VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kriminalisté odmítají, že by chtěli podnikatele zničit

Východní Čechy – Majitele pardubické finanční společnosti Profi Credit Czech Davida Berana policisté vyšetřují pro podezření z vysokých daňových úniků. V těchto dnech podnikatel poslal do redakce Deníku tiskovou zprávu, v níž má výhrady k postupu kriminalistů při vyšetřování případu.

14.1.2010
SDÍLEJ:

Protikorupční policie udělala razii v domě podnikatele Davida Berana na Podhůře.Foto: Karel Dvořák

„Nic jsem nespáchal,“ tvrdí Beran

Ve zprávě Beran uvádí, že 12. ledna letošního roku byl na Policii ČR, Útvaru pro odhalování korupce a finanční kriminality, podat vysvětlení k údajnému krácení daní společností Profi Credit Czech. „Již před tímto datem byl můj právní zástupce JUDr. Eduard Bruna dotazován novináři, zda se podání vysvětlení zúčastním s tím, že je připraveno znovu obvinění mé osoby. Před podáním vysvětlení k dané věci mi opravdu bylo sděleno obvinění z trestného činu krácení daně za společnost Profi Credit Czech, a.s., v údajné výši 185 milionů 583 tisíc korun. Jak jsem v odpoledních hodinách z médií s úžasem zjistil, byli novináři s obviněním seznámeni dříve než vrchní státní zastupitelství, které vyšetřování dozoruje,“ napsal ve své tiskové zprávě podnikatel.

Beran dále uvádí, že okamžitě podal stížnost. Domnívá se, že při vyšetřování případu se neobjevily žádné nové skutečnosti, které by prokazovaly jeho trestnou činnost. Podle něho vyšetřovatel případu pplk. Pešek nerespektoval důvody, pro které bylo jeho trestní stíhání zrušeno, a které nadále trvají.

„Vzhledem k neuvěřitelnému průběhu celého případu zvažuji zveřejnění částí spisu, abych poukázal na podivné praktiky ve vyšetřování a na podivný postup upozornil odpovědné osoby, “ uvádí ve své tiskové zprávě David Beran.

Mluvčí policie: Jsme objektivní

Mluvčího Útvaru pro odhalování korupce a finanční kriminality Policie ČR Romana Skřepka jsme dnes požádali o vyjádření k případu. Podle něho útvar nevede trestní řízení s cílem diskreditace obviněného, ale aby bylo dokončeno objektivní a transparentně vedené vyšetřování.

„Zmiňovaná kritika medializace případu Davida Berana ze strany Policie ČR je naprosto irelevantní, neboť autoři článků, působící v některých denících a zpravodajských portálech, disponují dostatečně přesnými informacemi kdo a za jakých okolností jim tyto informace již od začátku roku 2009 poskytuje. Jediné veřejné vystoupení, které jsem v této souvislosti poskytl, proběhlo právě na základě žádosti některých sdělovacích prostředků v den, kdy došlo k provedení domovních prohlídek a prohlídek nebytových prostor, což bylo již téměř před rokem. V žádném z rozhovorů nebylo uvedeno jméno obviněného, ani nebyly použity žádné další identifikační údaje, které by vedly k ztotožnění podezřelých osob,“ napsal nám dnes Skřepek. Poznamenal také, že nikdo z vedení policejního útvaru dosud neobdržel žádnou stížnost na jejich postup v tomto trestním řízení.

Autor: Karel Hrazděra

14.1.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

V čele TIP ligy Náchodska je Jaroslav Valchař

Křišťálová Lupa 2017

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Pády z kola bolí i na cyklostezce, policisté řešili už několik střetů

Náchodsko - Ve všech lokalitách přibývají nové a nové kilometry pohodlných a bezpečných cyklostezek. Ovšem zvýšené bezpečí pro jezdce na bicyklech i na kolečkových bruslích není absolutní. Cyklistům sice na jim vyhrazené stezce nehrozí srážky s motorovými vozidly, ale povinnosti být ohleduplní vůči sobě i jiným uživatelům stezek je samozřejmě niko nezbavil.

Vysněné dětské postele

Dětský pokoj potřebuje pořádnou postel. Ale obyčejné postele jsou plné nesplněných dětských snů. Zkuste splnit nějaké ty sny i vysněnou postelí.

Dorost si prožil poločas hrůzy

Náchod - Vstup do nového ročníku fotbalové České ligy staršího dorostu se náchodským svěřencům trenéra Zdeňka Samka nepovedl.

Lékaři: Lidé podceňují očkování proti klíšťové encefalitidě

Královéhradecko - Nebezpečnou chorobou, která napadá nervový systém člověka a může vést k úplnému ochrnutí, loni v kraji onemocnělo 19 lidí. Rok předtím to podle údajů královéhradecké Krajské hygienické stanice bylo sedm případů a v roce 2014 se klíšťovou encefalitidou nakazili jen čtyři lidé.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení