I. LIGA ŽEN

SKK Primátor Náchod – TJ Lokomotiva Česká Třebová 8:0 (3328:3136). Už v úvodu domácí Majerová první drahou 161 naznačila, kdo bude vládnout na náchodské kuželně. Další dráhy Majerové již tolik nevyšly, ale na bezpečné vítězství nad Pekařovou to stačilo. Další bod přidala Hrdinová po vítězství nad Kauckou. Náchod tak vedl po první třetině 2:0 o 70 kuželek.

Ve druhé třetině se náskok Náchoda dále zvyšoval. Moravcová nenechala Kolářové ani jednu dráhu. Šimůnková sice jednu dráhu prohrála, ale přesto Wajsarovou porazila. Po dvou třetinách bylo v podstatě rozhodnuto, protože Náchod vedl již 4:0 o 162 kuželek.

V závěru šlo jen o to, zda Česká Třebová odjede s nulou, nebo zda uhraje nějaký dílčí bod. Po třech drahách přidala pátý bod pro Náchod Bezdíčková po vítězství nad Johnovou. Poslední naděje hostů na zisk bodu byla Šmerdová, která utkání s Cvejnovou rozehrála lépe. Ve druhé polovině ale byla lepší Cvejnová, a tak Česká Třebová odjíždí z Náchoda s kanárem.

Sestavy a výkony Náchod – Česká Třebová: Majerová 561 – Pekařová 521, Hrdinová 552 – Kaucká 522, Moravcová 558 – Kolářová 510, Šimůnková 563 – Wajsarová 519, Cvejnová 557 – Šmerdová 537, Bezdíčková 537 – Johnová 527.

Další výsledky 14. kola: Valašské Meziříčí – Slavia Praha 2:6, Konstruktiva Praha – Rosice 2:6, Rokycany – Zábřeh 4:4, Zlín – Přerov 3:5, Blansko – Duchcov 2:6.

I. LIGA MUŽŮ

TJ Červený Kostelec – TJ Sokol Luhačovice 3:5 (3326:3412). Po sérii třech vítězství nastoupil Červený Kostelec proti druhému týmu tabulky, Sokolu Luhačovice.

V úvodu sice Janko začal proti hostujícímu Mrlíkovi zvolna, ale od druhé dráhy byl lepší a zaslouženě vyhrál. Podobným způsobem naložil Schuster s Markusem. Po první prohrané dráze zbývající tři dráhy vyhrál. Kostelec tak měl po první třetině slibný náskok 64 kuželek při skóre 2:0.

Z náskoku Kostelce ale za chvilku nezbylo nic. Mýl od začátku výrazně prohrával s Lekešem a nepříznivý vývoj nezlomil ani střídající Bouda. Mrkos sehrál s Poláchem kvalitní, vyrovnaný zápas, ve kterém oba soupeři překonali šestistovku. O šest kuželek byl nakonec lepší hostující Polách. Luhačovice tak srovnaly stav na 2:2 a na kuželky vedly o 16.

V závěru zápasu se očekával vyrovnaný souboj, ale brzy bylo zřejmé, že vítězná série Kostelce skončí. Výkon Neumanna neměl téměř nic společného s první ligou a s Goreckým prohrál o rovných 100 kuželek. Horn sice porazil Kudláčka, ale jeho vítězství stačilo pouze na snížení konečného stavu na 3:5. Náskok Luhačovic v poražených kuželkách byl příliš vysoký.

Sestavy a výkony Červený Kostelec – Luhačovice: Janko 596 – Mrlík 570, Schuster 553 – Markus 515, Mýl (od 91. hodu Bouda) 507 – Lekeš 581, Mrkos 602 – Polách 608, Neumann 517 – Gorecký 617, Horn 551 – Kudláček 521.

Další výsledky 14. kola: Valašské Meziříčí – Slavoj Praha 7:1, Jičín – Jihlava 3:5, Rokycany – Stříbro 7:1, Vrchlabí – Husovice 3:5, Olomouc – MS Brno 7:1.

III. LIGA MUŽŮ

TJ Narex Česká Lípa – SKK Primátor Náchod 6:2 (3146:3060). 584 shozených kuželek je na této kuželně opravdu hodně a přesně tolik zahrál Tichého soupeř, domácí Ludvík. Naopak Tichého 505 na bod rozhodně stačit nemohlo. Majer zahrál trochu lépe (521) a jelikož neměl soupeře tak zdatného, znamenalo to po první třetině stav 1:1 na body a +31 pro domácí.

Další bod připsal na náchodskou stranu po vlažné hře Jirout. Jeho parťák Voleský měl k bodu také blízko, ale o ten přišel závěrečnou dorážkou. Stav se po dvou třetinách vyrovnal na 2:2 na body a +17 pro domácí.

V závěru už tradičně nastoupilo duo Adamů – Adamů. Zatímco Jan se protrápil celým zápasem a zůstal tři kuželky pod 500, Tomáš zahrál nejlepší výkon hostí (524). Co však bylo podstatnější, že ani jeden nebodoval a ztráta nakonec narostla až na 86 kuželek.

Sestavy a výkony Česká Lípa – Náchod: K. Ludvík 584 – Tichý 505, Kyzivát 473 – Majer 521, Slabý 505 – Voleský 494, Najman 494 – Jirout 513, Malý 573 – T. Adamů 524, J. Ludvík 517 – J. Adamů 497.

Další výsledky 14. kola: Šluknov – Tehovec 2:6, K. Hora – Rokytnice n. Jiz. 6:2, Trutnov – Pardubice 7:1, Benešov – Kosmonosy 3:5, Žižkov – Rychnov n. Kn. 3:5. Náchod je v tabulce pátý, na třetí Rychnov ale ztrácí jen dva body. (dou, tm, mr)