VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Česko-polský lázeňský okruh spojí čtyři města

Náchodsko - Náchod, Hronov, Kudowu Zdrój a Duszniki Zdrój spojuje partnerství, které se odvíjí od velkého přírodního bohatství v podobě minerálních vod. Města nyní získala dotaci dva miliony eur, aby mohla společně vytvořit českopolský lázeňský okruh. Ten má prostřednictvím revitalizace parků a souvisejících staveb přilákat do regionu mnohem více turistů.

9.7.2017
SDÍLEJ:

MALÉ LÁZNĚ v Náchodě Bělovsi nabídnou zázemí prvorepublikové vily Komenský, kolonádu s balneoprvky i osvěžující kyselku z nově vybudovaných vrtů.Foto: Vizualizace

„Pro Náchod je to v podstatě historický mezník, kdy díky těmto finančním prostředkům máme po více než čtvrtstoletí příležitost k obnově lázní a návratu k původní slávě. Konečně můžeme začít stavět!“ těší se starosta Náchoda Jan Birke.

Zatímco v Náchodě se začnou budovat Malé lázně s kolonádou a prameníky s kyselkou z vrtů, které město nechalo zhotovit na svých pozemcích, z hronovského parku Aloise Jiráska má v příštím roce vzniknout moderní park s mnoha novými a zajímavými prvky.

SPORT, RELAXACE I PŘÍJEMNÉ OSVĚŽENÍ

„Okolo celého parku vznikne osvětlená okružní promenáda. Její povrch bude vhodný i pro sportování. Vybudují se nové toalety, rozšíří se zázemí amfiteátru, který se zároveň i zastřeší. Původní bazén se odstraní, přibude nové pítko a balneoprvek, který osvěží,“ popisuje místostarosta Hronova Josef Thér a prozrazuje, že novinkou bude molo, které bude zabíhat do řeky a z místa bývalého koupaliště vznikne písčitá duna. Přibude dětské hřiště i plocha pro odpočinek. Klidová místa pro relaxaci mají být i nedaleko tamního domova pro seniory. „Po zakončení divadelního festivalu Jiráskův Hronov by se park měl začít budovat,“ dodává místostarosta.

Kudowa Zdrój zase hodlá vyčistit lázeňské jezírko a opravit jeho hráz a schody, zrevitalizuje také prameník v parku. Poslední partner, Duszniki Zdrój, použije finance na úpravu Chopinovy aleje, dva prameníky, modernizaci vodního toku i na zpracování filmu o česko-polském lázeňském okruhu.

Místostarosta Náchoda Jan Čtvrtečka dodává, že celý projekt, nazvaný Aqua Mineralis Glacensis, řeší využití přírodního bohatství v podobě minerální vody, s odlišnými vlastnostmi u každého z partnerů, a zároveň zpřístupnění kulturního bohatství, které toto území s minerálními prameny nabízí. „Region má vysoký potenciál pro rozvoj cestovního ruchu, který je zároveň jednou z mála příležitostí pro hospodářský růst měst,“ připomíná.

PŘEDSTAVITELÉ MĚST Náchod, Hronov, Kudowa Zdrój a Duszniki Zdrój se sešli v obřadní síni náchodské radnice k podpisu společné deklarace o spolupráci na základě rozhodnutí o poskytnutí dotace dva miliony eur na projekt Aqua Mineralis Glacensis.

PŘEDSTAVITELÉ MĚST Náchod, Hronov, Kudowa Zdrój a Duszniki Zdrój se sešli v obřadní síni náchodské radnice k podpisu společné deklarace o spolupráci na základě rozhodnutí o poskytnutí dotace dva miliony eur na projekt Aqua Mineralis Glacensis.

Autor: Regina Hellová

9.7.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Slovenští novináři se vydali po stopách, které na Náchodsku zanechal Jurkovič

Novináři se vydali po stopách, které na Náchodsku zanechal Jurkovič

Policie dohlíží na dopravní situaci na Královéhradecku i o prázdninách.
7

Policie o prázdninách pomáhá i trestá

AUTOMIX.CZ

10 dostupných aut, ve kterých budete vypadat bohatší, než ve skutečnosti jste

Ruku na srdce, každý z nás chce tu a tam vypadat před ostatními dobře – a dobře v tomto případě znamená „zámožně“. Samozřejmě jen málokterý movitý majetek poukazuje na stav konta tak, jako luxusní auto.

Pivobraní se pro cizince proměnilo v eurobraní, charita se mu prodražila

Náchod - Na svou dobrotu doplatil cizinec, který chtěl podpořit dobrou věc. Při nákupu drobností, kterými chtěl přispět na charitu pro psy, byl okraden.

Řadovka v Montrealu: krása jednoduchosti

Dům, do kterého se dnes podíváme, je kousek od centra kanadského Montrealu. Nevybrali jsme ho proto, že by byl nějak zvláštní, úžasný, dokonalý. Naopak. Vybrali jsme ho proto, že celá rekonstrukce domu je komplexní, jednoduchá a funkční.

Držitelé Koruny Himálaje se na horolezeckém festivalu nepotkají

Teplice nad Metují - Dva držitelé Koruny Himálaje letos zanechají svůj otisk na blížícím se Mezinárodním horolezeckém filmovém festivalu, který již po 34. budou na konci srpna hostit Teplice nad Metují.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení