VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

70 let od osvobození

Mise Velichovky opět zachrání mír

Velichovky - Vniknout hluboko za demarkační čáru do nepřátelského území, vyhledat velitele německých armád střed a předat mu zprávu o kapitulaci Německa. To byl rozkaz, který obdržela 7. května 1945 průzkumná jednotka 16. obrněné divize U.S. Army. Tuto extrémně nebezpečnou misi připomene v pátek a v sobotu skupina nadšenců ze stejnojmenného klubu.

Konec války oslaví akrobacie pilota Šonky i velké ohňostroje

Nové Město nad Metují, Náchod - Ohňostroje, pietní akty i světová letecká akrobacie připomenou v Novém Městě nad Metují a v Náchodě 70 let od konce 2. světové války.

Konec války byl krušný, vzpomínají pamětníci

Náchod - Třetí díl našeho vyprávění o událostech v květnu 1945 v Náchodě věnuji náchodským občanům přítomným 9. května u běloveské celnice, i těm, jež události „běloveské tragedie" poznamenaly ve městě samotném.

Výstava připomíná hrůzy koncentráku

Náchod - „Gross-Rosen - Historie, která se nás týká". Putovní výstava s tímto názvem je nyní k vidění na náchodském náměstí. Výstavu k 70. výročí od konce 2. světové války připravili v loňském roce jako svou maturitní práci studenti Střední školy propagační tvorby a polygrafie Velké Poříčí.

Akce u celnice stála život 32 rudoarmějců

Náchod - Před 70 lety skončil jeden z nejkrvavějších konfliktů v dějinách lidstva. Druhá světová válka se zapsala i do historického vývoje města Náchoda a jeho příměstských částí. V seriálu, který je pro čtenáře připraven, se podíváme na konec války netradičním způsobem. Představené tři pohledy, a to sovětského a německého vojáka a náchodských občanů.

Akrobacie na oslavu od konce 2. světové války

Nové Město nad Metují - Mezi největší lákadla zítřejších oslav od konce 2. světové války v Novém Městě nad Metují bude bezpochyby patřit letecká exhibice akrobatického pilota Martina Šonky nad historickým Husovým náměstím.

Německý důstojník: Davy na nás házely kameny

Náchod - K příležitosti 70 let od konce 2. světové války představí v tomto týdnu seriál Náchodského deníku tři pohledy na konec války v Náchodě a okolí, a to sovětského a německého vojáka a náchodských občanů.

  • 1
  • 2

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení