VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Občanské poradny: nový web

NÁCHOD - Od 28. května nemusíte do občanských poraden cestovat dopravními prostředky, ale můžete zjistit všechny důležité informace takřka od stolu.

27.6.2007
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: archiv

Asociace občanských poraden spustila nové internetové stránky,

www.obcanskeporadny.cz ,

na kterých stálí i potencionální klienti občanských poraden zjistí kompletní adresář poraden i s jejich aktuálními telefonickými i emailovými kontakty. „Našimi klienty nejsou jen lidé sociálně vykořenění, ale i spoluobčané, kteří se dostali do občansko-právních problémů, řeší například dědictví, zrušení pojistných smluv či neuspokojivě řešené reklamace. Tito klienti nemají potřebu do poradny chodit a řeší veškeré své problémy telefonicky nebo emailem,“ vysvětluje ředitel AOP Hynek Kalvoda důvody, proč byla zpřehledněna databáze všech kontaktů poraden. Nové internetové stránky nabízejí vedle seznamu poraden i statistická data a pochopitelně i aktuality a tiskové zprávy. „Nenabízíme pouze kvalitní občanské poradenství, ale chceme veřejnost seznámit i s našimi projekty, kterými se podílíme na řešení problémů našich klientů v obecné rovině. Pomáháme zvyšovat občansko-právní gramotnost středoškoláků, upozorňujeme zastupitele i zákonodárce na projevy diskriminace a snažíme se šířit osvětu, která má minimalizovat negativní důsledky zadlužování českých rodin. Proto na našich stránkách najdete i informace o našich projektech a aktivitách,“ dodává ředitel AOP.


Návštěvníci stránek najdou na stránkách AOP i návod, jak si založit vlastní občanskou poradnu, mohou si ověřit, jak je důsledně sledována a zlepšována kvalita a najdou i informace, jak lze podpořit rozvoj občanského poradenství v ČR. Asociace občanských poraden je nestátní nezisková organizace působící na celém území České republiky. Sdružuje a zastřešuje 38 občanských poraden v 55 městech a poskytuje jim služby, které přispívají ke zvyšování kvality občanského poradenství

27.6.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jak reklamovat koupený dům či byt

PREMIÉROVOU mistrovskou trefu si v náchodském dresu připsal v sobotním dopoledni Michal Rojšl (vínový dres).

Broumov po svém sestupu zatím dost tápe

Zraněného motorkáře transportoval vrtulník do nemocnice

Spyta - V neděli srpna odpoledne vyjížděli profesionální hasiči z požární stanice Jaroměř k dopravní nehodě na hlavním tahu z Hradce Králové do Náchoda u obce Spyta.

Historický spolek Antares a tanečnice potěšily svým vystoupením

Náchod - Vystoupení šermířů, rozvlněné křivky břišních tanečnic a večerní ohnivá show – to a další zábavu v sobotu nabízela dětem i dospělým návštěvníkům Hospůdka u Mílů. O reprodukci historického šermu se postaral spolek Antares z Náchoda, který zábavné odpoledne započal příběhem Jana Koldy ze Žampachu v 16 hodin.

Folklorní festival patří k nejvýznamnějším svého druhu v Evropě

Červený Kostelec - Je až neuvěřitelné, jak krásné chvíle rychle utíkají. Už uplynuly čtyři dny, kdy z úst pana starosty zazněla slova, na která čekali fanoušci folkloru dlouhých 360 dní: „Šedesátý třetí folklorní festival Červený Kostelec považuji za zahájený!“ Tím se rozjelo pět krásných, folklorem naplněných dní.

Při nehodě dodávky zahynul mladý muž

Náchod - V sobotu před čtvrtou hodinou ranní došlo v Náchodě, části Pavlišov k tragické nehodě, při níž zemřel pětadvacetiletý muž.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení