VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Děti v Polici se už prohánějí po novém dopravním hřišti

Police nad Metují - Nevyužitá asfaltová plocha už slouží ku prospěchu dětí.

28.7.2016
SDÍLEJ:

Nové dopravní hřiště v Polici nad Metují.Foto: Štěpán Horák

Každá aktivita, která přispěje ke zvýšení bezpečnosti v silničním provozu, je vítaná. O to cennější je, když se jedná o děti.

Toho si jsou vědomi na radnici v Polici nad Metují a z nevyužívané asfaltové plochy na dětském hřišti vybudovali dětem nové dopravní hřiště.

„Inspirovali jsme se při návštěvě v Zájezdu u České Skalice, kde jsme s učitelkami z místní školky a základní školy navštívili dopravní hřiště, které tam také dětem vybudovali," informoval Martin Balák, sportovní referent městského úřadu.

Asfaltová plocha v prostorách dětského hřiště na polickém sídlišti „Na Sibiři" dříve sloužila pro míčové hry, jako je volejbal, nohejbal či tenis. Bylo tam i ukotvení pro sloupky na sítě. Prostor se k daným účelům ale už delší dobu nevyužíval. Při poslední rekonstrukci dětského hřiště se úchyty, které vyčnívaly nad terén, odstranily a plocha dorovnala.

V loňském roce zde město vybudovalo dětské hřiště s herními prvky a letos se děti dočkaly další novinky, a to dopravního hřiště.

„Tato novinka zpestří zejména dětem nabídku sportovního vyžití ve městě. Nejen, že se budou moci prohánět bezpečně po fiktivních silnicích, ale hřiště přispěje i k výuce dopravních předpisů a naučí tak děti k dodržování bezpečného chování na silnicích," vysvětlil Martin Balák.

Plochu děti k jízdám na kolech, in-linech či koloběžkách už využívaly, a ti nejmenší se zde učili jezdit, ale bez jakýchkoliv pravidel.

„Tato novinka zpestří, zejména dětem, nabídku sportovního vyžití ve městě. Nejen, že se budou děti moci prohánět bezpečně po fiktivních silnicích, ale hřiště přispěje i k výuce dopravních předpisů a naučí děti dodržovat, jak se bezpečně chovat na silnicích," říká Balák.

Dopravní hřiště pořídilo město vybudovat s minimálními náklady. Plány a výkres připravil technik z úřadu. Namalování cest se ujali dobrovolní hasiči z Police-Velké Ledhuje, kteří vše udělali svépomocí, bez finančních nároků. Barvu městu věnovala firma zabývající se dopravním značením. Šablony zas vyřezali v místní strojírenské firmě.

„Hřiště bude ještě osazeno dopravními značkami, které budou přenosné. Polici je podle příslibu věnují z dopravního hřiště v Náchodě-Bělovsi, kde budou osazovat značky nové. Přenosné budou z důvodu, že se plocha i nadále bude využívat v zimních měsících na kluziště," doplnil Martin Balák a ještě dodal: „Úžasné je, že rozpočet na toto hřiště je opravdu minimální a vejde se jen do několika tisíc korun."

Nové dopravní hřiště v Polici nad Metují.

Autor: Jiří Mach

28.7.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ford Fiesta.
AUTOMIX.CZ
14

Dá se koupit spolehlivé auto za 50 tisíc? Tyto vozy mohou být výhrou

Silnice mezi Chvalčí a Adršpachem

Závora zůstane. Když bude hezky, otevře se

Holandský malíř zachytil vlnu veder v krajině u australského Sydney

Česká Skalice - Je znám brilantními portréty, což je jeho hlavní malířské teritorium. Nevyhýbá se ale ani figurám či zátiší. Jeho tvorba je živočišná a rozmanitá. O tom svědčí také abstrahující krajiny, které nyní představuje v českoskalické Galerii Luxfer na své výstavě Heatwave in Sydney (Vlna veder v Sydney).

Přes čáru jezdí načerno, cestu si zpevnili značkami

Machov - Ze značky Zákaz vjezdu ani z upozornění, že průjezd obcí je uzavřen, si řidiči, kteří z české nebo polské strany překonávají v Machovské Lhotě státní hranici, nic nedělají. Značka není zeď, která by je nepustila dál. Stejně tak zeď není ani hromada hlíny, která měla průjezdu po rekonstruované silnici zabránit.

V čele TIP ligy Náchodska je Jaroslav Valchař

Náchodsko - První kolo TIP ligy Náchodského deníku si připravilo pro své hráče nejedno překvapení, což se také odrazilo na bodových ziscích jednotlivých soutěžících.

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení