VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kamiony i nadále komplikují dopravu v Červeném Kostelci

Červený Kostelec - Od července, kdy začala v Náchodě první etapa rekonstrukce hlavního tahu z Polska na Hradec Králové, došlo na silnici vedoucí přes Červený Kostelec k výraznému nárůstu kamionové dopravy.

2.9.2016
SDÍLEJ:

Kamiony komplikují dopravu v Červeném Kostelci.Foto: archiv města

„Je jasné, že při opravách cest musí vést objížďky po cestách jiných. Problém je ale s neukázněnými řidiči, kteří si téměř padesátikilometrovou objížďku zkracují po jiných cestách. Dochází tak k ničení komunikací, které nejsou na tak velký provoz stavěny a hlavně ohrožují ostatní účastníky silničního provozu a chodce. V našem případě se jedná o komunikaci vedoucí od bývalého Elitexu do České Skalice. Proto bylo vyvoláno jednání se starostou České Skalice, Dopravním inspektorátem PČR a vedením červenokostelecké radnice, na kterém se domluvila opatření, které by vedla ke zmírnění zátěže této komunikace," vysvětlil místostarosta Červeného Kostelce Richard Bergmann.

Další problém, který vedení města trápí, je bezpečnost chodců, kteří se pohybují v blízkosti hlavní silnice 1/14, která je průtahem města. V ohrožení jsou pak především děti, které včera začaly chodit do školy.

„V této souvislosti město jednalo s obvodním oddělením Policie ČR o zvýšení kontrol přechodu pro chodce U Jána a v rámci možností nařídilo MP kontrolu nejfrekventovanějších přechodů na náměstí T. G. Masaryka i v době konce školního vyučování," upřesnil Bergmann.

Dále po odsouhlasení Dopravního inspektorátu Policie ČR osadila přechod u křižovatky Náchodská Letná přenosným dopravním značením snižujícím rychlost jízdy.

„I přes tato opatření je třeba dbát maximální opatrnosti a hlavně s dětmi o této situaci hovořit a upozorňovat je na možná nebezpečí," upozorňuje místostarosta.

Ještě k tomu doplňuje: „Rovněž bych rád vyzval dobrovolníky z řad veřejnosti, kteří by byli ochotni v ranních hodinách pomoci na přechodu pro chodce u křižovatky Náchodská Letná, aby se ozvali na telefonní číslo Městské policie v Červeném Kostelci 731 449 577, nebo na telefon místostarosty: 734 319 790. Rádi bychom rozšířili tým již fungujících dobrovolníků, kteří jsou na přechodu pro chodce u hornokostelecké školy a fungují na jedničku."

Co se týká doby celkové uzavírky opravované komunikace v Náchodě, je povolena dotčenými orgány do konce letošního listopadu. Nicméně snahou všech zúčastněných je tento termín maximálně zkrátit.

„Závěrem bych znovu rád apeloval na všechny občany a hlavně děti, v souvislosti s probíhající objížďkou, aby byly trpěliví, a to hlavně opatrní při pohybu v blízkosti ulic Náchodská a 17. listopadu," varoval místostarosta. (jim,kab)


Autor: Jiří Mach, Redakce

2.9.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Šel na houby a místo hřibů našel protitankový granát

Tipy Deníku

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

AUTOMIX.CZ

GALERIE: Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete

Kromě přepravy cestujících je auto od nepaměti využíváno k převozu nákladu. A jak dnes uvidíte, je tím myšleno doslova jakéhokoliv nákladu. Připravte se na bizarní přehlídku převážených věcí všeho druhu, kdy vás už nepřekvapí ani auto naložené v dalším autě.

Šnajdr: Snažíme se přispívat k rozvoji paralympijské lukostřelby

Náchodsko - Ve druhé polovině července hostilo Nové Město nad Metují další elitní lukostřelecký závod handicapovaných, během něhož se přepisovaly hned ve čtyřech případech světové a ve dvou evropské historické tabulky.

Kardiochirurg Jan Pirk bude přednášet o experimentech lékařů na sobě

Police nad Metují - Nejznámější český kardiochirurg a přednosta pražského IKEM prof. Jan Pirk přiveze ve čtvrtek do Police nad Metují přednášku s názvem „Experimenty lékařů na sobě“.

Folklorní svět se sešel v Červeném Kostelci

Červený Kostelec - Na pět dní i nocí se od dnešního dne stane Červený Kostelec středem folklorního světa.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení