VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Stávající nebo nová tvář? Pedagogická fakulta volí děkana

Hradec Králové - Pedagogickou fakultu Univerzity Hradec Králové čeká v příštím roce volba děkana na následující čtyřleté období. Stávající představitel fakulty Pavel Vacek v úřadu setrvá do června příštího roku.

15.12.2015
SDÍLEJ:

Volba děkana Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové.Foto: Deník/ David Taneček

Volby Akademický senát PdF UHK vyhlásil již 14. října. Do nynějška se registrovali dva uchazeči. Vedle současného děkana Pavla Vacka, který se uchází o zvolení na druhé funkční období, stojí František Vaníček.

Se jmény obou kandidátů volební komise akademický senát již seznámila. Vlastní představení proběhne na shromáždění akademické obce fakulty ve středu 17. února 2016 ve 13 hodin v aule Objektu společné výuky. Poté dojde k zasedání fakultního senátu a volbě kandidáta na funkci děkana Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové.

Každý má svou vizi

Současný děkan Pavel Vacek, pedagog a psycholog z Katedry pedagogiky a psychologie PdF UHK, zdůrazňuje především úspěchy předchozích let: „Navzdory tomu, že předchozí perioda byla ekonomicky velmi nepříznivá, dokázali jsme obstát se ctí a naše PdF patří ve všech sledovatelných  ukazatelích mezi sesterskými pedagogickými fakultami mezi tři nejúspěšnější (vědecko-výzkumné a umělecké výsledky, hodnocení ze strany studentů a odborníků z praxe)."

Jedinečnost PdF UHK spatřuje v akreditaci neděleného magisterského studia pro učitelství 2. stupně ZŠ. Udržení získané pozice také v následujících letech Vacek vnímá jako výzvu, ať už v oblasti akreditací, tak v prosazení změny financování učitelského vzdělávání.

Hudební motto

Motto volebního programu Františka Vaníčka z Hudební katedry PdF UHK, který tak nezapře hudebního ducha, zní: „Aby byl svět na Pedagogické fakultě ve správném rytmu!" Tím míní potřebu posílit důvěru ve smysl kvalitní práce a stanovit jasná pravidla a řád. Současně si klade za cíl zlepšit finanční situaci všech zaměstnanců. „Jsem si vědom, že v současných pro vzdělávání nepříznivých podmínkách mohou být tyto cíle považovány za příliš ambiciózní až nereálné. Nepokusit se o ně by však znamenalo rezignovat na vlastní budoucnost," dodává.

Vznik Pedagogické fakulty se datuje rokem 1964. Jejím posláním je vzdělávání podle učitelských i neučitelských studijních programů v oblasti humanitní, pedagogické, sociální, technické, tělovýchovné a umělecké. Nyní zaměstnává 172 akademických pracovníků a vzdělává 3275 studentů.

Autor: Tereza Mrkvičková

15.12.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

NA LETOŠNÍ podnik letních závodů Českého poháru v severské kombinaci HOP CUP 2017 a závod ve skoku prostém dorazilo do machovského areálu skokanských můstků Hůrka na 120 dětí ze všech koutů republiky.
5

Areál v Machově praskal ve švech

PREMIÉROVÉHO ročníku charitativní akce „Běžíme s VóCé-čkem“ se zúčastnilo na pět desítek převážně dětí.

Pro NONU vybrali přes tři tisíce korun

Měřiči smíchu v Kině 70 prožívali horké chvilky s rozesmátou herečkou

Nové Město nad Metují - Zejména na nejmenší diváky byl z velké části zaměřen úterní program Festivalu české filmové a televizní komedie. Celé odpoledne se neslo v duchu her a tvůrčích aktivit. V parku u Sokolovny probíhal trénink workoutu. Pro zájemce o cvičení FIT S MIMI a šátkování byl prostor v hotelu Rajská zahrada.

NAŠI PRVŇÁCI ze ZŠ Nový Hrádek

Náchodsko - Každou středu vám představíme čerstvé prvňáčky z našeho regionu.

TIP liga: Vítězem pátého kola se stal Václav Stránský

Náchodsko - S elegancí vyzrál na nástrahy pátého kola Václav Stránský z Náchoda, který si na své konto připsal výborných 14 bodů. Na zaslouženého vítěze 5. kola tak v redakci čeká jedno balení šesti plechovkových piv Gambrinus.

Auto skončilo na střeše uprostřed silnice

Náchodsko - Ve středu v 10:07 hodin vyjížděli profesionální hasiči ze stanice Dobruška společně s dobrovolnými hasiči z Nového Města nad Metují k dopravní nehodě osobního automobilu, který skončil na střeše uprostřed silnice.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení