VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Horký víkend v Meziměstí přilákal děti, vyznavače turistických pochodů

Meziměstí - První červnový víkend patřil v Meziměstí tradičním aktivitám. V sobotu Meziměstkému Škrpálu, turistickému pochodu na 20 km, Dětskému dni a v neděli pak mezinárodnímu běhu Měška a Doubravky, jehož 17. ročník tentokrát končil v Meziměstí na koupališti.

7.6.2017
SDÍLEJ:

V „pěně“ nastříkané meziměstskými hasiči se děti proměnily v bílé sněhuláky a řádily a řádily.Foto: Archiv MěÚ Meziměstí

Horký sobotní den s avizovanými vysokými teplotami odlákal některé pochodníky. Taky lezte si na „krpál“ Ruprechtického Špičáku při Škrpálu, kdy teploty dosahovaly 30°C a více. Přesto se pár statečných našlo a cca padesátka pochodníků ráno mezi sedmou a devátou hodinou vyrazila na již tradiční pochod v délce 20 km.

Byli mezi nimi jak děti, tak starší občané a samozřejmě jejich zvířecí miláčci na vodítkách. Všichni si byli vědomi začínajícího horka, a proto spěchali, aby na Špičáku byli co nejdříve. To se jim také podařilo. I ti nejpomalejší dorazili na Špičák do 11 hodin. A tak se kolem 13. hodiny postupně vraceli do cíle na koupališti v Meziměstí, kde na ně čekalo občerstvení, pamětní listy a také možnost koupání v rekreačním bazénu.

Voda sice byla studená, ale některým pochodníkům přišla vhod. Nejstarším pochodníkem byl již tradičně pan Jiří Kalous (1937), nejvzdálenějším pan Jaromír Vojtěch z Hradce Králové a nejmladším Jakub Svoboda (2008). Tak „starého“ nejmladšího účastníka snad v dějinách pochodu ještě neměli.

V pěně se děti proměnily v sněhuláky

Pochodníci s dětmi se pak mohli zapojit do další akce probíhající na koupališti. Byl jím dětský den, při němž na děti čekalo více než 15 stanovišť s různými soutěžemi jako např. jízda na koloběžce, minigolf, skákání v pytli, shazování lahve proudem vody ze džberovky, jízda s dřevěným koníkem, hod kroužků na cíl apod.

Velkým zpestřením byla i možnost jízdy na ponících z Hejtmánkovic, skákací hrad a samozřejmě „pěna“ nastříkaná místními hasiči. Ta prakticky ukončila aktivity na jednotlivých stanovištích, protože všechny děti se vrhly do chladivé pěnové hmoty a proměnily se v bílé sněhuláky a řádily a řádily… Některé z nich si ani nestačily sundat boty, takže se pak tu a tam s ustupující pěnou začaly botky objevovat.

Na všechny účastníky v rámci dětského dne čekaly drobné ceny, nezbytné občerstvení a samozřejmě zábava dle jejich gusta. Každé dítě si určitě vybralo to, co jej bavilo. No, a když už byly děti hodně utahané a přehřáté ze sluníčka, bazén a sprchy se studenou vodou vše jistily. Pořaadatelé byli rádi, že se plocha koupaliště dětmi pěkně zaplnila, a cca 150 dětí si užilo dodatečně svůj svátek.

Mezinárodní běh Měška a Doubravky ovládli Poláci

V neděli 4. června se konal již 17. ročník mezinárodního běhu Měška a Doubravky. Po horkém sobotním dni se trochu ochladilo, což určitě uvítali sjíždějící se závodníci.

Bohužel hned ráno silný vítr a větrný vír nadnesl velký stan, pod kterým se závodníci po doběhu mohli schovat jak před sluníčkem, tak před případným deštěm, a „přemístil“ jej o cca 12 metrů tak, že stan skončil napůl na koupališti, napůl na cestě, kterou měli závodníci dobíhat. Takže pracovníci technických služeb města museli nastoupit a vyřešit kalamitní situaci, aby závodníci mohli bezpečně doběhnout do cíle a aby mohla projet i doprovodná vozidla. To se naštěstí podařilo.

V 11 hodin starostka Meziměstí Eva Mücková společně se svým polským kolegou Marcinem Raczynskim odstartovala již 17. ročník běhu. Počty závodníků stabilně rostou, v letošním roce jich bylo již 106. V dusném počasí se odhodlaně vydali na 11 km trať vedoucí nejprve ulicemi Mieroszowa a potom do Noweho Siodla a odtud po cyklostezce směrem do Vižňova a na koupaliště v Meziměstí.

Na hranicích bylo pro závodníky připraveno občerstvení v podobě vody – k napití či k polití. V cíli byli běžci očekávání nejen organizátory a starosty obou měst, ale i radním Královéhradeckého kraje Pavlem Hečkem.

Letošní ročník byl úspěšný pro polské závodníky. V kategorii mužů byl nejrychlejším závodníkem Piotr Holy v čase 0:35:39, druhým Alan Dobrowolski 0:35:40 a třetím Pawel Drozdowski 0:36:49. Nejrychlejším Čechem na trati se stal pan Jaromír Hradecký v čase 0:37:04.

V kategorii žen byla nejrychlejší Polka Alicja Kaucka v čase 0:43:48, druhá Klára Šimáková v čase 0:46:23 a třetí místo obsadila opět Polka Magdalena Ridel 0:46:49.

Nejstarším účastníkem běhu byl letos devadesátiletý pan Jiří Soukup z Hradce Králové a nejstarší ženou se stala paní Magdalena Jelínková (ročník 1945). Oběma náleží velký obdiv od nás všech, což dali najevo i všichni závodníci při jejich doběhu do cíle. S přáním „Ať vám to ještě dlouho běhá“ se těšíme na další běh, tentokrát Silniční běh Meziměstím a okolím, v neděli 10. září 2017.

Velké poděkování patří všem pořadatelům a jejich rodinám. Kdo podobné akce organizujete, víte moc dobře, o čem to je.

Odstartováno. V dusném počasí se odhodlaně vydal na 11 km dlouhou trať vedoucí z Mieroszowa na koupaliště v Meziměstí 106 závodníků.

Eva Mücková

Autor: Redakce

7.6.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Takhle to vypadá, když mají policisté den blbec.
AUTOMIX.CZ
45

Policie v nesnázích: kuriózní nehody strážců zákona

HOROLEZEC Honza "Tráva" Trávníček nabídne v červenokosteleckém Zahradnictví Trees besedu spojenou s unikátním venkovním promítáním 3D o expedicích na osmitisícovky.

Trávníček: Lezení zde je pro mě moc morálové

Poštolky vyvedly mladé v květináči na balkoně

Náchod - Někomu zdobí balkon rozkvetlé květiny, jiný zkouší pěstovat rajčata. Rodina Macháňových z Náchoda/Bělovse má na balkoně ve čtvrtém patře bytového domu plný květináč poštolek.

Ve Velkém Třebešově spadla větev na čelní sklo dodávky

Velký Třebešov - Čtvrteční bouřka na Náchodsku sice nepůsobila takové škody jako ve středních a jižních Čechách, ale například ve Velkém Třebešově zalarmovala hasiče z České Skalice.

Szabo: Je to o fyzické síle, nasazení i srdíčku bojovat za tým a klub

Náchod - Mizerných 14 bodů, z toho pouhé dva na jaře, uhráli v letošní sezóně divizní fotbalisté Náchoda, kteří po roční epizodě v této soutěži opět padají do Krajského přeboru. „Podle mě tím, že se spadlo, by si spousta lidí měla uvědomit, že je načase začít budovat nový kádr," je přesvědčen trenér Ondřej Szabo.

Stačila chvilka nepozornosti a peněženka i s kartou byla fuč

Červený Kostelec - Vedra těchto dnů s sebou přináší úskalí v podobě minima kapes a úložných ploch na oblečení. V horkém počasí vycházíme pouze v lehkém oblečení, které je často bez kapes a ztěžuje nám možnost bezpečného uložení našich cenností. Snadněji pak můžeme peněženku či mobil někde položit a pak na ně zapomenout.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies