VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ministr Martin Bursík ocenil projekt Naše Zahrada 2007

Broumov - Na zasedání zastupitelstva, které se konalo ve středu, starostka Libuše Růčková informovala osmnáct přítomných zastupitelů, že o den dříve v Praze v budově Ministerstva vnitra převzala z rukou ministra životního prostředí čestné uznání za projekt Naše zahrada 2007.

1.2.2008
SDÍLEJ:

ČESTNÉ UZNÁNÍ MĚSTU BROUMOVU (na snímku dole) převzala v úterý z rukou ministra životního prostředí Martina Bursíka broumovská starostka Libuše Růčková (s mikrofonem). Foto: Foto: Dáša Zbořilová

„Broumovský projekt realizovaný za účasti veřejnosti získal čestné uznání ministra životního prostředí Martina Bursíka v soutěži O lidech s lidmi,“ prozradila nám včera Yvona Eliášová z realizačního týmu projektu Naše Zharada 2007. V soutěži pořádané Centrem pro komunitní práci střední Morava byly udělovány ceny za podporu místní demokracie a spolupráci s nevládními neziskovkami.


Obsah broumovského projektu spočívá v úpravách okolí ZŠ Masarykova a sousedícího DDM Ulita. „Hledání náplně pro využití pozemku se v loňském roce zúčastnila veřejnost: děti z Ulity, žáci základní školy s rodiči, učitelé i obyvatelé nedalekého sídliště Spořilov,“ připomněla Yvona Eliášová, a dodala, že právě na základě námětů veřejnosti byl v roce 2007 v Naší zahradě vystavěn amfiteátr, základ naučné stezky, nový chodník a parkoviště. Zvelebování svažitého pozemku předcházely terénní úpravy a po nich následovalo osázení stromy, keři i budoucími trvalkami.


Na přípravě a realizaci projektu se kromě Masarykovy ZŠ a Ulity podílely Agentura pro rozvoj Broumovska, Arnika Broumov či Odbor životního prostředí MěÚ. Potřebné finance byly získány z několika zdrojů – vedle města Broumov, Královéhradeckého kraje, ministerstev pro místní rozvoj a zemědělství to bylo z grantů Nadace VIA, Dobročinného fondu PM či Střediska ekologické výchovy a etiky SEVER.


„Vyhlášení výsledků soutěže předcházel seminář ke způsobům zapojování veřejnosti do rozhodovacích mechanismů ve městech a obcích, z něhož si účastníci odvezli další náměty pro vzájemnou spolupráci,“ doplnila na závěr Yvona Eliášová.

Autor: Jiří Špreňar

1.2.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

ČESKÁ výprava získala letos na Světovém žebříčkovém turnaji v lukostřelbě handicapovaných v Novém Městě nad Metují jednu zlatou medaili, a to díky Davidu Drahonínskému.

Šnajdr: Snažíme se přispívat k rozvoji paralympijské lukostřelby

Jan Pirk.

Kardiochirurg Jan Pirk bude přednášet o experimentech lékařů na sobě

Folklorní svět se sešel v Červeném Kostelci

Červený Kostelec - Na pět dní i nocí se od dnešního dne stane Červený Kostelec středem folklorního světa.

Z procházky se stala pátrací akce, osmiletou dívku našli až policisté

Červenokostelecko – Oznámení o pohřešování osmiletého děvčete přijali v úterý ve čtyři hodiny odpoledne policisté na tísňovou linku. „Volali prarodiče, že holčička se jim ztratila při procházce v lese u Trubějova nedaleko Červeného Kostelce,“ uvedla k případu tisková mluvčí náchodské policie Eva Prachařová

Startuje fotbalová TIP liga. Vyhrajte sud plzeňského!

Náchodsko - Podzimní část čítá 13 dějství. Oceněni budou i vítězové kol.

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení