VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zubní klinika DentMode stále přijímá nové pacienty

Dvůr Králové - Bolesti zubů a další problémy s chrupem zná zřejmě každý člověk. Ne každý však má svého lékaře.

5.3.2015
SDÍLEJ:

Zubní klinika DentMode je moderní stomatologické zařízení v Poděbradově ulici ve Dvoře KrálovéFoto: Archiv

Možná čtenáře potěší, že v regionu je nové stomatologické zařízení. Zubní klinika DentMode je moderní stomatologické zařízení v Poděbradově ulici ve Dvoře Králové, otevřené letos v únoru. Činnost kliniky se stala i tématem našeho rozhovoru s primářem MUDr. Filipem Světlíkem.

Proč jste zvolili pro zubní kliniku zrovna Dvůr Králové nad Labem?
Našim záměrem bylo vybudovat moderní zařízení s nejnovějšími přístroji v menším městě. Dvůr Králové se nám svoji polohou jevil jako výhodná lokalita z důvodu absence podobně zaměřeného zařízení v okrese Trutnov. Navíc druhý ze společníků z tohoto města pochází a má k němu citový vztah.

Kolik lékařů bude na klinice pracovat?
V současné době na klinice působí tři lékaři a dvě dentální hygienistky. Vybudované prostory nám umožňují až trojnásobnou kapacitu, což je naším cílem v následujících třech letech.

S jakými pojišťovnami máte smlouvu a jaké úhrady tyto pojišťovny pacientům u stomatologů mohou vůbec zaručit?
Jsme smluvním partnerem všech pojišťoven t.j.:

111 – Všeobecná zdravotní pojišťovna
201 – Vojenská zdravotní pojišťovna
205 – Česká průmyslová zdravotní pojišťovna
207 – Oborová zdravotní pojišťovna
209 – Zaměstnanecká pojišťovna Škoda
211 – Zdravotní pojišťovna Ministerstva vnitra
213 – Revírní bratrská pokladna, zdravotní pojišťovna

Pojišťovny hradí zejména preventivní prohlídku, lokální anestezii, jednoduchou extrakci zubu, výplň nedózovaným amalgámem (tzn. volná tekutá rtuť smíchaná s amalgamovými pilinami) a částečně přispívají na zhotovení některých protetických prací (korunky, můstky, snímatelné náhrady…).

Počítáte i s vystresovanými pacienty a jejich případnou analgosedací? Na kolik takový zákrok přijde a co lidé musí před ním absolvovat?
Analgosedaci poskytujeme. Cena zákroku za první hodinu je cca 3500Kč.

Budete se zabývat i keramickými náhradami? Kolik budou stát?
S keramickými náhradami pracujeme již mnoho let. Zhotovujeme metalokeramické, ale i celokeramické korunky, můstky, overlaye, onlaye atd. Cena je samozřejmě odvislá od typu náhrady, složení keramiky, ale i laboratorního postupu zhotovení. Pracujeme i s tzv. CAD/CAM technologiemi, kdy keramickou práci nebo alespoň její předtvar vyfrézuje přístroj podle laserových scanů a modelů v počítači.

Budete se věnovat prevenci ochrany zubů malých dětí? Dříve jsme pravidelně chodili na kontroly, budete nějak motivovat rodiče, aby pečovali o chrup svých dětí a chodili na preventivní prohlídky?
Přijímáme hlavně celé rodiny. To právě z důvodu, abychom zabezpečili, že po naši instruktáži rodiče pomohou dětem správně pečovat o chrup. Na preventivní prohlídky své pacienty aktivně zveme a domluvený termín připomínáme sms zprávou.

Stručná charakteristika kliniky

Klinika disponuje třemi nově zřízenými ordinacemi. Nad rámec běžného vybavení ordinací je stomatologická klinika s mottem "Péče o úsměv" vybavena i 3D CBCT rentgenovým zařízením a stomatologickým mikroskopem. Zubní klinika je plně klimatizovaná s vlastním parkovištěm pro zákazníky.
Tým zkušených stomatologů pod vedením MUDr. Filipa Světlíka poskytuje nejen preventivní péči a dentální hygienu, ale i zákroky z pole implantologie, záchovné stomatologie, endodoncie, protetiky, parodontologie, dentoalveolární chirurgie. Více na www.dentmode.cz nebo tel.: 491 616 464

Autor: Redakce

5.3.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

V čele TIP ligy Náchodska je Jaroslav Valchař

Křišťálová Lupa 2017

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Pády z kola bolí i na cyklostezce, policisté řešili už několik střetů

Náchodsko - Ve všech lokalitách přibývají nové a nové kilometry pohodlných a bezpečných cyklostezek. Ovšem zvýšené bezpečí pro jezdce na bicyklech i na kolečkových bruslích není absolutní. Cyklistům sice na jim vyhrazené stezce nehrozí srážky s motorovými vozidly, ale povinnosti být ohleduplní vůči sobě i jiným uživatelům stezek je samozřejmě niko nezbavil.

Vysněné dětské postele

Dětský pokoj potřebuje pořádnou postel. Ale obyčejné postele jsou plné nesplněných dětských snů. Zkuste splnit nějaké ty sny i vysněnou postelí.

Dorost si prožil poločas hrůzy

Náchod - Vstup do nového ročníku fotbalové České ligy staršího dorostu se náchodským svěřencům trenéra Zdeňka Samka nepovedl.

Lékaři: Lidé podceňují očkování proti klíšťové encefalitidě

Královéhradecko - Nebezpečnou chorobou, která napadá nervový systém člověka a může vést k úplnému ochrnutí, loni v kraji onemocnělo 19 lidí. Rok předtím to podle údajů královéhradecké Krajské hygienické stanice bylo sedm případů a v roce 2014 se klíšťovou encefalitidou nakazili jen čtyři lidé.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení