VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Almanach Střední školy řemeslné

Jaroměř - Ke konci roku 2011 se nám dostal do rukou pozoruhodný ALMANACH Střední školy řemeslné v Jaroměři s podtitulem 125 let učňovského školství 1186-2011 a 105 let hlavní budovy školy 1906-2011.

29.12.2011
SDÍLEJ:

Jiří Uhlíř.Foto: Archiv

Brožuru vydala Střední škola řemeslná (SŠŘ) v Jaroměři v září 2011 u příležitostí oslav. Almanach je bohatě ilustrovaný barevnými fotografiemi a přináší v textové části vhled do historie i současnosti školy. Obsahuje úvodní články, a to význam školy z počítače starosty Jaroměře Jiřího Klepsy, cenný přehled dějin školy i její přítomnosti od ředitelky školy Jitky Kočišové, o současných řemeslech na škole pojednává Zdeněk Vítek, zástupce ředitelky pro odborný výcvik. Ve veřejnosti jsou známé svými zakázkovými výrobky obory tesař, truhlář, kovář a podkovář, umělecký kovář a zámečník, pasíř. Mezi výukově mladší obory patří opravář zemědělských strojů, protože mohou volit specializaci svářeč, řidič, obráběč, automechanik a zámečník. Nejmladší oborem je umělecký keramik. Truhláři i tesaři si stále udržují vysokou úroveň stejně jako obory kovář a podkovář na poli mezinárodních soutěžích a jaroměřští mladí řemeslníci této školy se tradičně umisťují na předních místech. Škola je výborně vybavena potřebnými dílnami a zařízeními na moderní úrovni včetně audiovizuální didaktické techniky a počítači. Karel Volšička uvádí za poslední pět let výpis ze školní kroniky 2006-2011, který prozrazuje úspěchy školy. Za poslední pětiletí je také uveden seznam zaměstnanců od roku 2007 do současnosti a seznam absolventů školy podle jednotlivých oborů od roku 2007 do roku 2011 včetně nástavbového studia. Škola má též dobré zázemí v moderním domově mládeže, o čemž pojednává článek Kamily Havrdové, vedoucí vychovatelky. Akademický malíř Jiří Škopek se svěřuje se svým působením coby pedagoga výtvarné výchovy a dějin umění v letech 2000-2008.

Úspěchy jaroměřských učňů oboru truhlář a tesař na poli národním i mezinárodním bilancuje Ladislav Hrycík, vedoucí učitel odborného výcviku dřevo-oborů, a Ladislav Dvořák, vedoucí učitel odborného výcviku kovo, přičemž učňové obsazují přední místa v soutěžích a velmi dobře reprezentují školu.

O modernizaci školních objektů a investicích na škole v posledním pětiletí informuje Marie Hejdová, správce rozpočtu.

Jiří Uhlíř

29.12.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Řidič červené Hondy chtěl vycouvat, ale místo toho se rozjel dopředu, přímo k vodní hladině. Ještě však stihl zatočit, takž nevjel do vody přímo, ale dvěma koly zůstal na trávě.
4

Automatická převodovka řidiče vytrestala, málem utopil auto v Rozkoši

BIKER František Žilák vyhrál před několika dny Mistrovství České republiky v MTB enduro v kategorii Masters 30-39 let.

Žiláka pohltilo MTB enduro

Nepoučitelná - půl roku po vrácení řidičáku nadýchala přes tři promile

Náchod - To, že řízení pod vlivem alkoholu je nejen velmi nebezpečné, ale i zakázané a trestně postižitelné, ví snad každý. Najdou se však i tací, kteří na zákazy nedbají a klidně se opakovaně vystavují postihu, a tím i opakovaně ohrožují jiné.

Mezilečí opět na síti - elektřina se v obci rozběhla po 4 dnech

Mezilečí - Tak konečně! Od úterního večera opět v obci funguje elektrický proud.

Dvě večerní nehody v regionu

Jičínsko, Náchodsko - V obci Cerekvice nad Bystřicí na Jičínsku se před dvacátou hodinou střetla dvě osobní auta.

Šel na houby a místo hřibů našel protitankový granát

Martínkovice - Na podezřelý nález, naštěstí se ukázalo, že ne až tak nebezpečný, narazil v úterý odpoledne při procházení lesa náhodný houbař v Martínkovicích.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení