VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

12.12.2015

Zaujalo nás: Primky tikají už i v kolébce fotbalu

Nové Město nad Metují - Renomovaná značka Prim společnosti Elton hodinářská pronikla do kolébky nejpopulárnější hry na světě - Anglie.

12.12.2015

Nezaměstnanost je na historicky rekordně nízkých číslech

Východní Čechy - Méně lidí bez práce než ve východních Čechách je pouze v Praze, jižních a západních Čechách. Optimistické jsou i vyhlídky na příští rok.

10.12.2015

Mzdy teď rostou nejrychleji od roku 2009. A budou i nadále

Východní Čechy - Ekonomice se po šesti hubených letech velmi daří a začíná se to už projevovat i na rychlém růstu mezd. Za poslední rok vzrostly téměř o čtyři procenta. Jde o nejrychlejší nominální růst mezd od roku 2009, kdy vypukla hospodářská krize.

5.12.2015

Recyklace zachrání ročně v ČR téměř dva miliony stromů

Východní Čechy - Díky třídění a recyklaci odpadů se vloni podařilo ušetřit 25 km2 přírody, jejíž zdroje by se jinak musely vytěžit. Jen tříděním papíru se daří ročně zachránit až 1 800 000 stromů.

16.11.2015

Spartak Retro vzdává hold hodinářské legendě

Královéhradecko - Spartak Retro jsou nové hodinky z produkce novoměstské společnosti ELTON hodinářská. Jsou lehké, elegantní a jistě potěší všechny příznivce retro stylu.

28.10.2015

Náchodské pivní speciály sklízely medaile v soutěži

Náchod - Na letošním šestém ročníku soutěže speciálních a neobvyklých piv Cerevisia specialis Pivní speciál roku 2015 zabodovala čtyři náchodská piva.

24.10.2015

Saurer Czech otevírá nové kompetenční centrum rotorového předení

Náchod - 19. října otevřel Schlafhorst nové technologické centrum v Náchodě. Saurer Czech tu bude pracovat na vývoji dalších generací poloautomatických rotorových dopřádacích strojů série BD. Nové středisko přitom nebude fungovat pouze jako kompetenční centrum výzkumu a vývoje, ale ujme se také zajišťování nákupu pro řadu BD a další stroje firmy Schlafhorst.

2.10.2015

Úřady: Podnikatelé se e-tržeb obávají zbytečně

Hradec Králové - Roadshow zaměřená na zavedení elektronické evidence tržeb ve středu dorazila do Hradce Králové a zdejší podnikatelé se mohli zástupců ministerstva financí ptát, co pro ně budou e-tržby obnášet. Na jejich dotazy i na otázky Deníku odpovídala náměstkyně ministra financí Simona Hornochová.

21.9.2015

Slavili čtvrt století úspěšného podnikání

Náchod /FOTO/ - Děti ráje s písničkami ze stejnojmenného muzikálu, zpěvačka Marcela Březinová s nezaměnitelným hlasem a jedinečným charisma či mistr kouzel s kartami Miloš Malý vystupovali v pondělí 14. září večer v náchodském městském divadle a Hotelu U Beránka.

20.9.2015

Soutěž Firma roku zná v kraji své vítěze

Královéhradecko - Společnost ProjectSoft HK a.s., která se zabývá automatizačními procesy, se stala vítězem soutěže Firma roku 2015 Královéhradeckého kraje. Mezi živnostníky vyhrála zlato chovatelka včel Simona Adamcová.

18.9.2015

Svrchně kvašená náchodská piva získala na Žatecké Dočesné dokonce dvě zlaté

Náchod - Piva náchodského pivovaru Primátor se na degustační soutěži v rámci Žatecké Dočesné probojovala na stupně vítězů. V konkurenci 130 přihlášených vzorků piv byla odbornými degustátory v Chmelařském institutu oceněna hned tři náchodská piva.

16.9.2015

Brambory podraží, farmáři s nimi končí

Východní Čechy - Letošní úroda brambor bude až o třetinu nižší. Zemědělci na již teď, na začátku sklizně, vědí, že dvouměsíční sucho se podepsalo nejen na kvalitě a velikosti brambor, ale také na jejich nižším výnosu. Podle odborníků tak výrazně vzroste i jejich cena.

8.9.2015

Petrof chce dál posilovat pozici v Číně a míří do Jižní Ameriky

Hradec Králové - V Asii už Petrof klavíry prodává, nově se chce prosadit na trhu v Peru, Chile či Kolumbii.

2.9.2015

Saar Gummi ve znamení investic

Červený Kostelec - Třetí gumárenská mísicí linka doplní stávající dvojici linek již po dvou letech od zahájení provozu mísírny směsí v červenokosteleckém závodě Saar Gummi Czech (SGC). K investici okolo 80 miliónů korun získala firma stavební povolení a následně souhlas koncernové centrály se zahájením nákupního procesu.

15.8.2015

Nezaměstnaných lidí v červenci přibylo

Východní Čechy - Nezaměstnanost na východu Čech v červenci mírně vzrostla. Práci hledalo 35 834 lidí, o 1264 více než v červnu. V Pardubickém i Královéhradeckém kraji nezaměstnanost činila shodně 4,9 procenta. Je to výrazně lepší než celostátní průměr, který vzrostl o desetinu procentního bodu na 6,3 procenta. Bez práce bylo v Česku  více než 456 tisíc lidí.

10.8.2015

Primky se v Rudém moři ani v jezeru Attresee neutopily

Nové Město nad Metují - Legendou mezi hodinkami jsou primky Orlík, které spatřily světlo světa v novoměstském Eltonu v polovině šedesátých let minulého století. Šlo o speciální zakázku pro tehdejší ministerstvo národní obrany, které 600 kusy vybavilo armádní potápěče a členy svých speciálních zpravodajských útvarů.

19.7.2015

Benzin je ve východních Čechách nejlevnější

Východní Čechy - Pohonné hmoty na čerpacích staních nadále zdražují, ale již jen pomalu. Ceny rostou však jen u benzínu, nafta naopak zlevnila.

12.7.2015

Nezaměstnanost je nízká. Firmy těžko hledají pracovníky

Východní Čechy - Ve východních Čechách v červnu opět ubylo nezaměstnaných. Úřady práce evidovaly celkem 34 670 lidí bez práce, což je asi o 1500 méně než v květnu.

9.7.2015

Začaly žně. Zemědělci čekají dobrou úrodu

Hradec Králové - V Královéhradeckém kraji v minulých dnech začaly sklizní ozimého ječmene žně. Dosavadní stav porostů naznačuje, že letošní úroda by mohla být velmi dobrá. Celkem zemědělci v kraji obilí v posledních letech sklízejí z více než 80 tisíc hektarů, více než polovinu z toho tvoří plochy ozimé pšenice.

8.7.2015

Jak ochránit rodinný majetek před rizikem, které s sebou může nést podnikání

Východní Čechy - „Nutné je oddělit podnikatelské aktivity od rodiny a firemní majetek od soukromého. Na to máme řadu levných a účinných řešení," říká jednatel firmy Jake&James.

10.6.2015

Nezaměstnanost v květnu opět klesla. V Pardubickém kraji se blíží rekordu

Východní Čechy - Nezaměstnanost minulý měsíc opět poklesla a v Pardubickém kraji se dostala na 4,8 procenta, což je druhý nejlepší květnový výsledek od vzniku kraje.

25.5.2015

Benzin už zdražuje jen pomalu

Východní Čechy - Ceny benzinu a nafty u pump dál rostou, ale už pomaleji než v uplynulých týdnech. Mírnějšímu zdražování nahrává rychle posilující česká měna.

17.5.2015

Vodohospodáři varují, že cena vody brzy strmě poroste

Východní Čechy - Ceny vodného a stočného čeká v příštích letech strmý nárůst. Varuje před tím Svaz měst a obcí a také Sdružení oboru vodovodů a kanalizací. Může za to podle nich změna dotačních podmínek pro výstavbu kanalizací.

12.5.2015

Velichovky přivítaly stovky lidí

Velichovky - Lázním Velichovky vyšel restart. Po dvouleté pauze, vynucené krachem dřívějšího majitele, jsou v provozu pár týdnů, ale od pacientů už mají 250 rezervací. Do lázeňského areálu se tak vrátil život.

10.5.2015

Označením Regionální potravina se může chlubit vepřovka, koláč, mléko či mošt

Hradec Králové - Výjimečnou kvalitu a výjimečné chuťové vlastnosti požadovala odborná komise po potravinách, které se ucházely o označení Regionální potravina 2015. Ze 103 produktů ho získalo celkem devět.

3.5.2015

Velichovkám vyšel restart, a tak lázně rostou dál

Královéhradecko, Velichovky - Lázně Velichovky na Náchodsku, které před třemi týdny po dvou letech obnovily provoz, mají už 30 pacientů a obsazené jsou ze čtvrtiny. Na termíny do konce června si tu léčbu zatím rezervovalo 200 klientů.

26.4.2015

Stavebnictví poprvé po dlouhých letech roste

Královéhradecko - Stavebnictví v kraji po pěti letech trvalého poklesu či stagnace vykázalo loni konečně růst.

25.4.2015

Zaměstnanci Kvasin se radují, ve výplatě je čekají peníze navíc

Kvasiny - Radost zavládla mezi zaměstnanci automobilky Škoda Auto v Kvasinách. Odbory se konečně dohodly s vedením společnosti na zvýšení platů. Odbory původně požadovaly navýšení mezd o více než šest procent. „Jsme spokojení s tím, co nám přidali. Nakonec se ukázalo, že náš protest rozhodně nebyl marný," prozradil jeden ze zaměstnanců automobilky.

24.4.2015

Saar Gummi Czech otevře svůj už třetí výrobní závod

Červený Kostelec - Třetí výrobní závod otevře společnost Saar Gummi Czech (SGC) v Červeném Kostelci v rekonstruovaném objektu v průmyslové zóně. Firma v něm soustředí opracování výrobků z lisované technické pryže, které zajišťují pracovníci chráněných dílen společnosti Amulet logistic.

10.4.2015

Firmy trápí mylné informace
 o elektronické evidenci tržeb

Východní Čechy – Téměř dvě třetiny podniků nesouhlasí se zavedením povinné elektronické evidence tržeb, jejíž první fáze by měla začít příští rok.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení