VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Žďárský: "Naše velká slabina je nekrytá tribuna"

Nové Město nad Metují /ROZHOVOR/ – Další velkou pořadatelskou zkoušku mají za sebou, sobotní atletický mítink Velká cena Nového Města nad Metují dopadla na výbornou. „Bylo překonáno deset rekordů mítinku a jeden rekord byl ustanoven,“ říká spokojeně ALEŠ ŽĎÁRSKÝ, ředitel Velké ceny Nového Města nad Metují.

19.8.2010
SDÍLEJ:

Z atletické Velké ceny Nové Město nad Metují.Foto: Zdeněk Majer

Jste rád, že je už po Velké ceně a všechno související s její přípravou můžete hodit za hlavu?
Všechno, co souvisí s Velkou cenou, za hlavu hodit ještě nemůžu. Akce sice skončila, ale pro pořadatele nekončí poslední disciplínou. Máme ještě spoustu povinností k partnerům, zpracováváme fotodokumentaci, videa a v neposlední řadě komunikujeme s médii. Krom toho už se trochu bavíme o Velké ceně 2011, takže klid jen zdánlivý.

Klaplo všechno tak, jak klapnout mělo?
Myslím, že ano. Vždycky se najdou nějaké chybky, ale celkový dojem z mého pohledu byl velmi dobrý.Odezva od závodníků je pro nás také jednoznačně příznivá. Myslím, že jsme si ostudu určitě neudělali. Mítink přilákal domácí atletickou elitu, výtečnou zahraniční konkurenci, padaly rekordy mítinku. Paráda.

Máte už spočítáno, kolikrát byl překonán rekord mítinku?
To máme spočítáno naprosto přesně. Bylo překonáno deset rekordů mítinku a jeden rekord byl ustanoven, a to na 400m překážek žen. Letos jsme měli skvělé počasí, nebýt větru, padl jistě i ten skvělý rekord 13,55 na 110m překážek. Ale nebuďme neskromní. I tak je to fajn a moc děkuji všem novým rekordmanům. Mítink dostal punc kvality i díky jim.

Letos se vám opět podařilo dostat na start řadu špičkových atletů, kdy je třeba zahájit jednání s jejich manažery, aby se podobná konkurence objevila v Novém Městě i napřesrok?
Na sobotních závodech jsme zaseli už první semínka pro spolupráci v roce 2011. Předběžně jsou již nyní domluveni skokani z Izraele, Raabe z Německa a polská skupina z Bydgoszce. Potřebný čas k rozhovoru jsme už věnovali i manažerům. Takže přesná odpověď na otázku zní - minimálně rok předem.

Rok od roku úroveň Velké ceny stoupá. Jsou ještě rezervy, které by šly pro příští ročníky posunout?
Kdo nenachází ve své práci rezervy, ten stagnuje. Vždycky se dá něco vylepšovat. V našem případě je to závislé na přízni partnerů a tím pádem i našich možnostech nabídnout závodníkům kvalitní ubytování a spolupodílet se na jejich pobytu u nás. Průběžně pracujeme na lepší a lepší práci našeho týmu rozhodčích a organizátorů. Není to tedy jen o kvalitních závodnících, ale také o lidech, kteří pro závodníky vytvářejí nejlepší možné podmínky pro podání výkonu. Myslím, že náš tým organizátorů, kterých je při takové akci potřeba více než padesát, se závod od závodu zlepšuje. Těmto lidem patří můj obrovský dík. No a pak je tu naše veliká slabina - nemáme krytou tribunu a to je obrovské strašidlo pro pořadatele. Kdyby lilo…nechci domyslet. To okamžitě sníží konečný dojem minimálně o padesát procent.

Nemohu se zbavit dojmu, že divácká návštěva nebyla taková, jakou by si mítink zasloužil, souhlasíte?
Myslím, že na stadionu byli především lidé, kteří mají atletiku rádi a rozumějí ji. Atletika je nesmírně zajímavá, nabízí spoustu atraktivních a mnohdy adrenalinových disciplín. Člověk jí ale musí alespoň trochu chápat, znát základy pravidel, mít přehled o tom, co je a co není dobrý výkon. Navíc Nové Město nad Metují není veliké město, které by garantovalo tisíce diváků v ochozech. Uvidíme v dalších letech, jestli se lidé naučí na atletiku chodit ve větším množství. Letošních pár stovek diváků není špatná bilance. Třeba to jednou dotáhneme až k novoměstskému rekordu. Tuším, že to bylo v roce 1958, kdy se na Emila Zátopka přišlo podívat k sokolovně 15 000 lidí.

Řekli na adresu Velké ceny:

LUCIE ŠKROBÁKOVÁ, vítězka 100 m překážek a druhá z hladké stovky: „Stadion je velice příjemný, je to tady moc hezké. Se svým časem 13,34 na stovce s překážkami určitě spokojená nejsem, protože si myslím, že bylo daleko na víc, ale na to, jaké byly podmínky, tak je to celkem dobré.“

ŠTĚPÁN WAGNER, vítěz dálky: „Pro mě to bylo něco nového, protože tady bylo hodně lidí, které vůbec neznám. Dobří Poláci i Izraelci, výborný Ukrajinec a tuším, že i Rakušan.“

VÁCLAV FIŠER, bývalý šéftrenér Českého atletického svazu (ČAS) a nyní šéf oddělení soutěží ČAS: „Super mítink, gratuluji.“

JANA KÁRNÍKOVÁ, vítězka koule žen: „Sice jsem vyhrála, ale raději bych tady hodila sedmnáct metrů a byla třeba třetí.“

JEFF PORTER, vítěz závodu na 110 m př.: „Stadion je super, jeho zázemí, diváci super, opravdu vynikající, rychlá dráha. Tenhle conipur mám fakt rád. Kéž bychom měli v Americe více takových drah!“

CORNELIUS NDIWA, vítěz závodu na 800m: „Mně se na mítinku líbilo všechno! Od dopravy, přes ubytování, organizaci závodů, až po vybavení stadionu, dráhu… Neumím česky, ale cítil jsem, že těch možná 500 lidí v ochozech fakt atletice rozumí, mezičasům, doběhu… To se pozná. A skvěle se v tom závodí!“
19.8.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační snímek.

Při nehodě dodávky zahynul mladý muž

PO POSTUPU České Skalice (v zeleném) budou patřit do okruhu letošních postupových favoritů hráči Velké Jesenice (v modrém).

Hronov má opět postupové choutky

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Více cyklistů je pro stát přínosnější než množství politiků

Náchodsko - Zemička, která se dá projet za tři dny na kole, nepotřebuje tolik politiků, kteří ji „spravují“. Tato myšlenka, která by určitě našla nemalé množství zastánců, se stala mottem cyklistického výletu napříč Čechami ze severu na jih.

Automatická převodovka řidiče vytrestala, málem utopil auto v Rozkoši

Česká Skalice - Jen malý kousek od nedobrovolného koupání se včera dopoledne kolem půl desáté (čtvrtek 17. 8.) ocitl řidič osobního automobilu, který sjel téměř do přivaděče přehradní nádrže Rozkoš.

Žiláka pohltilo MTB enduro

Teplice nad Metují - MTB enduro je raketově šířící se odnož závodů na horském kole, v němž se snoubí všechny krásy jízdy na biku s tím rozdílem, že v závodě jde o měřené (erzety) a neměřené (transfery) úseky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení