VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Náchodsko

10.4.2017

Broumovský klášter přivítal jaro Velikonočním trhem

Broumov - Tradiční Velikonoční trh „vyrostl" tuto sobotu v areálu broumovského benediktinského kláštera.

9.4.2017

Na silnici vedoucí Pěkovem budou déle než půl roku vládnout stroje

Pěkov - Obyvatelé obce a řidiči z Broumovska nebo do Broumovské kotliny mířící se na příští měsíce budou muset obrnit trpělivostí. V pondělí 10. dubna začne dlouhodobá uzavírka obce Pěkov z důvodu rekonstrukce silnice v celé délce. Práce by měly být dokončeny do 30. října.

8.4.2017

Smuteční síň zbourali, se zesnulými se loučí v kostele

Broumov - Tam kde něco končí, něco jiného začíná. Nedávnou demolicí staré smuteční síně se tak připravuje pozemek pro výstavbu té nové.

7.4.2017

Kyselka se znovu dere z hlubin

Náchod - V Bělovsi, na louce nedaleko polorozpadlých běloveských lázní, se vrtná souprava opět zakousla do země.

7.4.2017

Narazí Antonína, výčepní pivo nese jméno prvního náchodského sládka

Náchod - Při zvažování, jaké pivo by bylo nejvhodnější pro tuto příležitost, nakonec padla volba na klasické výčepní pivo.

6.4.2017

Meziměstí jako vzdálenější předměstí Walbrzychu, místa spojuje městská doprava

Meziměstí - S trochou nadsázky se dá říci, že nevelké Meziměstí se svými dvěma a půl tisíci obyvateli se stalo předměstím téměř 130 tisícového Walbryzchu. Obě města dělí od sebe necelých 25 kilometrů, ale díky nově zavedenému autobusovému spoji je už nedělí hranice.

6.4.2017

Machovská Lhota, v níž zatím není ani metr chodníků, se bojí, že bude tranzitní

Machov - Plánovaná rekonstrukce III. třídy vedoucí do poklidné Machovské Lhoty vzbudila velkou vlnu emocí tamních obyvatel.

5.4.2017

Novoměstští zavedli novinku. Parkovné lze platit i kartou

Nové Město nad Metují - Zhruba desetitisícové Nové Město nad Metují je mezi podobně velkými městy jedno z prvních v České Republice, které zavedlo bezkontaktní placení parkovného. V historickém srdci města a v Komenského ulici nejsou potřeba drobné, parkování lze uhradit pouhým přiložením platební karty.

4.4.2017

Dravci si zamilovali skalní vyhlídky v CHKO Broumovsko

Broumovsko - Celkem sedm párů kriticky ohroženého sokola stěhovavého zahnízdilo i letos na území CHKO Broumovsko. Tento stav, který je stejný jako v loňském roce, přibližně odpovídá skutečnosti, ze 40. letech minulého století. „Tehdy početnost těchto dravců začala ubývat, až zcela vymizeli," připomíná Petr Kuna z Agentury ochrany přírody a krajiny ČR.

4.4.2017

První dny uzavírek v Náchodě: Řidiči až na výjimky respektují značení

Náchod - Uzavření silnice I/33 kvůli její rekonstrukci a následné objížďky očekávali s obavami nejen obyvatelé Náchoda, ale také motoristé, jejichž trasa město křižuje.

1.4.2017

OBRAZEM: Na hradech a zámcích zahajují sezónu

Náchod - Odemykání náchodského zámku s Ottaviem Piccolominim a kaple Vysokov proběhlo během sobotního dopoledne.

AKTUALIZOVÁNO
31.3.2017

V kauze nemocnice byli obviněni bývalý šéf krajských investic a externí poradce

Náchod, Hradec Králové - V kauze miliardové zakázky na přestavbu náchodské nemocnice policie obvinila dva lidi kvůli ovlivňování zakázky. Není však vyloučeno, že obviněných přibude.

31.3.2017

Budoucí obchvat Náchoda už zkoumají geologové

Náchod - Opravy mezinárodní silnice do Polska, která vede Náchodem, jsou od pondělí v plném proudu. Komplikace způsobují především řidiči kamionů, ve špičkách se tvoří kolony a ve středu se do opravované silnice doslova propadl pásový bagr. Náchodští by potřebovali obchvat jako sůl. V místech, kudy má vést, nyní geologové provádějí geotechnický průzkum.

30.3.2017

Na apríla vyjede první autobus z Meziměstí do Walbrzychu

Meziměstí - Dlouho slibovaný a téměř dva roky projednávaný autobusový spoj městské dopravy z polského Walbrzychu konečně překoná hranice a dorazí do příhraničního Meziměstí. To opravdu není apríl, i když se tak stane v sobotu 1. dubna.

30.3.2017

V bývalém kině už zase promítají filmy

Broumov - Velkému zájmu veřejnosti se v úterý večer těšilo promítání filmu „Prázdniny v Provence", kterým byla odstartována myšlenka využít konferenční sál Informačního centra jako kino. „Bylo úplně plno, prodalo se na 200 vstupenek. Měli jsme pro návštěvníky připravené i občerstvení," potěšil velký zájem vedoucí Infocentra Broumov Lucii Lesákovou.

30.3.2017

Nad Babiččiným údolím se vznášel dým z komína bývalé textilní továrny

Česká Skalice - Ideální jarní počasí. Slunce, azurová obloha a mírný vítr.

30.3.2017

Zámky lákají na novinky: jídelní výtah, kapli, nové obrazy i akty

Náchodsko - 1. dubna začne sezona na zámcích v Novém Městě nad Metují, Náchodě, Ratibořicích i Adršpachu.

29.3.2017

První čápi přilétají ze zimovišť, na některé čeká nové hnízdo

Martínkovice - Přestože letošní zima úřadovala po letech opět intenzivně, čápy to nikterak nezmátlo a už v těchto dnech přilétají do našich zeměpisných šířek první exempláři.

29.3.2017

Obchodní akademie bodovala na mezinárodní úrovni

Náchod - Ve dnech 22. - 24. března 2017 se na výstavišti v Praze-Holešovicích uskutečnil již 23. ročník Mezinárodního veletrhu fiktivních firem.

29.3.2017

Chybí očkovací vakcína pro desetileté děti

Náchodsko - Pediatři dostali před nedávnem zprávu, že vakcína Boostrix polio, kterou se povinně přeočkovávají deseti až jedenáctileté děti proti záškrtu, tetanu, černému kašli a dětské obrně, momentálně není a zřejmě dalších pár měsíců ani nebude.

28.3.2017

Hodina Země znovu i v Náchodě

Náchod - Co má společného náchodský zámek z operou v Sydney, egyptskými pyramidami nebo pařížskou Eiffelovou věží? Všechny tyto budovy se v sobotu 25. března večer ponořily do tmy v rámci akci Hodina Země.

28.3.2017

V klášterní Kreslírně bude mít poslední slovo Jan Rejžek

Broumov - Do Kreslírny klášterního gymnázia ve středu 29. března v rámci projektu ArtCafé zavítá jako host renomovaný hudební kritik a publicista Jan Rejžek.

28.3.2017

Škola názorně ukázala žákům, jak se učilo napříč staletími

Náchod - Jak se učilo v období antiky, ve středověku, za Marie Terezie, během protektorátu či v socialismu, poznávaly během dnešního dne děti ze Základní školy Komenského v Náchodě.

28.3.2017

V bývalém kině se opět promítá

Broumov - Slavnostního zahájení provozu kina se v úterý večer v 18 hodin dočkají v Broumově.

28.3.2017

Náchod a Trutnov je rychlejší projít pěšky. Provoz houstne

Náchodsko - Začaly opravy průtahu Náchoda. Náklaďáky po objízdné trase míří na Trutnov.

27.3.2017

Věži kostela hrozilo zřícení. Zachránily ji dotace

Náchodsko - Josefovské pracoviště Národního památkového ústavu navrhlo rozdělit finanční prostředky z Havarijního programu ministerstva kultury, který je určen na záchranu kulturních památek. Finanční podporu v celkové výši 6,2 milionu korun si rozdělí 21 památek v hradeckém kraji.

26.3.2017

Konvoj Dragounů projel Náchodskem. Davy lidí nad nimi ale už nejásaly

Náchod – Na most, který se u Vysokova nad Náchodem klene nad silnicí I/33 vedoucí na hranice s Polskem, se poslední březnovou neděli kolem desáté hodiny začali scházet lidé. U zábradlí se jich za chvíli shromáždilo na tři desítky, a pohledy směřující k České Skalici netrpělivě vyhlížely první část sedmidílného konvoje americké a britské armády.

26.3.2017

Konvoj projel Hradeckem i Náchodem, Česko opustil po 15. hodině

Náchod - V sedm hodin ráno vyrazil ze Staré Boleslavi vojenský konvoj. Kolona 125 vozidel s téměř 550 americkými a britskými vojáky pokračuje přes Hradec Králové a Náchod do Polska, kde budou působit v rámci snahy o posílení východoevropské části NATO. Cestu obrněných transportérů a další armádní techniky sledovali naši zpravodajové.

26.3.2017

V Ratibořicích čistili náhon. Ať se mlýnská kola točí

Ratibořice - V Babiččině údolí, od Viktorčina splavu po mandl, došlo na čištění vypuštěného náhonu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení