Podobně se vedlo i druholigovým hronovským mužům, kteří v Hrotovicích nechali domácím pouze jediný set. To naopak druholigové hráčky Červeného Kostelce si domácí palubovky užily více než dost, když s pražským SF odehrály dvě pětisetové bitvy.

I. LIGA ŽEN

Hronov – České Budějovice 3:0 (18, 21, 19)
Po překvapivém zisku ve Střešovicích bylo nutné potvrdit tento úspěch dvěma výhrami s beznadějně posledním celkem tabulky.

V úvodu se děvčatům nepodařilo dodržet pokyn k jistotě na podání a přišlo několik zbytečných chyb v této činnosti, přesto se domácí udržely ve vedení (16:10). A stejný poklid pokračoval až do úspěšného zakončení první sady – 1:0.

V té druhé se v úvodu červenala domácí přihrávka (0:3). Nicméně Hronovačky se vzpamatovaly a postupně si vytvořily zdánlivě pohodový náskok 16:8. Ovšem servis Zaiblové započal hronovské trápení (18:18). Domácí se zkonsolidovaly a po řádění Ševců v útoku se hosté již na vážnější odpor nezmohly – 2:0.

Po změnách v hronovské sestavě to vypadalo v úvodu třetí sady rozpačitě (2:5). Ale to bylo ze strany hostí na chvíli všechno (8:6). Jenže aby vše nebylo úplně jednoduché, přišlo hronovské trápení. Kvalitní servis Hnízdilové a útok Ševců ale přinesly obrat ve skóre na 17:15 a 21:16. Domácí hráčky si pak již závěr pohlídaly – 3:0.

Hronov – České Budějovice 3:0 (13, 15, 14)
Na druhé utkání nebyla k dispozici nahrávačka Novotná, kterou nahradila Přibíková.

Po rozháraném úvodu se domácí hráčky vzchopily a za chvíli se kochaly náskokem 13:6. Hronovačky v poklidu navyšovaly svůj náskok až do konce setu – 1:0.

Úvod toho druhého byl znovu ve znamení lehkého herního trápení domácích děvčat (12:12). V další pasáži byly o krok vpředu budějovické hráčky, ale při podání Staníkové přišel obrat (18:14). Koncovka pak už byla v režii dobře hrajících domácích hráček – 2:0.

I v třetí sadě byl vyrovnaný pouze její úvod. Pak přišla exhibice v hronovském balení. Důrazný útok Lipovské a eso Ševců předznamenaly blížící se konec utkání a oběd hrstky domácích diváků – 3:0.

Hronovačky tak s přehledem splnily svoji povinnost v podobě plného bodového zisku a mohou cestovat v klidu příští týden do Českých Budějovic, kde se utkají s výbornými výsledky se prezentující Hlincovkou.

Výsledky 3. a 4. kola 1. ligy žen – skupina o 7. – 12. místo: Slavia HK – Střešovice 0:3 a 2:3, Řepy – Hlincovka 0:3 a 1:3.

Hrotovice – Hronov 0:3 (-19, -24, -24)
Domácí prožívají krizovou sezónu a k záchraně nutně potřebují bodovat. Proto zmobilizovali síly a v druhé části se jim podařilo odpoutat od poslední příčky. To je však zatím málo, a tak duely s Hronovem byly pro ně z kategorie existenčních.

První sada ale byla jasně v režii hostů a také v té druhé si Hronovští dlouho udržovali mírný náskok, který však domácí dokázali v závěru zlikvidovat. V dramatické koncovce však hosté nezaváhali a připsali si další zisk. Naopak třetí dějství se dlouho hrálo v režii Hrotovic, ale neutuchající hronovská bojovnost posunula utkání do další dramatické koncovky. V ní chybovali na obě strany rozhodčí. Hostům se však podařilo uniknout ze setbolu a hned svoji první příležitost přetavit v tříbodový zisk – 0:3.

Hrotovice – Hronov 1:3 (-24, -20, 15, -16)
V odvetě čekala na hronovské borce o něco těžší práce, ale zvládli ji. V prvním setu dlouho vedli Hrotovičtí, ale nezměrná píle a bojovnost hostí jim přinesla ovoce nejen v podobě srovnání stavu, ale závěrečný nápor jim přihrál i vítězství v první sadě. Tu druhou již ovládli vcelku suverénně a zdálo se, že domácím zvoní hrana. Ti ale nesložili zbraně a v třetím setu od úvodu jasně vládli, když blokem zcela otupili ostří hronovského útoku, a tak konečný rozdíl byl dosti výrazný. Čtvrtá sada však zhoupla skóre na opačnou stranu. Hronováci se oklepali z nepovedeného třetího setu a silně zmáčkli plynový pedál. Poslední tah tedy patřil hostům a ti si tak připsali plný bodový zisk z tohoto dlouhého zájezdu – 1:3.

Výsledky 27. a 28. kola: Malá Skála – Velké Meziříčí 0:3 a 0:3, Č. Třebová – Slavia HK 3:0 a 1:3, Žďár – Jablonec 3:0 a 3:0, Chvaletice – Mladá Boleslav 1:3 a 3:1.

II. LIGA ŽEN

Červený Kostelec – SF Praha 3:2 (22, 19, -16, -11, 8)
Červenokostelecké volejbalistky hostily v dalším kole souseda z našlapaného středu tabulky.

Úvod utkání tomu však nenasvědčoval, když první dvě sady putovaly na domácí stranu. Pak se však kostelecké soukolí zaseklo, domácí hráčky vypadly z role a hostující volejbalistky brzy setový poměr vyrovnaly. O vítězi tak rozhodla až zkrácená hra, v níž naopak dominovaly domácí hráčky.

Červený Kostelec – SF Praha 2:3 (-22, 22, 10, -20, -11)
Také odveta nakonec nabídla pětisetovou bitvu, jejíž průběh byl však oproti prvnímu utkání odlišný.

První set se po lépe zvládnuté koncovce stěhoval na stranu hostí, v té druhé však domácí odpověděly stejnou mincí a srovnaly stav setů na 1:1. Třetí sada byla jasně v režii domácích volejbalistek, které na hřišti doslova vládly a soupeři dovolily jen deset bodů. Z pohledu domácích to však byla labutí píseň. Čtvrtý set totiž vybojovaly Pražanky, které navíc měly více sil i v následujícím a rozhodujícím tie-breaku.

Další výsledky 27. a 28. kola: Žižkov B – Česká Třebová 2:3 a 1:3, Žďár nad Sázavou – Svitavy 3:2 a 2:3, Havlíčkův Brod – Nymburk 3:0 a 3:1, Benátky nad Jizerou – Benešov 3:1 a 3:2.

I. LIGA JUNIOREK

Výsledky 7. a 8. kola skupiny o 7. – 12. místo: Polička – Náchod 0:3 a 0:3, N. Veselí – Turnov 3:0 a 3:0, Dolní Újezd – Liberec 2:3 a 2:3. (ma, mr)

1. Nové Veselí 16 11 3 2 0 46:12 41
2. Náchod 16 12 0 0 4 37:13 36
3. Liberec 16 8 2 2 4 37:24 30
4. Dolní Újezd 16 7 2 3 4 33:28 28
5. Turnov 16 3 0 0 13 9:42 9
6. Polička 16 0 0 0 16 5:48 0