VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Středy doktora Středy

Středy doktora Středy: Změna životosprávy

Východní Čechy - Nejčastější radou na hubnutí je kromě pohybu také celková změna životního stylu. V zimě se příliš nedoporučuje zahájit redukční dietu. Co je ale více než vhodné, je změna životosprávy.

Středy doktora Středy: Hubnutí v novém roce

Východní Čechy - Nový rok už začal, dětem skončily prázdniny a mnohým dospělým stejně tak skončila dovolená. Na konci roku většina lidí bilancuje a dělá různá rozhodnutí, dává si více či méně splnitelná předsevzetí. Jedním takovým je i předsevzetí zhubnout.

Středy doktora Středy: Prožijte silvestr dietněji a zdravěji

Východní Čechy - Vánoce máme více či méně dietně za sebou a nyní nás čeká další velká zkouška v podobě oslavy konce starého a začátku nového roku. Silvestr je, co se kalorické hodnoty týče, ještě možná horší než Štědrý den. Oslava nového roku je spojena s jídlem a s popíjením různých druhů alkoholu, který je velmi kalorický. Jak si tedy poslední den v roce užít bez zbytečných výčitek svědomí?

Středy doktora Středy: Vánoce v kilojoulech

Východní Čechy - Minulý týden jsme věnovali nadcházejícím svátkům a v tomto trendu budeme pokračovat. Nenajdete zde ale žádné další tipy na dietní sváteční dobroty a hody. Zaměříme se na to, kolik kalorií mají různé pokrmy, které během Štědrého dne sníme. A že jich není málo. Však si přiznejme, že je to vanilkový rohlíček sem a perníček tam, za chvilku jednohubka nebo chlebíček…

Středy doktora Středy: Užijte si dietní Vánoce bez pár kil navíc

Východní Čechy - Opět po roce se nám přiblížil kouzelný čas, na který se těší především děti. Vánoce jsou obdobím plným radosti, štěstí, lásky a pohody, ale také dobrého jídla a sladkého cukroví. Mnoho lidí už dopředu počítá s nějakým tím kilogramem navíc.

Středy doktora Středy: Boj proti nachlazení

Východní Čechy - Ve dnech, kdy se střídá mrazivé počasí s tím spíše sychravým, na nás číhají bacily a viry téměř na každém rohu. Toto počasí je pro ně totiž nejlepší. Ani zima, ani teplo.

Středy doktora Středy: Hřejivé potraviny přijdou v zimě vhod

Východní Čechy - V posledních dnech do našich končin dorazila konečně zima s teplotami kolem nuly a s nočními mrazy. Je na čase z hloubky skříní vytáhnout teplé kabáty, šály, čepice a rukavice. Jenže mnohdy nás ani to nezahřeje a máme pocit, že snad zmrzneme.

Středy doktora Středy: Zdravé a dietní ovesné vločky

Východní Čechy - Oves je obilnina, kterou řadíme mezi velmi zdravé a dietní potraviny. Vyniká svou chutí, je výživný a obsahuje kvalitní tuk a vitamíny. Skvěle se hodí nejen při redukční kúře. Dodává našemu organismu důležité živiny a působí jako prevence některých onemocnění.

Středy doktora Středy: Cvičení bez pohybu? I to je možné

Východní Čechy - Při hubnutí je nejdůležitější upravit životosprávu, jíst pravidelně a zdravě. Kromě změny jídelníčku je vhodné zařadit také fyzickou aktivitu. Sport zlepšuje tělesnou kondici, formuje postavu a v neposlední řadě pozitivně působí na lidskou psychiku, která je při hubnutí také velmi důležitá.

Středy doktora Středy: Dieta je začátek dlouhé cesty

Východní Čechy - V posledních letech velkou rychlostí přibývá lidí, které trápí nadváha, či dokonce obezita nejvyššího stupně. Většina těchto lidí by se ráda svých nadbytečných kilogramů zbavila.

Středy doktora Středy: Víte, co jsou negativní kalorie?

Východní Čechy - Příliš velké množství kalorií v každodenním jídelníčku způsobuje přibývání na hmotnosti, což vede k nadváze a mnohdy až k obezitě. Existují však i potraviny, díky kterým tělo dokáže kalorie spalovat.

Středy doktora Středy: Kolik zhubnout a za jak dlouho

Východní Čechy - Jak se odhodlat a začít bojovat s nadváhou či obezitou, o tom jsme psali již několikrát. Také jsme vám přinesli několik tipů na to, jak si správně vybrat dietu, jaké potraviny jsou vhodné a kterým se máte obloukem vyhýbat. Co je ale při hubnutí velmi důležité, je cílová hmotnost, jaké chcete dosáhnout. Kolik vlastně chcete zhubnout kilogramů?

Středy doktora Středy: Jak se hubne s Deníkem...

Východní Čechy – V posledních dnech klesly teploty na našich teploměrech o mnoho stupňů. Léto je tedy definitivně za námi, dokonce i to „babí" léto. Je právě ideální období s nastartováním dietního režimu, pokud jste se rozhodli zhubnout a se svými nadbytečnými kilogramy se poprat. A hlavně vyhrát.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení