VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hasiči z Martínkovic jsou stále v jednom kole

Královéhradecko, Martínkovice - Dobráci roku, o kterých je dnes řeč, jsou sborem dobrovolných hasičů z obce Martínkovice. Ta se nachází jižně od Broumova.

8.5.2016
SDÍLEJ:

Oslavy 130 let od založení sboru dobrovolných hasičů se v sobotu konaly v Martínkovicích. Foto: Archiv obce

Hasičský sbor byl v Mar-tínkovicích založen již v roce 1883. I jejich zásluhou se ve vsi takřka od začátku pořádali různé akce, členové se vždy významně podíleli na veřejných pracích - každoročně zajišťovali sběr starého železa, přispěli i při výstavbě „Víceúčelového zařízení pro školu a veřejnost" (kulturního domu) a podobně. Pravidelně zajišťovali i preventivní protipožární prohlídky domů.

V pestré činnosti sboru vždy zaujímala významné místo finanční pomoc: dodnes podporují různé akce pro děti, v minulosti poskyt-li příspěvek i na vybudování Muzea požární historie v Přibyslavi, v roce 2002 finančně pomohli také postiženým povodní.

Žhavá současnost

SDH Martínkovice má v sou-časnosti okolo 30 kmenových členů, další zhruba padesátku tvoří přispívající a čestní členové.

K zajímavým aktivitám zdejšího sboru patří soutěže „O pohár starosty" a „Noční soutěž", které hasiči z Mar-tínkovic sami pořádají. Těch se účastní mnoho požárních družstev obcí nejen z Broumovského výběžku, ale i z Policka a sousedního Polska, konkrétně z družební obce Ścinawka Dolna.

Kolektiv se zapojuje také do různých soutěží požárních družstev hasičského okrsku Broumov, v létě se účastní místního klání spol-ků, které se odehrává v krásném prostředí místní Chaty pod Korunou.

Sbor se aktivně účastní i kulturního a sportovního dění v obci. Společně se spolkem „Hraběnky" pořádá pro děti čertovské klání a Mikulášskou nadílku, v zimě zřizuje a udržuje přírodní kluziště, na němž se koná i karneval na ledě. Na podzim zvou hasiči spoluobčany na Josefovskou zábavu či na drakiádu. Pochopitelně, že se zapojují i do akcí typu jarní úklid a podobně.

Jak hlasovat?
Pošlete co nejvíce SMS zpráv ve tvaru DOBRACI MARTINKOVICE na číslo 90 011 04. POZOR! Hlasy pro hasiče z Martínkovic posílejte do pátku 13. května do 15 hodin. Každý, kdo pošle SMS zprávu, má šanci získat pivo na měsíc zdarma. Počet SMS z jednoho telefonního čísla není omezený.

Kuriózní výjezd

V poslední době k nejkurióznějším zásahům výjezdové jednotky martínkovických hasičů patřilo hašení silného požáru dřevostavby v sousedních Otovicích. Tam dorazili jako první a do příjezdu profesionálů celý zásah i řídili.

Ve sboru jsou i ženy…

„Naše družstvo žen v současnosti čítá osm hasičských sester, které trénují, účastní se soutěží a při pořádání akcí zajišťují týlové zabezpečení v podobě provozu kuchyně, přípravy občerstvení a podávání nápojů," uvádí hrdě Tomáš Hrábek, starosta SDH Martínkovice. Vzápětí nicméně dodává: „Mrzí nás jen, že nejmladších hasičů máme v Martínkovicích jako šafránu. Věříme však, že současná dospívající mládež tuto situaci napraví a do sboru přivedou své potomky, které v některých případech na sebe nenechají dlouho čekat."

Pokud vás parta hasičů z Martínkovic zaujala, neváhejte a pošlete jim co nejdříve svůj hlas.

Pravidla soutěže
Projekt Českého rozhlasu Region ve spolupráci 
s regionálními Deníky potrvá do konce června tohoto roku, kdy vše vyvrcholí velkým finále. Vítězům organizátoři zajistí velkolepou show s hudebním programem v ceně 100 tisíc korun.
Každý týden se tým ČRo Region spolu se zástupci regionální redakce Deníku vypravuje do jednoho z přihlášených a následně vylosovaných sborů dobrovolných hasičů. V pátek po 15. hodině si  na vlnách ČRo Region poslechnete medailonek příslušného sboru dobrovolných hasičů.
Reprízu naladíte v neděli po 15. hodině. Každou sobotu pak v Deníku najdete reportáž z natáčení.
Pro daný SDH můžete hlasovat vždy od páteční 15. hodiny celý týden až do dalšího pátku. Hlasování skončí také v 15.OO hodin a začne následné hlasování pro další SDH.
Hlasovat lze prostřednictvím SMS na telefonní číslo 900 11 04 ve tvaru: DOBRACI (mezera) název sboru, zde tedy DOBRACI MARTINKOVICE.
Cena jedné SMS zprávy jsou 4 koruny. Podrobnosti najdete na webu: www.dobraciroku.cz.

Autor: Redakce

8.5.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační snímek.

Při nehodě dodávky zahynul mladý muž

PO POSTUPU České Skalice (v zeleném) budou patřit do okruhu letošních postupových favoritů hráči Velké Jesenice (v modrém).

Hronov má opět postupové choutky

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Více cyklistů je pro stát přínosnější než množství politiků

Náchodsko - Zemička, která se dá projet za tři dny na kole, nepotřebuje tolik politiků, kteří ji „spravují“. Tato myšlenka, která by určitě našla nemalé množství zastánců, se stala mottem cyklistického výletu napříč Čechami ze severu na jih.

Automatická převodovka řidiče vytrestala, málem utopil auto v Rozkoši

Česká Skalice - Jen malý kousek od nedobrovolného koupání se včera dopoledne kolem půl desáté (čtvrtek 17. 8.) ocitl řidič osobního automobilu, který sjel téměř do přivaděče přehradní nádrže Rozkoš.

Žiláka pohltilo MTB enduro

Teplice nad Metují - MTB enduro je raketově šířící se odnož závodů na horském kole, v němž se snoubí všechny krásy jízdy na biku s tím rozdílem, že v závodě jde o měřené (erzety) a neměřené (transfery) úseky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení