VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Josef Škvorecký

Jak by měla vypadat Škvoreckého lavička?

Náchod /ANKETA/ - Zeptali jsme se v ulicích města, jak by si lidé představovali Škvoreckého lavičku a kde by měla být umístěna.

Bysta Josefa Škvoreckého ozdobí městskou knihovnu

Náchod - Sochař Jindřich Roubíček dokončil bystu významného náchodského rodáka Josefa Škvoreckého, jenž byl nejen spisovatelem, ale i překladatelem a publicistou.Dílo bude slavnostně odhaleno a vystaveno na zítřejším vzpomínkovém večeru v Beránku. Poté se bysta umístí do zdejší knihovny.

Vzpomínkový večer na Josefa Škvoreckého

Náchod /OD SOUSEDŮ/ - V sále Městského divadla se uskuteční vzpomínkový večer za účasti mnoha vzácných a zajímavých hostů Vzpomínáme na Josefa Škvoreckého.

Radní podpořili Škvoreckého lavičku

Náchod - Na svém posledním jednání náchodští radní jednomyslně podpořili záměr vypsání umělecké soutěže na lavičku Josefa Škvoreckého. Kdy se umělci budou moci o tuto zakázku ucházet zatím rozhodnuto nebylo.

Mše za Škvoreckého byla velkolepá

Náchod/Praha /FOTOGALERIE/ - Zádušní mše za spisovatele Josefa Škvoreckého, jenž téměř polovinu svého života prožil v Torontu, se uskutečnila ve středu 11. ledna v pražském kostele Nejsvětějšího Salvátora u Karlova mostu. Pietního aktu se zúčastnili i náchodský starosta Jan Birke spolu se svými zástupci Tomášem Šubertem a Drahomírou Benešovou.

Ředitelé vzpomínají na Škvoreckého

Náchod - Obyvatele města zasáhla v úterý smutná zpráva o úmrtí slavného rodáka Josefa Škvoreckého. Ten byl se svým rodným městem velice spjat. Mnozí Náchoďané na něho mají osobní vzpomínky.

Znáte knihy Josefa Škvoreckého? Četli jste některou?

Náchod /ANKETA/ - Ptali jsme se lidí v ulicích města a čtenářů v náchodské kníhovně.

Škvoreckého Prima sezóna se uzavřela

Náchod/Toronto - V úterý 3. ledna ráno zemřel na onkologickém oddělení nemocnice v kanadském Torontu čestný občan Náchoda, spisovatel Josef Škvorecký.

  • 1
  • 2

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení