VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Drahomíra Benešová se na "černou hodinku" těší

Náchod - Město se rozhodlo, že podpoří celosvětový happening Hodina Země, jenž se uskuteční poslední březnovou sobotu. V určitých částech Náchoda zhasnou od půl deváté večer po dobu šedesáti minut některá osvětlení. Záštitu nad akcí ve městě převzala místostarostka Drahomíra Benešová. Náchodský deník ji požádal o rozhovor.

25.3.2012
SDÍLEJ:

Místostarostka Náchoda Drahomíra Benešová.Foto: DENÍK/ Věra Sýkorová

Z jakého důvodu se město Náchod rozhodlo připojit ke kampani Hodina Země?
Město Náchod přivítalo tuto symbolickou možnost se přihlásit k myšlence, že nám prostředí ve kterém žijeme není lhostejné, ba naopak, chceme ho chránit i pro další generace. S tím souvisí i razantně odmítavý postoj k těžbě břidlicových plynů, proto i tato souvislost je v této věci více než aktuální…

Na kterých místech je plánováno, že dojde ke zhasnutí světel?
Zhasnuto bude veřejné osvětlení na Masarykově náměstí. K akci se přidá pravděpodobně i zámek a zhasne jeho nasvícení.

Proč jste vybrali zrovna tato místa?
Jedná se o centrum města a v rámci happeningu se v těchto místech uskuteční i další doprovodné akce, které chystá Středisko volného času Déčko Náchod.

Nemyslíte si, že by mohly být se zhasnutím světel spojeny nějaké problémy?
Nedomníváme se. Připojujeme se především symbolicky, smyslem není kolaps energetické sítě, pouze upozornit a nebýt netečný.

Uvažujete i vy sama, že se spolu s rodinou k akci přidáte?
Já sama se na tu „černou hodinku“ těším. Je to v sobotu, kdy jako rodina spíše relaxujeme, a tak si budeme svítit svíčkami, povídat si.

Chci se rovněž obrátit na děti prostřednictvím ředitelů škol a dobrovolníků, kteří působí na zdejších školách, aby o tom s nimi promluvili. Myslím, že děti mohou velice účinně zapůsobit na své rodiče, aby se i jejich rodina připojila do tohoto dobrovolného ponoření se do tmy u nás v Náchodě.

 

Autor: Regina Hellová

25.3.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Českoskalické zápasy asi nudné nebudou

Jak reklamovat koupený dům či byt

Broumov po svém sestupu zatím dost tápe

Náchodsko - Čtyřgólovou normu si pravděpodobně domluvili v sobotním programu fotbalového Krajského přeboru mužů hráči Červeného Kostelce, Jaroměře i Náchoda. Tento regionální trojlístek si totiž z hřišť soupeřů odvezl tři body za vítězství 4:0.

Zraněného motorkáře transportoval vrtulník do nemocnice

Spyta - V neděli srpna odpoledne vyjížděli profesionální hasiči z požární stanice Jaroměř k dopravní nehodě na hlavním tahu z Hradce Králové do Náchoda u obce Spyta.

Historický spolek Antares a tanečnice potěšily svým vystoupením

Náchod - Vystoupení šermířů, rozvlněné křivky břišních tanečnic a večerní ohnivá show – to a další zábavu v sobotu nabízela dětem i dospělým návštěvníkům Hospůdka u Mílů. O reprodukci historického šermu se postaral spolek Antares z Náchoda, který zábavné odpoledne započal příběhem Jana Koldy ze Žampachu v 16 hodin.

Folklorní festival patří k nejvýznamnějším svého druhu v Evropě

Červený Kostelec - Je až neuvěřitelné, jak krásné chvíle rychle utíkají. Už uplynuly čtyři dny, kdy z úst pana starosty zazněla slova, na která čekali fanoušci folkloru dlouhých 360 dní: „Šedesátý třetí folklorní festival Červený Kostelec považuji za zahájený!“ Tím se rozjelo pět krásných, folklorem naplněných dní.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení