VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Náchodsko

25.3.2017

Obrněné vozy vystřídají stavební stroje

Náchod - Den poté, co Náchodem projedou obrněné transportéry Stryker a další vojenská technika vezoucí americké a britské vojáky, vyjedou do ulic bagry a nákladní vozy. V pondělí má totiž začít plánovaná a o více než týden odložená oprava průtahu města.

25.3.2017

Klášter i náměstí večer potemní

Broumov, Náchod - Celosvětové akce Hodina Země se v sobotu zúčastní desítky měst, tisíce jednotlivců i řada firem. Ti všichni zhasnou na hodinu osvětlení a dají tím najevo, že jsou připraveni se do ochrany klimatu aktivně zapojit.

25.3.2017

Krajem opět projede konvoj

Hradecko, Náchodsko - Radost pro fanoušky vojenské techniky, starosti pro řidiče. Krajem v neděli opět projede americký vojenský konvoj.

24.3.2017

Ředitel ZŠ T. G. Masaryka posunul svoji rezignaci do začátku prázdnin

Náchod - Ředitel Základní školy T. G. Masaryka Roman Odvářka před nedávnem na svoji funkci k poslednímu dni v měsíci březnu rezignoval.

24.3.2017

Skály jsou sexy, říká spisovatel Miloš Urban

Náchodsko - Každá z knih Miloše Urbana se v posledních letech těší mimořádnému zájmu čtenářů a nejinak je na tom i nejnověji vydaný román Závěrka s podtitulem Ztížená možnost happy-endu.

23.3.2017

Starostové si stěžovali. Asi zbytečně

Náchodsko - Nad termínem plánované opravy části mezinárodní komunikace, která spojuje východní Čechy se sousedním Polskem, stále visí otazníky. Práce na průtahu Náchoda měly začít 18. března, ale dvě obce nesouhlasily s objízdnou trasou. Jejich připomínky a návrhy se projednávaly v úterý na krajském úřadu.

22.3.2017

Náchod se chystá na vojenský konvoj

Náchod - Jedni se těší na nevšední podívanou, druzí lamentují a reagují nenávistně. Přes Náchod má v neděli projet konvoj amerických a britských vojáků. Těch by mělo být okolo 550 a poveze je celkem 125 vozidel. Potřebují se přesunout z Německa do Polska, kde mají působit v rámci snahy NATO o posílení svých východních členů, takzvané Enhanced Forward Presence (Posílené předsunuté přítomnosti).

20.3.2017

Náchodem opět projede konvoj amerických vozidel

Náchod - Během nadcházejícího víkendu se přes Českou republiku společně přesunou příslušníci U. S. ARMY a Velké Británie v rámci NATO mission – Enhance Forward Presence. Trasa vojenské techniky povede i přes Náchod. Informovalo o tom velení Armády ČR.

20.3.2017

V Polici vzpomínají na bájnou vzducholoď Norge

Police nad Metují - „Jste svědky mimořádné události, dalo by se říci historické, kdy se v Polici nad Metují poprvé vznese vzducholoď."

19.3.2017

Město Náchod poznávají i za oceánem

Náchod - Dva a půl milionu diváků v šedesáti amerických městech mohlo na televizní obrazovce sledovat nový videospot o Náchodě. Další desítky tisíc lidí ho mohly vidět na webových stránkách televizní společnosti Czech-American TV, která vysílá své pořady na kabelové televizi v USA.

17.3.2017

V klášteře se rodí knihy jako v dobách Johannese Gutenberga

Broumov - Vzdělávací a kulturní centrum Klášter Broumov od poloviny března láká školní kolektivy na nové vzdělávací programy.

14.3.2017

Spousta mrtvých ryb. Zima si vybrala krutou daň

Červený Kostelec - Rybník Brodský u Červeného Kostelce postihla obrovská tragédie. Pravděpodobně vinou letošní tuhé zimy v něm uhynula velká část ryb.

9.3.2017

Policisté mají cvičení pro případ znovuzavedení hraničních kontrol

Náchod, Běloves /FOTO/ - Z důvodů zajištění připravenosti Policie ČR k minimalizaci dopadů nelegální migrace do a přes Českou republiku, provedou policisté ve dnech 9.3 až 10. 3. cvičení na státních hranicích s Polskem.

9.3.2017

Jak se rodí patina? Pomníku pomůže i lák od okurek

Střezetice /FOTO/ - Po osmi měsících se do Střezetic vrátil sochař Petr Novák z Jaroměře. Pomáhal svému sousoší - Pomníku jezdecké srážky v roce 1866 - aby vypadalo starší. Věřili byste, že chybějící patinu může přičarovat preparát na ošetřování zeleniny a lák od okurek?

9.3.2017

Náchodu znovu hrozí potíže. Průtah městem se má opravovat do konce listopadu

Náchod - Ještě se ani nekoplo do země a řidiči i obyvatelé Náchoda a blízkého okolí se začínají děsit, jak bude vypadat oprava posledního úseku průtahu Náchodem. Obávají se nekonečných a krokem se sunoucích kolon, objížděk a dalších komplikací. V klidu nejsou ani obyvatelé okolních obcí, kudy se po jindy klidných silnicích budou po náhradních trasách valit kamiony jeden za druhým. Na druhou stranu všichni uznávají, že silnice se opravit musí, ale…

6.3.2017

Nové Město se náklaďáků hned tak nezbaví

Nové Město nad Metují - Vyřešit komplikovanou dopravní situaci Nového Města nad Metují by měla jedna ze šesti navržených tras, které by odklonily dopravu.

5.3.2017

Babiččiným údolím se bude znovu rozléhat klapot mlýnského kola

Ratibořice - Babiččino údolí, kam každoročně míří tisíce návštěvníků s touhou poznat kraj Boženy Němcové, se letos dočká významné obnovy za více než dvacet milionů korun.

3.3.2017

Náchodem se opět pojede krokem. Blíží se další náročné opravy dopravní tepny

Náchod - Od druhé poloviny března se řidičům jedoucím přes Náchod zřejmě opět začne zvedat tlak.

1.3.2017

Ptákem roku byl vyhlášen „lékař stromů" datel černý

Broumovsko - Notoricky známého „lékaře stromů", datla černého vyhlásila na konci února Česká společnost ornitologická (ČSO) Ptákem roku 2017. Chce tak přitáhnout pozornost veřejnosti k lesům a zdůraznit potřebu zachování odumírajících a mrtvých stromů nejen v lesích, ale i v městských parcích a zahradách.

1.3.2017

Jabloně i hrušně po jarním sestřihu omládnou

Královéhradecko /FOTO/ - Aby měly stromy velké a zdravé plody, prořezávají ovocnáři ze Zemědělského družstva Dolany v sadu u České Skalice větve jabloní a hrušní.

27.2.2017

Zuzana Kronerová vyhrála boj s ledovou vodou. V komparsu měla otužilce i z kraje

Náchod /FOTO/ - V novém českém filmu Bába z ledu si zahráli také otužilci z Náchoda, Hradce Králové i Dvora Králové nad Labem. V pátek se přijeli podívat na film do náchodského kina Vesmír a s nimi i představitelka hlavní role Zuzana Kronerová. Slovenskou herečku z Bratislavy doprovázel druhý režisér Radim Filipec, „prodloužená ruka" scenáristy a režiséra Bohdana Slámy.

25.2.2017

Pojďte se bavit, začíná masopustní veselí a rej!

Náchodsko - Kam vyrazit na masopust? Přinášíme vám přehled akcí. 

24.2.2017

Vítr lomcuje se stromy, pár jich už poslal k zemi

Náchodsko - Po hrozících záplavách, kdy se ještě včera valila voda v řekách ve větším množství, než je obvyklé, se dnes 24. února objevil další živel - vítr. 

24.2.2017

Klášterní knihovna sčítá své poklady

Broumov - Zachránit a zpřístupnit kulturní dědictví benediktinského řádu v českých zemích je cílem projektu Brána moudrosti otevřená. Do ojedinělého plánu byly zařazeny pouhé dva kláštery Broumov na Náchodsku a Rajhrad na Brněnsku.

AKTUALIZOVÁNO
23.2.2017

Řeky se zvedají. V Brodu hlásí stav ohrožení, v Krčíně jsou v pohotovosti

Náchodsko - Tající sníh a led v kombinaci s deštěm zvedají hladiny řek i na Náchodsku.

23.2.2017

Architektonický skvost je národní kulturní památkou

 Jaroměř - Wenkeův obchodní dům v Jaroměři, postavený ve stylu amerických a pařížských obchodních domů, se stal národní kulturní památkou.

22.2.2017

Zřejmě posnídal alkohol. Řidič dostal smyk a opřel auto o strom

Náchodsko - Udržet na silnici se nedokázal čtyřiatřicetiletý muž, jedoucí v osobním vozidle Škoda Octávia v neděli po deváté hodině ráno po silnici 2. třídy z Rychnovka na Volovku poblíž Jaroměře.

22.2.2017

Na Rychtě má vyrůst moderní autobusový terminál

Nové Město nad Metují - Na autobusovém nádraží Na Rychtě v Novém Městě nad Metují se tak trochu zastavil čas. Digitální tabule sice ukazuje příjezdy a odjezdy jednotlivých spojů a některé další informace, to je však jediný komfort pro cestující. Ti se v případě nevlídného počasí nemají kde schovat, obtížné je i parkování u nádraží. To by se už brzy mělo změnit.

21.2.2017

Romantická derniéra Ženitby v Jaroměři: žádost o ruku přímo na jevišti

Jaroměř - Derniéra hry Ženitba z pera N. V. Gogola, kterou před nedávnem odehráli jaroměřští ochotníci v tamním divadle, měla nečekanou a velmi romantickou zápletku. Představitel jedné z hlavních rolí Tomáš Malý totiž přímo na jevišti požádal o ruku svoji přítelkyni Alenu Cejnarovou.

20.2.2017

Radnice chce udržet provoz gynekologické ordinace, přispěje na ultrazvuk

Meziměstí - Zajistit co nejlepší lékařskou dostupnost pro občany svého města by mělo být cílem každé radnice. V Meziměstí tomu chtějí dopomoci i za cenu sáhnutí do městské pokladny.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení