VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Bělovsi započali s opravou prameníku minerální vody Ida

Náchod –Obyvatelé města a okolí si budou moci osvěžující minerálku čerpat pro svou potřebu v důstojnějším prostředí.

25.5.2011
SDÍLEJ:

Oprava prameníku Idy v Bělovsi.Foto: Zdeněk Majer

Zchátralý prameník běloveské kyselky Ida dostane důstojnou podobu. Náchodští občané tak budou moci svou oblíbenou minerálku čerpat v příjemnějších podmínkách.

To, že se mohlo v někdejších lázních začít se zvelebováním prameníku, posvětila městská rada schválením možnosti bezplatného užívání nemovitostí potřebných pro zprovoznění odběrného místa minerální vody. „Podepsáním smlouvy o výpůjčce na dobu dvaceti let s majitelem nemovitostí - Běloveské lázně, a.s. - tak mohly být v minulém týdnu zahájeny potřebné stavební úpravy pro vybudování prameníku, historicky pojmenovaném také jako kaplička nad pramenem Jakubovým v Bělovsi,“ informovala o zahájení stavebních prací mluvčí náchodského úřadu Nina Adlof.

Jak uvedl náchodský místostarosta Tomáš Šubert, náklady na opravu objektu a na technologii čerpání přijdou přibližně na 800 tisíc korun.
V současné době kyselka vytéká do řeky Metuje volně z několika trubek, z nichž si ji lidé stáčí do nádob.

Zdejší radnice začala opravovat objekt s poramenem známé minerální vody Ida, čímž naplňuje jeden z bodů svého programového prohlášení.
„Oprava prameníku je jakýmsi prvním krokem, chcete-li světýlkem v tunelu. Věříme, že na jeho konci bude celková obnova bělověských lázní,“ řekl místostarosta Tomáš Šubert.

„Dříve se o Bělovsi jen mluvilo a nikde nic nebylo vidět. Doufáme, že tyto práce neskončí jen u prameníku, ale že se něco začne hýbat i s lázněmi, aby ostudné stavby získaly zpět svůj význam,“ přál by si Zdeněk Majer, kde si do Bělovsi jezdí pravidelně čepovat volně vytékající Idu.

O tom, že mezi náchodskými občany je o opravu kapličky opravdu veliký zájem, svědčí i fakt, že celá řada místních řemeslníků nebo firem nabízí provedení některých stavebních prací zdarma případně pouze za cenu použitého materiálu. ⋌(řez)

25.5.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
AUTOMIX.CZ
20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Řidič červené Hondy chtěl vycouvat, ale místo toho se rozjel dopředu, přímo k vodní hladině. Ještě však stihl zatočit, takž nevjel do vody přímo, ale dvěma koly zůstal na trávě.
4

Automatická převodovka řidiče vytrestala, málem utopil auto v Rozkoši

Žiláka pohltilo MTB enduro

Teplice nad Metují - MTB enduro je raketově šířící se odnož závodů na horském kole, v němž se snoubí všechny krásy jízdy na biku s tím rozdílem, že v závodě jde o měřené (erzety) a neměřené (transfery) úseky.

Nepoučitelná - půl roku po vrácení řidičáku nadýchala přes tři promile

Náchod - To, že řízení pod vlivem alkoholu je nejen velmi nebezpečné, ale i zakázané a trestně postižitelné, ví snad každý. Najdou se však i tací, kteří na zákazy nedbají a klidně se opakovaně vystavují postihu, a tím i opakovaně ohrožují jiné.

Mezilečí opět na síti - elektřina se v obci rozběhla po 4 dnech

Mezilečí - Tak konečně! Od úterního večera opět v obci funguje elektrický proud.

Dvě večerní nehody v regionu

Jičínsko, Náchodsko - V obci Cerekvice nad Bystřicí na Jičínsku se před dvacátou hodinou střetla dvě osobní auta.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení