěl ve čtvrtém pokračování utkání ukončit. Staré Město však bylo proti a v koncovce opět zlomilo hronovský odpor, čímž utkání nasměrovalo k další zkrácené hře. Ta byla oproti dopolednímu podstatně vyrovnanější, pevnější ruku i více štěstí v ní nakonec měly domácí volejbalistky.

TJ Slavia Hradec Králové B - TJ Jiskra Jaroměř 3:0 (18, 17, 21) a 3:1 (13, 18, -23, 19). Souboj tabulkových sousedů sliboval napínavou podívanou, ta se však aspoň v prvním utkání nekonala. Domácí hráčky neponechaly nic náhodě a v prvních dvou setech nedaly Jaroměři nejmenší šanci. Hostující hráčky se zmohly na výraznější odpor až ve třetí sadě, nakonec ale ztratily i tu.

Také do odvety nevstoupily Jaroměřačky nijak přesvědčivě a první set skončil dříve, než se stačily rozkoukat. Ani druhá sada se nevyvíjela pro Jaroměř dobře, a tak domácí hráčky brzy vedly 2:0 na sety. Ve třetím pokračování se konečně probudila i Jaroměř a zvýšenou bojovností strhla po dramatické koncovce set na svou stranu. Obrat se však nekonal a ve čtvrtém pokračování se bohužel pro Jaroměř vše vrátilo do starých kolejí. Slávistky zabraly a zápas brzy ukončily.

TJ Červený Kostelec A - TJ Baník Vamberk A 3:1 (-17, 13, 26, 15) a 3:2 (-17, 16, -20, 20, 12). Kostelecké ženy pomstily své mužské kolegy, i když ani ony neměli úlohu snadnou. Úvodní set prvního utkání šel totiž poměrně snadno za Vamberkem, ale domácí ženy se naštěstí probudily včas. Druhé pokračování totiž zvládly na jedničku a čekalo se, co přinesou další sety. Už ten třetí, který nabídl hodně vyrovnaný volejbal, se trochu protáhl. Koncovku ale zvládl lépe Kostelec a své lepší momentální rozpoložení dokázal ve čtvrtém setu, který jasně vyhrál.

To odveta nabídla pětisetové drama. První sada šla brzy za Vamberkem, ta druhá ale stejně rychle za Kostelcem. Třetí a čtvrté sety už nabídly o něco vyrovnanější průběh znamenající stav 2:2 na sety. Rozhodnutí tedy přinesla až zkrácená hra, kterou lépe zvládly domácí volejbalistky.

Další výsledky 1. a 2. kola: Orel HK - Jičín 0:3 a 1:3, Sokol HK - Trutnov 0:3 a 0:3.

I. LIGA JUNIOREK, SKUPINA D

SK Rubena Náchod - TJ Sokol Pardubice I 3:1 (19, -21, 22, 22) a 3:2 (13, -20, 15, -17, 9). Nesmírně důležité zápasy náchodské juniorky zvládly. Po vyhraném prvním setu úvodního utkání sice druhou sadu prohrály, další dvě však přiklonily na svou stranu a první utkání vyhrály 3:1.

Druhý zápas už byl o poznání jiný, leč tomu první, snadno získaný, set nenasvědčoval. Stejně jako v prvním utkání putovala druhá sada za Pardubicemi a následná třetí opět za Náchodem. Ve čtvrté však domácí volejbalistky nedokázaly zápas ukončit, a tak se utkání posunulo ke zkrácené hře. Ta už ale opět jasně patřila Rubeně.

TJ Sokol Třebechovice pod Orebem - TJ Červený Kostelec 0:3 (-12, -4, -17) a 0:3 (-15, -11, -14). Hru kočky s myší připomínal souboj posledních Třebechovic a vedoucího Červeného Kostelce. Ten první utkání zvládl zcela s přehledem, když ve druhé sadě ztratil jen málo vídané čtyři body.

Také odveta byla jasnou záležitostí kosteleckých volejbalistek, které si tak po hladkých vítězstvích udržely vedoucí příčku.

Další výsledky 11. a 12. kola: Slavia Hradec Král. B - Slavia Hradec Král. A 3:1 a 3:0.