VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Crrrrrr! Už poprvé zazvonilo! Začal nový školní rok 2011-2012.

Náchodsko /FOTOGALERIE/– Stejně jako ve všech koutech České republiky také v Náchodě zasedli 1. září školáci po prázdninách do svých lavic.Ve třech takzvaně velkých a třech malých náchodských „základkách“ přivítali pedagogové a ředitelé téměř 200 prvňáčků, které přišel pozdravit také starosta města Jan Birke.

2.9.2011
SDÍLEJ:

Náchodské prvňáčky přišel pozdravit v jednotlivých školách také starosta města Jan Birke.Foto: Archiv MěÚ Náchod

„Ranní maraton“ zahájil návštěvou ZŠ na Babí, poté navštívil školy ve Starém Městě, na Plhově a první třídy ZŠ Komenského, které sídlí v Sokolské ulici. Jeho poslední zastávkou byla ZŠ a MŠ Josefa Zemana.

„Úsměvy střídaly slzy dojetí a to jak dětí, tak rodičů. Věřím, že všichni školáci dnes vykročili pravou nohou, jak jsem měl sám možnost vidět, většina prvňáčků se do školy těšila…,“ popsal svůj dojem ze zahájení školního roku starosta.

Sloučené školy mají sáhodlouhý název

Nové Město n. M. – Střední průmyslová škola, Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Nové Město nad Metují, Školní 1377 – tento sáhodlouhý název školy je výsledkem sloučení dvou novoměstských středních škol, o němž rozhodli 5. května krajští zastupitelé. Vznikl tak zřejmě nejdelší název vzdělávacího zařízení nejen na Náchodsku, ale možná i v celém Královéhradeckém kraji. „Myslím si, že budeme v tomto směru určitě mezi prvními,“ potvrdil nám ředitel Jaromír Holeček. Škola má v současnosti přes 750 žáků a do prvních ročníků jich včera nastoupilo kolem 180. „Vzhledem k situaci, která tu momentálně je, kdy deváté třídy opouštějí početně slabé ročníky, tak tento počet považuji za úspěch,“ říká ředitel Jaromír Holeček.

Prvňáčci dostali fialové šerpy

Suchý Důl – V suchodolské malotřídní „Škole pohody“ mají od včerejška osm nových žáků. Jeden z nich je dokonce pětiletý, pro svou zralost šel do školy o rok dřív. Všichni noví prvňáčci byli hromadně uvítáni ředitelkou školy Lenkou Soumarovou a ostatními vyučujícími. Nechyběla ani pohádková postavička „včelky Máji“, která bude děti po celý nový školní rok provázet a pomáhat jim s učením. Památkou na první školní den bude pro novopečené prvňáky fialová šerpa s nápisem „Prvňáček“, kterou společně s květinou dostali.

Ne všichni jsou natěšeni na učení…

Hronov – I v Hronově skončilo pro šestileté caparty období her a nastává pro ně další životní etapa, kde již je čekají povinnosti a minimálně devět let vzdělávání. První den se převážně všem líbil, ale všichni nadšením nezářili…

Do první třídy nastoupil i Patrik Hanzl, který se nejvíce těší na to, že si bude moci vybrat k obědu ze čtyř jídel. „Těším se i na přestávky a na to, že budu mít i prázdniny,“ pokračoval. O učení se nezmínil – to se asi uvidí časem.

Dalším prvňákem je i Tomáš Kopecián, ten se do školy vůbec netěší, jelikož tam nejsou žádné hračky. Do školy bude muset chodit jako jeho brácha, ale bude to prý nuda…(řez, sýk, jim)

2.9.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

TEREZA HROMÁDKOVÁ přispěchala na svět 20. května 2017 v 10.22 hodin. Holčička po narození vážila 2690 gramů a měřila 47 centimetrů. Rodiče: Edita a Radovan a sourozenci Patricie (13 let) a Stanislav (5 let) jsou z Příšovic u Turnova.
9

Právě jsme se narodili - květen 2017

Ilustrační foto.

Šachisté se ani po skončení mistrovských soutěží nenudí

Cyklostezka do Kuksu opět čeká nápor turistů

Kuks - Labská stezka v úseku z Hradce Králové do Kuksu i letos čeká nápor statisíců turistů. Loni se na ni od ledna do konce září vydalo více než 400 tisíc lidí, v tomto roce by číslo mělo být podobné.

Přibyly další trofeje

Náchodsko - Naplno se rozjela motocyklová sezóna a zejména ta na přírodních okruzích, v níž patří k nejlepším ve svých kategoriích i jezdci z Náchodska.Prvním ze závodů Přeboru České republiky pořádaných Autoklubem ČR byl ve Starém Městě u Uherského Hradiště Slovácký okruh – O cenu Bohumila Kováře.

Youtubeři namlouvají dětem: Kouření je vlastně zdravé

Královéhradecko - Děti se zhlédly v elektronických cigaretách, které „nabízejí" youtubeři.

Dvanáctiletí si zajistili cestu do Hluku

Náchodsko - Na hřištích Nového Hradce a Slavie Hradec se odehrály venkovní přebory okresních fotbalových výběrů kategorií U10 a U12.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies