VYBRAT REGION
Zavřít mapu

OBRAZEM: Za manželským štěstím se vydali balonem K obloze a řekli si ako

Červený Kostelec - V parčíku u náměstí bylo v pátečním podvečeru velmi živo. Konala se zde totiž svatba, která ve městě dosud neměla obdoby.

17.5.2009 1
SDÍLEJ:

"Je příznivý vítr, odlétáme na svatbu," zavelel pilot David Linek a pomohl snoubencům do koše.Foto: Oldřich Nermuť

Do horkovzdušného balónu nastoupili snoubenci Jana Stránská a Josef Sandtner, aby si v oblacích nad městem vzájemně řekli své ano na společnou cestu životem.

Jejich vstup do stavu manželského se zájmem sledovaly, potleskem a přáním štěstí odměnily stovky diváků a zaznamenaly objektivy jejich fotoaparátů. Oddávajícími při tomto tradičním svátečním aktu v naprosto netradičním prostředí byli starosta města Petr Mědílek a matrikářka Marcela Kejklíčková.

„Proč svatba právě v balónu? Protože oba dva máme rádi adrenalin. Můj nastávající manžel již balónem létal, já poletím poprvé. A doufám také, že takto odstartujeme za celoživotním štěstím do oblak a ke sluníčku,“ prozradila před obřadem nevěsta.

Pro pilota a zároveň svědka Davida Línka byl svatební let potěšením. „Při takovéto sváteční příležitosti je to let premiérový. Zatímco ženich s námi již létal, nevěsta poletí poprvé. Pochopitelně, že během letu ji čeká překvapení a po přistání tradiční křest,“ informoval Deník Línek, aby s nezaměnitelných humorem dodal, že snad nevěsta nemusela ani ke kadeřnici chodit.

„Marcelo, zkontroluj ještě jednou, zda máme vše potřebné k obřadu, těžko bychom se pro něco vraceli,“ žádal starosta Mědílek a přiznal, že pro něho i matrikářku Marcelu Kejklíčkovou je to první takový netradiční obřad.

„Já jsem trochu klidnější než kolegyně, protože již létal, ona letí poprvé. Navíc obřad musí být právoplatně proveden brzy po startu, aby byl nad územím Červeného Kostelce. Nevíme totiž, kam nás to ponese,“ upozornil starosta. „Odhaduji to na Rtyni nebo Horní Kostelec,“ doplnil ho pilot a zodpovědně sledoval směr podvečerního vánku a blížící se oblačnosti.

Za doprovodu krojovaných svatebčanek, jimž snoubenci v písemném testu prozradili, že se seznámili 14. října 2001. Dále uvedli, že jejich oblíbenými jídly jsou Pavlišovský řízek a Moravský vrabec. Po prokázání vzájemné znalosti, byli snoubenci představeni starostovi a provedena první část svatebního protokolu.

„Pane starosto, snoubenci Jana Stránská a Josef Sandtner nyní předstupují před vás, aby si v této slavnostní chvíli vzájemně slíbili, že společnou cestou životem půjdou věrně ve vzájemné lásce a porozumění. Představuji i svědky, slečnu Kateřinu Jirečkovou – Šrejberovou a pana Davida Línka, který je zároveň pilotem. Vám všem představuji oddávajícího při dnešním obřadu, pana starostu Petra Mědílka. A nyní vás prosím, abyste se připravili k vykonání svatebního obřadu tím, že nastoupíme a odletíme,“ oznámila Marcela Kejklíčková. Ihned poté začal horkovzdušný balón nabírat výšku. Krátce na to byli snoubenci protokolárně prohlášeni manželi a balón nabral směr Rtyně v Podkrkonoší.

„Přistáváme! Nejdříve vystoupí pánové,“ zavelel pilot na louce za Rtyní když snížil teplotu vzduchu v kopuli. Po přistání nejdříve vystoupil starosta a novomanžel, načež pilot zmáčkl páčku hořáku a balón ihned začal stoupat. „To je únos, pánové?“ lakonicky oznámil David Línek a společně s ženskou posádkou odlétal směrem nad Jestřebí hory. Oldřich Nermuť

17.5.2009 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

V čele TIP ligy Náchodska je Jaroslav Valchař

Křišťálová Lupa 2017

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Pády z kola bolí i na cyklostezce, policisté řešili už několik střetů

Náchodsko - Ve všech lokalitách přibývají nové a nové kilometry pohodlných a bezpečných cyklostezek. Ovšem zvýšené bezpečí pro jezdce na bicyklech i na kolečkových bruslích není absolutní. Cyklistům sice na jim vyhrazené stezce nehrozí srážky s motorovými vozidly, ale povinnosti být ohleduplní vůči sobě i jiným uživatelům stezek je samozřejmě niko nezbavil.

Vysněné dětské postele

Dětský pokoj potřebuje pořádnou postel. Ale obyčejné postele jsou plné nesplněných dětských snů. Zkuste splnit nějaké ty sny i vysněnou postelí.

Dorost si prožil poločas hrůzy

Náchod - Vstup do nového ročníku fotbalové České ligy staršího dorostu se náchodským svěřencům trenéra Zdeňka Samka nepovedl.

Lékaři: Lidé podceňují očkování proti klíšťové encefalitidě

Královéhradecko - Nebezpečnou chorobou, která napadá nervový systém člověka a může vést k úplnému ochrnutí, loni v kraji onemocnělo 19 lidí. Rok předtím to podle údajů královéhradecké Krajské hygienické stanice bylo sedm případů a v roce 2014 se klíšťovou encefalitidou nakazili jen čtyři lidé.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení