VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dopravní policie přichystala váhy na přetížené kamiony

Náchodsko - Královéhradečtí policisté ve spolupráci s Dopravní policií Náchod se v úterý na odstavném prostoru u státní hranice s Polskem zaměřili na kontrolu deseti náhodně zastavených kamionů, aby zjistili, zda řidiči nepřekračují maximální přípustnou a maximální povolenou hmotnost na nápravu u svých nákladních aut.

20.10.2011
SDÍLEJ:

Vážení kamionů u staré celnice v Náchodě.Foto: Deník/ Regina Hellová

„V tomto měsíci jsme udělali již tři kontroly, první dvě se uskutečnily 4. a 12. října a to na stanovišti u přehradní nádrže Rozkoš,” uvedl Pavel Hlaváč, vedoucí Dopravního inspektorátu Náchod.
„Celkem bylo zkontrolováno více než padesát vozidel, z nichž pět překročilo povolený hmotnostní limit. V případě avie došlo k přetížení o jednu a půl tuny,” zhodnotil kontroly Pavel Hlaváč a zároveň upozornil i na několik přestupků, které se týkaly nevyhovujícího technického stavu nákladních aut.

„V Náchodě dopadla kontrola všech deseti odstavených kamionů na výbornou,” pochvalovala si policejní preventistka Jana Pecoldová. „Nezaznamenali jsme ani přetížení, ani žádnou další závadu, řidiči měli vše v pořádku” konstatovala preventistka.

A jak takové kontrolní vážení vypadá? „Kamion je možné odklonit z trasy až osm kilometrů od připravených vah, řidič má povinnost řídit se pokyny policisty,” upřesnila Pecoldová, a jak dodal její policejní kolega Jiří Fiala, následuje kontrola veškerých nutných dokladů. „Jakmile je řidič předloží, seznámíme ho s předmětem kontroly a v tomto případě ho vyzveme ke zvážení vozidla,” upřesnil Jiří Fiala a zdůraznil, že součástí je i orientační dechová zkouška a ověření, zda jsou dodržovány povinné přestávky a doba jízdy. „Kamion poté pod dohledem policisty postupně najíždí na váhy, jež zváží každou nápravu samostatně. Výsledek zhodnotí počítačový program,” zakončil Fiala.

V případě zjištění přetíženého vozidla mohou policisté uložit blokovou pokutu až do výše patnácti tisíc korun a řidič je povinen zajistit složení nadbytečného nákladu. Přetížené kamiony nejen ničí vozovku, ale mohou být na silnici nebezpečné sobě i ostatním účastníkům provozu.

Autor: Regina Hellová

20.10.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

V čele TIP ligy Náchodska je Jaroslav Valchař

Křišťálová Lupa 2017

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Pády z kola bolí i na cyklostezce, policisté řešili už několik střetů

Náchodsko - Ve všech lokalitách přibývají nové a nové kilometry pohodlných a bezpečných cyklostezek. Ovšem zvýšené bezpečí pro jezdce na bicyklech i na kolečkových bruslích není absolutní. Cyklistům sice na jim vyhrazené stezce nehrozí srážky s motorovými vozidly, ale povinnosti být ohleduplní vůči sobě i jiným uživatelům stezek je samozřejmě niko nezbavil.

Vysněné dětské postele

Dětský pokoj potřebuje pořádnou postel. Ale obyčejné postele jsou plné nesplněných dětských snů. Zkuste splnit nějaké ty sny i vysněnou postelí.

Dorost si prožil poločas hrůzy

Náchod - Vstup do nového ročníku fotbalové České ligy staršího dorostu se náchodským svěřencům trenéra Zdeňka Samka nepovedl.

Lékaři: Lidé podceňují očkování proti klíšťové encefalitidě

Královéhradecko - Nebezpečnou chorobou, která napadá nervový systém člověka a může vést k úplnému ochrnutí, loni v kraji onemocnělo 19 lidí. Rok předtím to podle údajů královéhradecké Krajské hygienické stanice bylo sedm případů a v roce 2014 se klíšťovou encefalitidou nakazili jen čtyři lidé.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení