VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kořist 75 korun vynesla pachateli loupeže tři roky vězení

Nové Město nad Metují - Za 75 korun získaných jako kořist loupeže si pobude tři roky ve věznici s ostrahou Pavel M. (1989) z Nového Města nad Metují.

24.7.2009
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: ARCHIV

Nejvyšší soud ČR v Brně v neveřejném zasedání odmítl jeho dovolání, kterým se snažil dosáhnout nižšího trestu, který mu uložil 28. ledna 2009 Okresní soud v Náchodě a zamítnutím odvolání potvrdil 19. března 2009 i Krajský soud v Hradci Králové. Tímto usnesením Nejvyššího soudu ČR zůstává uložený trest v platnosti.

„Pavel M. byl odsouzen za to, že 7. března loňského roku v době od 23.00 do 24.00 hodin. v Novém Městě nad Metují, Nádražní 108, okres Náchod v bytě, po předchozí hádce a po fyzickém napadení vzal do ruky kuchyňský nůž, s nímž vyhrožoval muži a mladé ženě, stejně jako několika dalším přítomným lidem, zabitím, zapálením a výbuchem plynu, pokud mu jeden z přítomných nevydá svou peněženku. Po těchto výhrůžkách mu oslovený muž předal peněženku s částkou 75 korun,“ seznámil Deník s případem mluvčí Nejvyššího soudu ČR Petr Knötig.

Proti uloženému trestu si Pavel M. podal dovolání k NS ČR a namítal v něm, že napadené rozhodnutí spočívá na nesprávném právním posouzení skutku nebo jiném nesprávném hmotně právním posouzení.

„Odsouzený muž měl za to, že odvolací soud nevzal při rozhodování o trestu v potaz všechny významné okolnosti případu a uložil mu nepřiměřeně přísný trest. Nebylo podle něj dostatečně přihlédnuto k tomu, že při objasňování trestné činnosti spolupracoval s orgány činnými v trestním řízení, trestnou činnost dobrovolně doznal, čímž pomohl k jejímu objasnění. Upozornil, že činem způsobil jen nepatrnou škodu a nikomu nezpůsobil žádná zranění,“ prozradil mluvčí Nejvyššího soudu ČR, proč mladý odsouzenec na uvalený trest nechtěl řistoupit.

„Sám odsouzený navrhl, aby Nejvyšší soud zrušil napadené usnesení odvolacího soudu a aby sám ve věci rozhodl tak, že mu uloží nepodmíněný trest odnětí svobody na dva roky, pro jehož výkon ho zařadí do věznice s dozorem,“ dodal ro upřesnění Petr Knötig.

Nejvyšší soud se však ztotožnil s názory nižších soudů, které své rozhodnutí opřely o důkazní řízení, vše řádně vyhodnotily. Ve zdůvodnění také uvedly své hodnocení důkazů.

Podle závěru Nejvyššího soudu ČR nelze v konkrétním případě trest vnímat jako trest extrémně přísný a zjevně nepřiměřený.
Protože dovolání bylo podáno z jiného důvodu, než připouští trestní řád, bylo odmítnuto, aniž by se NS ČR zabýval meritem věci.
Proti tomuto usnesení není opravný prostředek přípustný.

Autor: Jiří Špreňar

24.7.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
AUTOMIX.CZ
20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Řidič červené Hondy chtěl vycouvat, ale místo toho se rozjel dopředu, přímo k vodní hladině. Ještě však stihl zatočit, takž nevjel do vody přímo, ale dvěma koly zůstal na trávě.
4

Automatická převodovka řidiče vytrestala, málem utopil auto v Rozkoši

Žiláka pohltilo MTB enduro

Teplice nad Metují - MTB enduro je raketově šířící se odnož závodů na horském kole, v němž se snoubí všechny krásy jízdy na biku s tím rozdílem, že v závodě jde o měřené (erzety) a neměřené (transfery) úseky.

Nepoučitelná - půl roku po vrácení řidičáku nadýchala přes tři promile

Náchod - To, že řízení pod vlivem alkoholu je nejen velmi nebezpečné, ale i zakázané a trestně postižitelné, ví snad každý. Najdou se však i tací, kteří na zákazy nedbají a klidně se opakovaně vystavují postihu, a tím i opakovaně ohrožují jiné.

Mezilečí opět na síti - elektřina se v obci rozběhla po 4 dnech

Mezilečí - Tak konečně! Od úterního večera opět v obci funguje elektrický proud.

Dvě večerní nehody v regionu

Jičínsko, Náchodsko - V obci Cerekvice nad Bystřicí na Jičínsku se před dvacátou hodinou střetla dvě osobní auta.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení